27/04/2024
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ | Σάββατο 3 Απριλίου 2021 - 18:07

Ρήξη χιαστών η πρώτη εκτίμηση για Χαρίση

Φαίνεται ότι στάθηκε άτυχος ο χαφ του Ατρομήτου * Δίκαιο το Χ με τον Απόλλωνα Σμύρνης, είπε ο Παντελίδης

Στο 1-1 έμεινε ο Ατρόμητος με τον Απόλλωνα Σμύρνης, αποτέλεσμα που έκρινε δίκαιο ο Σάββας Παντελίδης.

Μιλώντας στη Νova μετά το τέλος του ματς, ο τεχνικός των Περιστεριωτών τόνισε ότι δεν ήταν κάποια ομάδα πολύ καλύτερη από την άλλη, συνεπώς προέκυψε φυσιολογικά το Χ.

«Νομίζω είναι δίκαιη η μοιρασιά. Δεν υπήρχε κάποιος από τους δύο που ήταν πολύ καλύτερος. Εμείς αντιδράσαμε μετά το γκολ που δεχτήκαμε άμεσα. Ο αντίπαλος είχε τρεις τελικές και έβαλε γκολ.

Στο πρώτο ημίχρονο δημιουργήσαμε προϋποθέσεις, όχι φάσεις, προϋποθέσεις, που σημαίνει ότι αν είχαμε καλύτερες πάσες σε κάποια σημεία, θα είχαμε ευκαιρίες για γκολ. Στο δεύτερο ημίχρονο δεχτήκαμε γκολ νωρίς, απαντήσαμε άμεσα και ύστερα δεν μπορέσαμε να βάλουμε ένα δεύτερο τέρμα», δήλωσε ο Παντελίδης.

Στο μεταξύ, άσχημα φαίνεται πως είναι τα μαντάτα για τον Χάρη Χαρίση, ο οποίος αποχώρησε τραυματίας.

Η πρώτη εκτίμηση του ιατρικού επιτελείου των «κυανόλευκων» κάνει λόγο για ρήξη χιαστών και μένει να φανεί αν θα επιβεβαιωθεί αυτό μετά τις εξετάσεις που θα κάνει ο 26χρονος χαφ.

Εφόσον η ζημιά επαληθευθεί, είναι δεδομένο ότι θα μείνει εκτός δράσης για έξι μήνες ο μέσος του Ατρομήτου.