26/04/2024
ΛΑΜΙΑ | Κυριακή 29 Μαΐου 2016 - 23:49

Σπανός: «Σε διαδικασία διακοπών»

Ο τεχνικός της Λαμίας δήλωσε πως οι παίκτες του επηρεάστηκαν λόγω... Απόλλωνα Σμύρνης

Φινάλε με γκέλα για τη Λαμία, η οποία δεν κατάφερε να κερδίσει τον Πανελευσινιακό την Κυριακή (29/5) στο τελευταίο ματς της σεζόν μένοντας στο 1-1.

Στη συνέντευξη Τύπου ο Δημήτρης Σπανός δεν τα είχε με τους παίκτες του ξεκαθαρίζοντας πως επηρεάστηκαν από τη διαμόρφωση του σκορ στον αγώνα του Πανσερραϊκού με τον Απόλλωνα Σμύρνης.

Αναλυτικά όσα είπε: «Συγχαρητήρια για τη σωτηρία του Πανελευσινιακού. Εύχομαι να μην περάσει τα ίδια την επόμενη χρονιά. Εμείς ξεκινήσαμε να παίξουμε ένα παιχνίδι με ελπίδα τη 4η θέση. Αλλά στο ημίχρονο βλέποντας και τη διακύμανση του σκορ στις Σέρρες νομίζω ότι πήγαμε στη διαδικασία των διακοπών στο δεύτερο ημίχρονο. Εκεί νομίζω κρίθηκε το παιχνίδι. Ότι τα παιδιά ψυχολογικά στο δεύτερο ημίχρονο δεν ήθελαν να δώσουν τίποτα. Όταν θέλουμε κάτι και εξαρτώμαστε από άλλους συνήθως δεν κερδίζουμε τίποτα. Άρα ό,τι έπρεπε να κάνουμε έπρεπε να γίνει την προηγούμενη αγωνιστική με τον Αχαρναϊκό.

Για το σημερινό παιχνίδι δεν μπορώ να έχω παράπονα από τα παιδιά. Έπαιξαν, προσπάθησαν, έχασαν πολλές ευκαιρίες όμως το αποτέλεσμα δεν ήταν αυτό που θέλαμε. Δεν έχω να πω πολλά. Κλείνει η σεζόν με δύο ισοπαλίες εντός έδρας τις οποίες θα μπορούσαμε να τις αποφύγουμε όχι για κάτι διαφορετικό, αλλά για να ήμασταν πιο ψηλά στη βαθμολογία».

Ο Ιορδάνης Παπαργυρίου είπε από την πλευρά του: «Θα ήθελα να δώσω συγχαρητήρια για την παραμονή της Ελευσίνας στη κατηγορία, αλλά τα περισσότερα συγχαρητήρια να τα δώσω στους συμπαίκτες μου, γιατί δουλεύουμε πάρα πολύ σκληρά. Δίνουμε το 100% σε όλα τα ματς ξεχωριστά. Όσο αφορά το ματς με τον Πανευλευσινιακό νομίζω αξίζαμε τη νίκη. Κάναμε πολλές ευκαιρίες, αλλά δεν πήραμε αυτό που θέλαμε στο τέλος. Ελπίζω η Λαμία του χρόνου να κάνει κάτι καλύτερο. Καλή συνέχεια στην ομάδα της Ελευσίνας».