25/04/2024
ΒΟΛΟΣ ΠΑΕ | Σάββατο 10 Απριλίου 2021 - 22:09

Λόπεθ: «Παίζουμε για να κερδίζουμε και όχι για να μην χάνουμε...»

Αυτό τόνισε ο προπονητής του Βόλου μετά το ματς με τον Παναιτωλικό

Tην πρώτη νίκη στα πλέι άουτ πήρε ο Βόλος με το 3-1 επί του Παναιτωλικού και ο Άνχελ Λόπεθ δήλωσε πολύ ευχαριστημένος με το πρώτο ημίχρονο, ενώ για το δεύτερο δεν ήταν και τόσο ικανοποιημένος.

Ο Ισπανός τεχνικός, μιλώντας στη Νοva, τόνισε ότι οι «κυανέρυθροι» παίζουν πάντα για να κερδίσουν και όχι για να μην χάνουν.

«Είμαι πολύ ευχαριστημένος για το πρώτο ημίχρονο, είχαμε την ίδια ανταπόκριση όπως στο προηγούμενο παιχνίδι με τη Λαμία. Στο δεύτερο ημίχρονο μπορούμε να πούμε ότι επειδή είχαμε το αποτέλεσμα μπερδευτήκαμε λίγο, αλλά πρέπει να παλεύουμε τα παιχνίδια μέχρι το τέλος. Όλοι θέλουμε να έχουν καλή νοοτροπία, κάθε εβδομάδα δουλεύουμε πολύ σκληρά και για όλους μας κάθε ματς είναι μια μεγάλη ευκαιρία.

Ο κανόνας στην ομάδα μας είναι όταν σκοράρεις ένα γκολ να πας την μπάλα στη σέντρα και να πας να σκοράρεις ξανά. Θέλουμε να είμαστε μια ομάδα που πιέζει ψηλά, μια γενναία ομάδα και μια ομάδα που παίζει για να κερδίσει και όχι για να μην χάσει», ανέφερε ο Λόπεθ.