28/04/2024
Ομάδες | Δευτέρα 22 Ιανουαρίου 2018 - 02:27

Μπαταγιάννης: «Δεν είμαι ούτε τυφλός ούτε κωφός...»

Έντονη δυσαρέσκεια στα Τρίκαλα για τη διαιτησία με Πανσερραϊκό * Για αλλοίωση αποτελέσματος μίλησε ο Αντωνίου

Με το ισόπαλο 1-1 έφυγαν από τις Σέρρες τα Τρίκαλα, έχοντας πάντως πολλά παράπονα από τη διαιτησία του Γιαννουλάκη στο ματς με τον Πανσερραϊκό και με αφορμή το πέναλτι που ζήτησαν υπέρ του Γιαννιτσάνη στο 88'.

Μάλιστα, ο μεγαλομέτοχος των Θεσσαλών Δημήτρης Μπαταγιάννης εξέφρασε τη δυσαρέσκειά του με ανάρτησή του στο facebook, αναφέροντας τα εξής: «Αν νομίζουν κάποιοι ότι είμαι τυφλός κάνουν λάθος …..αν νομίζουν κάποιοι ότι είμαι κωφός κάνουν λάθος …..για το μόνο σίγουρο που δεν κάνουν λάθος είναι ότι δεν μιλάω ….γιατί στην ζωή μου έχω μάθει να μιλάω με τις πράξεις μου ….και έτσι θα συνεχίσω ….ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΟΤ. Συνεχίζουμε …με το κεφάλι ψηλά. ΧΑΘΗΚΕ ΜΙΑ ΜΑΧΗ ΔΕΝ ΧΑΘΗΚΕ Ο ΠΟΛΕΜΟΣ».

Από την πλευρά του, στη συνέντευξη Τύπου ο Σωτήρης Αντωνίου έκανε λόγο για αλλοίωση αποτελέσματος.

Συγκεκριμένα, είπε: «Ευχαριστώ τον Πανσερραϊκό για τη φιλοξενία που είχαμε. Ήταν ένα παιχνίδι που έπρεπε να το κερδίσουμε. Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν καλύτεροι, είχαμε δύο ευκαιρίες με τον Γιαννιτσάνη και θα μπορούσαμε να είχαμε γκολ. Ο αντίπαλος έπαιζε με αντεπιθέσεις χωρίς να μας απειλήσει ιδιαίτερα και στη φάση του 45΄ συμβαίνουν αυτά.

Θεωρώ ότι έχουμε μακράν τον καλύτερο τερματοφύλακα στην κατηγορία και το τονίζω. Στο δεύτερο ημίχρονο ρισκάραμε, παίξαμε φουλ επίθεση, πετύχαμε ένα τέρμα και από εκεί και πέρα υπήρχε μία ρώσικη ρουλέτα. Και ο Πανσερραϊκός έπαιξε ανοιχτά και νομίζω στα τελευταία 10 λεπτά δικαιούμαστε τη νίκη.

Και στην τελευταία φάση του παιχνιδιού έχουμε φτάσει τη 12η αγωνιστική και είμαι ο μοναδικός που δεν έχω μιλήσει για τη διαιτησία, υπάρχει καθαρή αλλοίωση αποτελέσματος. Αν ήταν πέναλτι, που ήταν, θα είχαμε κερδίσει 1-2. Γενικά ήταν μία λανθασμένη διαιτησία. Υπάρχει ομολογία του παίκτη του Πανσερραϊκού προς τους δικούς μας. Συγχαρητήρια στους παίκτες μου και συνεχίζουμε την προσπάθεια.

Έχουμε ανεβεί ψηλά στη βαθμολογία και ίσως με αυτό που έγινε σήμερα δείχνει ότι δεν αρέσει. Συγχαρητήρια στον Πανσερραϊκό που έχει μία νεανική ομάδα, ένα ωραίο πλάνο και στον δεύτερο γύρο θα παίξει και ωραίο ποδόσφαιρο και θα πάρει αποτελέσματα. Αδικείται από τη θέση την οποία έχει και δεν νομίζω να έχει πρόβλημα».