Ολοκληρώθηκε το παιχνίδι, νίκη για τον ΠΑΟΚ με 2-0.

21:49

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:48

90': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, ο Παπαδόπουλος αντί του Αθανασιάδη.

21:47

Και πάλι από τα δεξιά με τον Περέιρα χτυπάει ο δικέφαλος, το πλασέ του Κάτσε κοντράρει, αλλά από κοντά ο Αθανασιάδης σκοράρει ξανά.

21:47

89': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

21:45

87': Ο Αθανασιάδης κάνει ένα σουτ, μπλοκάρει με τη δεύτερο ο Ιγκνάτοβιτς.

21:40

Η μπάλα πηγαίνει δεξιά στον Περέιρα, εκείνος γυρίζει παράλληλα προς την εστία προς τη μικρή περιοχή και ο Αθανασιάδης με ψύχραιμο πλασέ από κοντά τη στέλνει στα δίχτυα.

21:40

82': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

21:39

81': Αλλαγή για τους γηπεδούχους, στη θέση του Τζετζέ ο Ντιομαντέ.

21:37

79': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Περέιρα κοντρολάρει με πλάτη, βγάζει πολύ ωραία πάσα στον Τζανδάρη, αλλά εκείνος από πλάγια δεν μπορεί να νικήσει τον Ιγκνάτοβιτς.

21:34

76': Ο Ρατς εκτελεί φάουλ από μακριά, αλλά ο Ιγκνάτοβιτς μπλοκάρει.

21:32

74': Αλλαγή για τη Ντιναμό Μινσκ, ο Γιαρότσκι αντί του Ουντότζι.

21:30

71': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, ο Περέιρα φεύγει στην πλάτη της άμυνας, σουτάρει και ο Ιγκνάτοβιτς.

21:29

70': Δεν πιάνει καλά την κεφαλιά ο Αθανασιάδης από σέντρα του Ρατς και χάνεται η ευκαιρία.

21:24

65': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Κλάους να βάζει την προβολή αλλά να μην προλαβαίνει την μπάλα.

21:22

63': Ένα ακόμη κόρνερ κερδίζει η Ντιναμό Μινσκ, ωστόσο, και αυτό περνάει ανεκμετάλλευτο.

21:18

Δεν έχει μπει καθόλου καλά στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ. Διαρκώς βρίσκεται σε θέση κομπάρσου.

21:15

57': Από την εκτέλεσή του η μπάλα φτάνει στον Τζετζέ, εκείνος σουτάρει προς το κέντρο της εστίας και ο Γλύκος μπλοκάρει.

21:14

56': Η άμυνα του ΠΑΟΚ δεν διώχνει, ο Σίμοβιτς από πλάγια σουτάρει και ο Γλύκος με δυσκολία παραχωρεί κόρνερ κλείνοντας καλά την γωνιά του.

21:11

53': Μία ακόμη επέμβαση στο ενεργητικό του καταγράφει ο Γλύκος, χωρίς να δυσκολεύεται ιδιαίτερα από το σουτ του Κοντσεβόι.

21:08

50': Δοκιμάζει το πόδι του ο Αντάμοβιτς, η μπάλα σκάει, αλλά ο Γλύκος δεν αιφνιδιάζεται και παραχωρεί κόρνερ.

21:07

49': Αδύναμο το σουτ του Ουντότζι, κανένας λόγος ανησυχίας για τον Γλύκο.

21:04

46': Ο Σαλπιγγίδης αντί του Γκολάσα.

21:04

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

21:03

Επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. Μία αλλαγή θα έχει ο ΠΑΟΚ.

20:48

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

20:46

20:45

45': Ο Ρατς εκτελεί φάουλ, ο Βίτορ θα πάρει την κεφαλιά αλλά δεν βρίσκει την μπάλα όσο θέλει για να της αλλάξει την πορεία.

20:45

Μειώνει σε 1-2 η Γκινγκάμπ.

20:44

44': Ο Ουντότζι πέφτει στο έδαφος εντός περιοχής, σωστά δεν δίνει κάτι ο διαιτητής.

20:41

Κυκλοφορεί με άνεση πλέον η Ντιναμό Μινσκ την μπάλα γιατί ο ΠΑΟΚ δεν πιέζει καθόλου για να την πάρει.

20:37

37': Πολύ κακό σουτ από τον Τζετζέ, καμία ανησυχία για τον Γλύκο.

20:36

Εντελώς ασύνδετος ο δικέφαλος. Τζιόλης και Σκόνδρας προσπαθούν να συνεννοηθούν, πολλές οι ανορθογραφίες μετά το πρώτο τέταρτο.

20:33

Στα τελευταία λεπτά είναι πολύ στάσιμος ο ΠΑΟΚ.

20:30

Ο Στάσεβιτς γυρίζει το σώμα του, σουτάρει κι ενώ η μπάλα αναπηδάει, αλλά δεν βρίσκει στόχο.

20:28

28: Ο Τζαβέλλας αντί του Κατσικά.

20:26

Πρόβλημα φαίνεται πως αντιμετωπίζει ο Κατσικάς. Όλα δείχνουν ότι θα έχουμε αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΟΚ.

20:24

Δεν έχει ποιότητα η Ντιναμό Μινσκ και αυτό φαίνεται όταν προσπαθεί να επιτεθεί. Ωστόσο, αμυντικά καλύπτει τους χώρους που πρέπει.

20:21

Έχει τον έλεγχο ο ΠΑΟΚ, αλλά δυσκολεύεται να διασπάσει την καλά οργανωμένη άμυνα των γηπεδούχων.

20:18

Πολλά τα λάθη στα τελευταία λεπτά, από τη μία ομάδα στην άλλη πηγαίνει η μπάλα.

20:15

15': Ο Στάσεβιτς από πλάγια εντός της περιοχής, προσπαθεί να στείλει την μπάλα στην απέναντι γωνία, αλλά ο Γλύκος μπλοκάρει εύκολα.

20:13

Σημειώνει και δεύτερο γκολ η Φιορεντίνα στη Γαλλία στο άλλο παιχνίδι του ομίλου.

20:11

11': Εκτέλεσε ο Ρατς, ο Ιγκνάτοβιτς διώχνει προ του Σαλπιγγίδη.

20:10

Φάουλ σε καλή θέση για σέντρα κερδίζει ο ΠΑΟΚ.

20:07

7': Ο Ρατς εκτελεί το κόρνερ προς το σημείο του πέναλτι, ο Βίτορ παίρνει την κεφαλιά, αλλά στέλνει την μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

20:06

Από πολύ νωρίς η Φιορεντίνα ανοίγει το σκορ. Ωστόσο, ακόμη κι αν χάσει η Γκινγκάμπ σήμερα και νικήσει ο ΠΑΟΚ, θα θέλει μόνο νίκη επί των Γάλλων στην Τούμπα.

20:03

3': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Αθανασιάδης κλέβει την μπάλα από τον Κοντσεβόι, πλασάρει αλλά ο Ιγκνάτοβιτς τον κλείνει καλά και αποκρούει. Δεν μπορεί στη συνέχεια ούτε ο Περέιρα.

20:01

1': Ξεκίνησε το παιχνίδι.

19:57

Βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

19:53

Με ενδιαφέρον αναμένεται η εικόνα του ΠΑΟΚ για να δούμε κατά πόσο έχει επηρεαστεί από τη διακοπή.

19:44

Ο Δικέφαλος αναζητά τη νίκη, αφού έτσι ό,τι κι αν κάνει η Γκινγκάμπ θα κρατάει την πρόκριση στα χέρια του.