26/04/2024
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ | Τετάρτη 22 Μαρτίου 2017 - 19:04

Απογοητευμένος από τις λίγες επιλογές ο Βαζάκας

Ο προπονητής του Πανελευσινιακού εξήγησε ότι τα προβλήματα είναι πολλά, ενώ δήλωσε ότι πιστεύει στην άνοδο του Άρη * Πιστεύει στην παραμονή ο Αρναούτογλου

Ο Πανελευσινιακός κατάφερε να προβάλλει αντίσταση μόνο για ένα ημίχρονο στο «Κλ. Βικελίδης», γνωρίζοντας βαριά ήττα από τον Άρη με 4-0.

Ο Γιώργος Βαζάκας χαρακτήρισε τους Θεσσαλονικείς την ποιοτικότερη ομάδα της κατηγορίας, εκφράζοντας την άποψη ότι θα καταφέρουν να πάρουν την άνοδο, ενώ, όσον αφορά τη δική του, στάθηκε στα πολλά προβλήματα και τις λίγες επιλογές.

«Ήταν ένα ματς σήμερα απέναντι στην πιο ποιοτική ομάδα της κατηγορίας. Ότι πάρει κάποιος από αυτή την ομάδα είναι κέρδος.

Στο α’ μέρος σταθήκαμε πολύ καλά. Κάναμε τρεις φάσεις για να κλέψουμε το ματς. Αλλά αυτό είναι το μειονέκτημα της ομάδας που παλεύει για την σωτηρία. Είχαμε τρεις αναγκαστικές αλλαγές.

Ο Άρης το εκμεταλλεύτηκε και πέτυχε τα γκολ για να πλησιάσει την κορυφή. Πιστεύω ότι ο Άρης θα ανέβει. Είναι πολλά τα τέσσερα γκολ, αλλά τα προβλήματα, συν ότι δεν έχουμε επιλογές. Συγχαρητήρια στον Άρη για τη νίκη», είπε στη συνέντευξη Τύπου.

Αρναούτογλου: «Βήμα-βήμα κάθε μάχη για να φτάσουμε στον στόχο»

Από πλευράς παικτών, ο Παναγιώτης Αρναούτογλου εξέφρασε την αισιοδοξία του ότι ο Πανελευσινιακός μπορεί να σωθεί:

«Σταθήκαμε καλά στο ά μέρος, Αντέξαμε μόνο μέχρι το ημίχρονο. Όταν παίζει με μία ομάδα σαν τον Άρη με τα προβλήματα που έχεις, δεν μπορείς να παίξεις αυτό που θες.

Το σκορ τα λέει όλα. Πιστεύουμε ότι μπορούμε να σωθούμε. Βήμα-βήμα κάθε μάχη για να φτάσουμε στον στόχο που είναι η παραμονή».