20/04/2024
ΑΕΛ | Σάββατο 3 Απριλίου 2021 - 23:39

Κούγιας: «Ο Πινακάς είναι μεγάλος παίκτης και θα το ξεπεράσει...»

Ο μεγαλομέτοχος της ΑΕΛ στήριξε τον νεαρό παίκτη για το χαμένο πέναλτι και χαρακτήρισε υπέροχη τη διαιτησία * Τι είπε ο Φέστα για την ισοπαλία με τον Παναιτωλικό

Tο εντός έδρας 1-1 κόντρα στον Παναιτωλικό δεν έφερε απογοήτευση στον Αλέξη Κούγια, με τον μεγαλομέτοχο της ΑΕΛ να μοιράζει συγχαρητήρια σε παίκτες και τεχνικό τιμ.

Ο ισχυρός άνδρας των «βυσσινί» στήριξε τον Πινακά για το χαμένο του πέναλτι, έριξε και τα... καρφιά του για φιλικά που δίνουν οι άλλες ομάδες, ενώ χαρακτήρισε υπέροχη τη διαιτησία.

Αναλυτικά: «Συγχαρητήρια στα παιδιά και στους προπονητές για την υπεράνθρωπη προσπάθεια τους για 95 λεπτά. Είναι κάποια παιχνίδια που η τύχη δεν σε θέλει και ένα τέτοιο παιχνίδι ήταν το σημερινό.

Ο Πινακάς είναι μεγάλος παίκτης και θα το ξεπεράσει, άλλωστε από τα δικά του γκολ κρατηθήκαμε στην κανονική περίοδο σε απόσταση αναπνοής. Είμαστε όλοι μια γροθιά και είμαστε ΑΕΛ στα εύκολα και ΑΕΛΑΡΑ στα δύσκολα.

Εμείς κάθε Κυριακή παίζουμε πολέμους και κάποιοι που δεν σέβονται την ιστορία τους ή δεν έχουν καθόλου ιστορία, παίζουν φιλικά. Πλέον έχουμε αξιόλογη ομάδα με μεγάλους ποδοσφαιριστές και θα τα καταφέρουμε. Όλα είναι στο χέρι μας. Συγχαρητήρια στον κ. Ευαγγέλου και τους συνεργάτες του για την υπέροχη διαιτησία».

Aπό την πλευρά του, ο Τζιανλούκα Φέστα, μιλώντας στη Νοva, ανέφερε για την ομάδα του: «Σήμερα προσπαθήσαμε πάρα πολύ για να κερδίσουμε, είχαμε πολλές ευκαιρίες αλλά θα μπορούσαμε να χάσουμε γιατί και ο Παναιτωλικός είχε ευκαιρίες στο τέλος.

Το ξέραμε ότι είναι δύσκολο και πρέπει να κάνουμε άλλη μια μεγάλη νίκη εκτός έδρας. Πρέπει να δουλέψουμε σκληρά, κάναμε κάποια λάθη αλλά πιστεύω στην ομάδα μου».