5
-
1
22:49

Εντυπωσιακή νίκη για την Μπαρτσελόνα που κέρδισε 5-1 την Σεβίλλη κάνοντας πραγματικό πάρτι στο β’ ημίχρονο. Έγραψε ιστορία ο Λιονέλ Μέσι που με χατ-τρικ έφτασε τα 253 γκολ στην Πριμέρα και ξεπερνώντας τον Τέλμο Θέρα είναι πλέον ο πρώτος σκόρερ όλων των εποχών στην Ισπανία. Σπουδαία εμφάνιση και από τον Νεϊμάρ, που έκανε… όργια με τον Μέσι.

22:48

92': Τέλος του αγώνα.

22:47

90': Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις στο Καμπ Νου.

22:46

90': Ανεκμετάλλευτο κόρνερ για την Σεβίλλη.

22:44

89': Τρομερή μπαλιά του Νεϊμάρ για τον Μέσι, που σουτάρει μέσα από την περιοχή, σε ετοιμότητα ο Μπέτο.

22:43

87': Κόρνερ για την Σεβίλλη. Απευθείας άουτ η εκτέλεση του Μπανέγα.

22:41

85': Ο Νεϊμάρ κάνει ένα σουτ μέσα από την περιοχή, μπλοκάρει ο Μπέτο.

22:38

82': Ο Ιάγκο Άσπας στη θέση του Μπάκα.

22:37

81': Ο Αντριάνο στη θέση του Άλμπα.

22:37

81': Κόρνερ για την Μπαρτσελόνα. Απομακρύνουν οι της Σεβίλλης.

22:34

Κάνει πάρτι πλέον η Μπαρτσελόνα με τους Μέσι και Νεϊμάρ να προσφέρουν πλούσιο θέαμα.

22:34

Χατ-τρικ από Μέσι. Ο Μέσι παίζει το 1-2 με τον Νεϊμάρ και με πλασέ από το ύψος της περιοχής κάνει το 5-1. Γκολ-νούμερο 253 για τον Αργεντινό.

22:33

78': ΓΚΟΛ η ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ.

22:32

75': Ο Ραφίνια στη θέση του Ττσάβι.

22:32

Οι συμπαίκτες του τον σήκωσαν στα χέρια για να του υποκλιθούν.

22:31

74': Αλλαγή ο Σουάρεζ, τη θέση του οποίου πήρε ο Πέδρο στο 73'.

22:30

Αποθέωση από το Καμπ Νου για τον Μέσι, που πλέον έσπασε το ρεκόρ του Τέλμο Θάρα. Ο Αργεντινός είναι πρώτος σκόρερ όλων των εποχών στην Πριμέρα με το απίστευτο νούμερο των 252 γκολ.

22:28

Μέσι, Νεϊμάρ και Σουάρεζ φεύγουν στην αντεπίθεση απέναντι σε δύο, ο Αργεντινός συνεργάζεται με τον Βραζιλιάνο και από κοντά κάνει το 4-1. Ουσιαστικά πήρε την μπουκιά από το στόμα του Ουρουγουανού που ήταν έτοιμος να σκοράρει σε κενή εστία.

22:28

72': ΓΚΟΛ η ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ.

22:24

69': Εξαιρετικός συνδυασμός μεταξύ Άλμπα και Σουάρεζ, το τελείωμα του Ισπανού μπακ από καλή θέση φεύγει άουτ.

22:23

Δεν πανηγύρισε το γκολ του ο Κροάτης χαφ, που πέρασε τρία χρόνια στην ομάδα της Ανδαλουσίας, της οποίας πέρσι ήταν αρχηγός.

22:21

Ωραία κάθετη του Πικέ, ο Σουάρεζ μπαίνει στην περιοχή από πλάγια θέση, ζυγίζει τις επιλογές του και με σέντρα ακριβείας στο δεύτερο δοκάρι δίνει την ευκαιρία στον Ράκιτιτς να σκοράρει με το κεφάλι κόντρα στην πρώην του ομάδα. 3-1 η ομάδα του Λουίς Ενρίκε.

22:21

65': ΓΚΟΛ για την ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ.

22:19

63': Κόρνερ για την Σεβίλλη. Εκτελεί ο Μπανέγα, διώχνουν οι αμυντικοί.

22:16

61': Μέσα ο Γκαμέιρο κι ο Ντεουλοφέου, έξω ο Ν. Σουάρες και ο Παρέχα.

22:15

60': 10-0 οι τελικές προσπάθειες. 71%-29% η κατοχή για την Μπαρτσελόνα.

22:14

58': Σουτ του Ράκιτιτς έξω από την περιοχή και λίγο πλάγια, άουτ.

22:12

56': Κίτρινη για τον Ματιέ.

22:08

53': Κόρνερ για την Μπαρτσελόνα. Απομακρύνουν οι αμυντικοί.

22:06

Αυτό ήταν το 11ο γκολ του Βραζιλιάνου σούπερ σταρ, που είναι πρώτος σκόρερ της Μπαρτσελόνα τη φετινή σεζόν.

22:05

Άμεση απάντηση για τους μπλαουγκράνα. Ο Τσάβι γεμίζει στην περιοχή με εκτέλεση φάουλ, ο Νεϊμάρ πιο ψηλά από όλους κάνει την κεφαλιά και 2-1.

22:05

49': ΓΚΟΛ για την ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ.

22:04

48': Κίτρινη για τον Παρέχα.

22:03

Ο Βιτόλο κάνει την ατομική ενέργεια από αριστερά και σεντράρει, ο Ν. Σουάρες δεν μπορεί να πλασάρει, αλλά η μπάλα κοντράρει στον Άλμπα και καταλήγει στα δίχτυα του Μπράβο. 1-1 η Σεβίλλη.

22:03

47': ΓΚΟΛ για τη ΣΕΒΙΛΛΗ.

22:01

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.