26/04/2024
ΔΙΑΓΟΡΑΣ | Πέμπτη 28 Ιανουαρίου 2021 - 01:11

Θεοδοσιάδης: «Μας μένει μια πικρία...»

Ευχαριστημένος από τους παίκτες του ο τεχνικός του Διαγόρα

Στις καθυστερήσεις έχασε τη νίκη ο Διαγόρας ενάντια στον Ιωνικό και ο Σάκης Θεοδοσιάδης παραδέχθηκε ότι έφερε πικρία το τελικό 1-1.

Πάντως, ο προπονητής των Ροδιτών δήλωσε πολύ ευχαριστημένος από την προσπάθεια των παικτών του.

«Ήταν ένα σημαντικό παιχνίδι και δύσκολο παιχνίδι μ’ έναν αντίπαλο που έχει επίσης υψηλούς στόχους. Θεωρώ ότι σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού ήμασταν κυρίαρχοι και δεν δώσαμε το δικαίωμα στον αντίπαλο να δημιουργήσει καμία καλή ευκαιρία. Προηγηθήκαμε στο σκορ και είμαστε πολύ ευχαριστημένοι από την εικόνα της ομάδας μας η οποία για τέταρτο παιχνίδι δείχνει τις αρετές της. Δυστυχώς σε μια στατική φάση στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ο αντίπαλος κατόρθωσε να ισοφαρίσει.

Μας μένει μια πικρία διότι χάσαμε άλλους δυο πολύ σημαντικούς βαθμούς. Θέλω όμως να δώσω πολλά συγχαρητήρια στους παίκτες της ομάδας μου. Παρά το γεγονός ότι σήμερα χάσαμε δυο βαθμούς, κάνουν μεγάλη προσπάθεια. Είναι μια πάρα πολύ καλή ομάδα η οποία χτίζει χαρακτήρα και ταυτότητα. Πιστεύω ότι στα επόμενα παιχνίδια θα παρουσιαστούμε ακόμα καλύτεροι», είπε ο Θεοδοσιάδης.