26/04/2024
ΗΡΑΚΛΗΣ | Κυριακή 9 Δεκεμβρίου 2018 - 23:30

Ελευθερόπουλος: «Καταλαβαίνω τον κόσμο...»

Για ατυχία μίλησε ο τεχνικός του Ηρακλή ύστερα από το 0-1 με την Α.Ε. Καραϊσκάκης

Οδυνηρή ήττα γνώρισε ο Ηρακλής με το 0-1 από την Α.Ε. Καραϊσκάκης, με τον Δημήτρη Ελευθερόπουλο να κάνει λόγο για ατυχία στη συνέντευξη Τύπου.

Επίσης, ο τεχνικός του «Γηραιού» είπε ότι καταλαβαίνει την έντονη δυσαρέσκεια των οπαδών της ομάδας του.

«Ο αντίπαλός μας, όπως αντιστάθηκε και με την Παναχαϊκή που πήρε εύκολα την ισοπαλία, με την Κέρκυρα που κέρδισε εκτός, έτσι έκανε και με εμάς. Το παιχνίδι ήθελε υπομονή, επειδή ο αντίπαλος είχε οκτώ ποδοσφαιριστές στον άξονα και έκλεινε τους χώρους. Χρειαζόταν υπομονή και εμείς αυτό είχαμε δουλέψει πολύ μέσα στην εβδομάδα, να πάρουμε την μπάλα σε ελεύθερους χώρους ανάμεσα σε τόσους πολλούς ποδοσφαιριστές.

Τα παιδιά προσπάθησαν να ακολουθήσουν το πλάνο που δεν ήταν εύκολο. Στην πρώτη υποψία φάσης του αντιπάλου, σε μια σέντρα μακρινή, δεχθήκαμε το γκολ. Μετά ήρθε η πίεση μεγάλη από τον κόσμο, τον οποίο καταλαβαίνω. Μέχρι στιγμής έχει στραβώσει η χρονιά και δεν υπάρχει υπομονή από εκείνους.

Εμείς έπρεπε να βρούμε τα ψυχικά αποθέματα να ηρεμήσουμε στο ημίχρονο και να καταφέρουμε στο δεύτερο να δημιουργήσουμε ευκαιρίες. Δημιουργήθηκαν αρκετές προϋποθέσεις, χάσαμε κάποιες ευκαιρίες και δεν μπήκε το γκολ που θα μας έδινε άλλη ώθηση. Δυστυχώς το παιχνίδι έληξε για ακόμη μια φορά στην έδρα μας με εμάς ηττημένους.

Δεν μπορώ να πω ότι έχω παράπονο από τα παιδιά, από την προσπάθειά τους στο δεύτερο ημίχρονο. Προσπάθησαν πάρα πολύ και είχαν δουλέψει καλά όλη την εβδομάδα, αλλά δυστυχώς σταθήκαμε άτυχοι», δήλωσε ο Ελευθερόπουλος.