26/04/2024
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ | Σάββατο 2 Οκτωβρίου 2021 - 19:13

Ισοπαλία για Παναθηναϊκό Β' και Καλαμάτα

Φιλικό 1-1 στον Ασπρόπυργο

Στο ισόπαλο 1-1 έμειναν το Σάββατο (2/10) ο Παναθηναϊκός Β' και η Καλαμάτα σε φιλικό παιχνίδι στον Ασπρόπυργο.

Οι «πράσινοι» είχαν δοκάρι στο 12' με τον Αθανασακόπουλο, για να ανοίξει το σκορ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Σερπέζης ύστερα από σέντρα του Σαρδέλη.

Η «Μαύρη Θύελλα» ανέβασε την απόδοσή της στο β' ημίχρονο, με ένα καλό σουτ του Μοζέρ στο 57' να είναι για λίγο άστοχο, ενώ στο 59' ο Σουρδής απέκρουσε με υπερένταση το σουτ του Νάνι.

Τελικά, η ισοφάριση για την ομάδα του Νίκου Αναστόπουλου ήρθε στο 90'+1 με γκολ του Ασαμόα.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Β' (Γιάννης Βονόρτας): Μαργκόνο, Βαγιαννίδης, Σερπέζης, Θεοχάρης, Αθανασακόπουλος, Αντωνίου, Πάνκα, Σαρδέλης, Μαρτίνης, Τσιριγώτης, Ηλιάδης.

Στο β' ημίχρονο έπαιξαν και οι: Σουρδής, Οικονομάκης, Κούτσιας, Σέχου, Νταμπίζας, Δημητρίου, Κρυπαράκος, Ματσαδές, Τουρκοχωρίτης, Καρβούνης, Μαραθωνίτης.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Νίκος Αναστόπουλος): Καπούταγλης (40' Κουτς, 73' Καραχάλιος), Μοζέρ (70' Σίντνεϊ), Λουπάνο (85' Λουκίνας), Μπακαγιόκο, Τσαγκαλιδης (46' Μαβινγκά), Αναστασόπουλος (46' Ματέους), Σκεντεράι, Τάτος (60' Μπούνας), Νάνι (70' Κόκκορης), Βάλισον, Ασαμόα.

Πηγή ΦΩΤΟ: sportstonoto