1
-
0
19:54

Οπως και να' χει, τελικό αποτέλεσμα στο Καυταντζόγλειο... Ηρακλής – Ολυμπιακός Βόλου 1-0 με το γκολ του Περόνε.

19:54

Έντονες διαμαρτυρίες από τους Βολιώτες στον διαιτητή που δεν άφησε ο διαιτητής να εκτελεστεί το κόρνερ.

19:54

Το λήγει όμως ο Τζοβάρας!

19:53

Εκτελεί ο Πινάρες, σε νέο κόρνερ ο Χουάντερσον!

19:53

90'+5: Κόρνερ για τον Ολυμπιακό Βόλου...

19:52

90'+4: Κάρτα στον Μπουκουβάλα.

19:49

90'+2: Κλείνει τις αλλαγές του και ο Ηρακλής. Εκτός ο Πουρτουλίδης, μέσα ο Σμίλτος.

19:48

90': Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

19:47

89': Ο Ηρακλής βγήκε ταχύτατα στην αντεπίθεση με δύο μπαλιές, το τελείωμα του Κυριακίδη όμως ήταν κάκιστο.

19:46

88': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πινάρες, ο Χουάντερσον δύσκολα! Αγγίζει την ισοφάριση ο Ολυμπιακός Βόλου.

19:44

86': Τώρα εκτελέστηκε το κόρνερ, κεφαλιά του Περόνε, ο Κολίτσι μπλοκάρει!

19:44

86': Κάρτα έχει δει ο Διαμαντόπουλος για δυνατό μαρκάρισμα.

19:43

85': Τεράστια ευκαιρία για τον Ηρακλή... Τρομερή πάσα προς τον Περόνε, αυτός βγαίνει φάτσα με τον Κολίτσι αλλά ο Γιαλούσης τελευταί στιγμή βάζει το τάκλιν και στέλνει την μπάλα κόρνερ.

19:43

Αυτό ευνοεί, βέβαια, τον Ηρακλή που κρατά με άνεση το 1-0.

19:42

Σηκώθηκε ο μέσος του Ολυμπιακού Βόλου. Το ματς, βέβαια, στα τελευταία λεπτά έχει χάσει τον ρυθμό του λόγω των πολλών διακοπών.

19:42

Μικρή διακοπή, ο Πινάρες στο έδαφος.

19:40

82': Τώρα η δεύτερη αλλαγή του Ηρακλή. Στην θέση του Τσιλιανίδη περνά ο Κυριακίδης.

19:39

Όλα για όλα από τον Νίκο Παντελή...

19:38

80': Κλείνει τις αλλαγές του ο Ολυμπιακός Βόλου. Μέσα ο Θέος, έξω ο Μπιτάνγκ.

19:38

Δεν έχει βγάλει αντίδραση ο Ολυμπιακός Βόλου μετά το 1-0, δείχνει να έχει ''μπλοκαριστεί''.

19:37

80': Σέντρα-σουτ του Ιντζόγλου από δεξιά, ύστερα από φάση διαρκείας στα ''ερυθρόλευκα'' καρέ, η μπάλα περνά αρκετά μέτρα άουτ.

19:34

Εκτελέστηκε, η φάση τελειώνει για επιθετικό φάουλ (χέρι) του Ζιάμπαρη.

19:34

76': Κόρνερ για τον Ηρακλή.

19:31

73': Η ώρα για την πρώτη αλλαγή του Ηρακλή. Στο ματς ο Πασάς, εκτός ο Σιατραβάνης.

19:31

73': Κάρτα σε Μαρτίνεθ και Πινάρες για διαμαρτυρία.

19:30

72': Δεύτερη αλλαγή για τους Βολιώτες. Εκτός ο Μπάρμπας, μέσα ο Διαμαντόπουλος.

19:28

Άλλα 20 λεπτά στο Καυταντζόγλειο που πήρε ''φωτιά'' μετά το 1-0, να δούμε αν έχει ''απάντηση'' ο Ολυμπιακός Βόλου που δείχνει διάθεση να πιέσει ψηλά.

19:27

Τώρα ο Πινάρες εκτελεί το κόρνερ, ο Περόνε απομακρύνει όπως όπως.

19:27

69': Κάρτα στον Στάμου πριν την εκτέλεση, για κάποια κρατήματα με τον Μπάρμπα.

19:26

68': Στην άλλη πλευρά, κόρνερ για τον Ολυμπιακό Βόλου.

19:25

Υπέροχη σέντρα του Ρομάνο από δεξιά, βρίσκει τον Περόνε μέσα στην περιοχή και ο Αργεντινός σέντερ φορ αφού κατεβάζει υπέροχα την μπάλα εκτελεί με άψογο τελείωμα τον Κολίτσι.

19:24

Αργεντίνικη συνεργασία και 1-0!

19:24

66': ΓΚΟΛ ο ΗΡΑΚΛΗΣ!

19:22

64': Απειλεί ο Ηρακλής... Ο Σιατραβάνης βγαίνει φάτσα με τον Κολίτσι, ο γκολκίπερ του Βόλου τον κλείνει καλά και τον στέλνει πλάγια και έτσι πασάρει προς έξω στον Τσιλιανίδη, αυτός πλασάρει από το ύψος του πέναλτι αλλά αστοχεί.

19:21

63': Πρώτη αλλαγή στο ματς, είναι για τον Ολυμπιακό Βόλου. Τον Νικολιά βάζει στο ματς ο Νίκος Παντελής, εκτός ο Μέζα.

19:20

62': Να μια καλή στιγμή για τον Ηρακλή με κεφαλιά του Τσιλιανίδη από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα φεύγει ψηλά.

19:18

60': Επικίνδυνη σέντρα του Πινάρες από αριστερά, προ του Κούτσι ο Χουάντερσον βγαίνει και μπλοκάρει.

19:17

59': Κίτρινη και στον Ιντζόγλου, αυτή την φορά από πλευράς Ηρακλή.

19:16

58': Και στον Γιαλούση για διαμαρτυρία.

19:16

58': Κάρτα βλέπει ο Μακρυδημήτρης για δυνατό μαρκάρισμα.

19:15

57': Ο Σιατραβάνης επικίνδυνα στα καρέ του Ολυμπιακού Βόλου, γυρίζει παράλληλα την μπάλα, ο Κολιτσι όμως βγαίνει και μπλοκάρει.

19:13

Πιο επικίνδυνος μοιάζει στο ξεκίνημα της επανάληψης ο Ολυμπιακός Βόλου, αρκετά νευρικός με πολλά λάθη ο Ηρακλής.

19:09

51': Εκτελέστηκε, κεφαλιά του Ζιάμπαρη υπό πίεση, η μπάλα φεύγει ψηλά. Απειλεί ο ''Γηραιός''.

19:09

51': Φάουλ για τον Ηρακλή σε καλή θέση για ένα γέμισμα.

19:08

50': Μακρινό σουτ του Μέζα για τον Ολυμπιακό Βόλου, μπλοκάρει σταθερά ο Χουάντερσον.

19:06

49': Τεράστια ευκαιρία για τον Βόλο! Ο Μπιτάνγκ γυρίζει παράλληλα, πλασέ στην κίνηση του Πινάρες μεσα από την περιοχή, ο Χουάντερσον μένει άγαλμα αλλά η μπάλα περνά λίγο άουτ!

19:03

46': Ξεκίνησε το β' μέρος, δίχως αλλαγές Ηρακλής και Ολυμπιακός Βόλου.

19:02

Τώρα οι δύο ομάδες επιστρέφουν σιγά σιγά στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη της επανάληψης.

18:45

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο Καυταντζόγλειο... Ηρακλής – Ολυμπιακός Βόλου 0-0.

18:43

45': Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις για το πρώτο μέρος.

18:43

Εκτελέστηκε, ο Κολίτσι απομακρύνει με γροθιές.

18:42

44': Κόρνερ για τον Ηρακλή που πιέζει για ένα γκολ.

18:42

44': Σέντρα-σουτ του Τσιλιανίδη από δεξιά, δύσκολα ο Κολίτσι...

18:41

43': Ο Τσιλιανίδης μπαίνει επικίνδυνα από δεξιά για τον Ηρακλή, σπάει την μπάλα προς το πέναλτι, ο Ρομάνο δεν πλασάρει σωστά όμως και χάνει την ευκαιρία!

18:40

Εξαιρετικό παιχνίδι μέχρι τώρα, με ρυθμό, φάσεις, του λείπει μόνο το γκολ.

18:39

41': Εκτελέστηκε με κομπίνα και πάλι από τον Ηρακλή αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Ένα σουτ του Ρομάνο εν συνεχεία δεν προβληματίζει τον Κολίτσι.

18:38

40': Κόρνερ για τον Ηρακλή από σουτ του Σαραμαντά και κόντρες σε αμυντικούς.

18:37

Μια φορά ξέφυγε ο Μπιτάνγκ και πήγε να κάνει την ζημιά στον Ηρακλή. Τον σταμάτησε με μεγάλη επέμβαση ο Χουάντερσον.

18:37

38': Χαμηλά εκτελεί ο Πινάρες, διώχνει ο Σαραμαντάς όπως όπως.

18:36

Κόρνερ είναι...

18:36

37': Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό Βόλου με τον Μπιτάνγκ να μπαίνει στην περιοχή, να κερδιζει όλες τις κόντρες, ωστόσο σε τετ-α-τετ δεν μπορεί να πλασάρει σωστά τον Χουάντερσον.

18:35

Μετά από μια μικρή διακοπή αφού ο Ζέρης ήταν στο έδαφος το ματς ξεκινά εκ νέου. Στο 37' φτάσαμε.

18:30

32': Ο Μπιτάνγκ βρίσκει ελάχιστο χώρο, δοκιμάζει ένα φιλόδοξο σουτ και αστοχεί απελπιστικά για τον Ολυμπιακό Βόλου.

18:30

31': Κάρτα στον Τσιλιανίδη ο οποίος εμπόδισε να εκτελεστεί ένα φάουλ.

18:29

Ο Ηρακλής εξακολουθεί να είναι καλύτερος και να πατά πιο γερά στον αγωνιστικό χώρο.

18:29

31': Εκτελεί ο Πουρτουλίδης, η μπάλα στο δεύτερο δοκάρι, κεφαλιά του Στάμου, δεν ανησυχεί ο Κολίτσι.

18:28

30': Η μπάλα μένει στα καρέ του Ολυμπιακού Βόλου, ο Ηρακλής κερδίζει φάουλ σε καλή θέση για ένα γέμισμα.

18:28

Με κομπίνα και πλασαριστά εκτελεί ο Σαραμαντάς χωρίς αποτέλεσμα.

18:27

29': Κόρνερ κερδίζει ο Ηρακλής.

18:26

28': Ακίνδυνη σέντρα του Μπουκουβάλα από δεξιά, ο Κολίτσι δεν έχει πρόβλημα να μπλοκάρει και να καθαρίσει την φάση.