26/04/2024
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ | Δευτέρα 22 Φεβρουαρίου 2021 - 22:26

Μπόλονι: «Πρέπει να γίνουμε πιο ουσιαστικοί...»

Δεν στάθηκε σε ατυχία και απουσίες ο προπονητής του ΠΑΟ για την ήττα από τον Παναιτωλικό

Ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε στο Αγρίνιο από τον Παναιτωλικό και ο Λάζλο Μπόλονι στάθηκε στην αναποτελεσματικότητα των παικτών του στις ευκαιρίες που έφτιαξαν.

Μιλώντας στη Νοva, ο Ρουμάνος τεχνικός είπε ότι πρέπει να γίνει πιο ουσιαστική η ομάδα του, ενώ δεν θέλησε να κάνει λόγο για ατυχία, αναφέροντας σχετικά: «Στο πρώτο ημίχρονο οι αντίπαλοι χρησιμοποίησαν καλά την άμυνά τους, ειδικά μετά το γκολ που πέτυχαν. Στο δεύτερο ημίχρονο αλλάξαμε τρόπο παιχνιδιού. Δεν θέλω να επιστρέψω σε μια μεγάλη ευκαιρία που χάσαμε.

Χάσαμε αυτό το ματς γιατί ο επιθετικός ρεαλισμός πρέπει να γίνει πιο ουσιαστικός. Την τύχη πρέπει και να την προκαλείς. Δεν μπορούμε να κρυφτούμε πίσω από την τύχη».

Ενώ για τις απουσίες που είχαν οι «πράσινοι», σχολίασε: «Ούτως η άλλως μετά από 8-9 ευκαιρίες πρέπει να βάλεις γκολ. Οι απουσίες δεν είναι δικαιολογία».