2
-
1
19:56

Ίδρωσε η ΑΕΚ για να κερδίσει απέναντι στον Απόλλωνα, που αποδείχτηκε σκληρό καρύδι και τη δυσκόλεψε ιδιαίτερα. Οι γηπεδούχοι έπειτα από ένα κακό πρώτο ημίχρονο ανέβασαν στροφές στο δεύτερο 45λεπτο και, εκμεταλλευόμενοι την αριθμητική τους υπεροχή μετά την αποβολή του Βάντερσον στο 53', κατάφεραν έστω και δύσκολα να κάνουν την ανατροπή και να πάρουν το πολύτιμο τρίποντο. Η Ένωση, παρά τη νίκη της, κινήθηκε συνολικά σε μέτρια επίπεδα, αν και στο β' ημίχρονο ήταν σαφώς καλύτερη και έπαιξε μονότερμα τους φιλοξενούμενους, που ωστόσο, αν συνέχιζαν με 11, έδειχναν ικανοί να εξακολουθούν να προκαλούν πολλά προβλήματα.

19:53

Λήξη της αναμέτρησης. Τελικό αποτέλεσμα ΑΕΚ - Απόλλων Σμύρνης 2-1.

19:52

90'+3: Καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Σουτ Ντακόλ από θέση μέσα δεξιά, αποκρούει με διπλή προσπάθεια ο Κουτσόπουλος.

19:50

19:49

90': Καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Ατομική προσπάθεια του Πλατέλλα από τα αριστερά και σουτ, διώχνει σε κόρνερ ο Κουτσόπουλος.

19:47

89': Κόρνερ για την ΑΕΚ. Περνά ανεκμετάλλευτο.

19:44

86': Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Αλίπιο αντί του Λαγού.

19:43

Στην εκτέλεση ο Μάνταλος και 2-1 για την ΑΕΚ.

19:43

85': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

19:42

84': Κίτρινη κάρτα στον Κύργια.

19:42

84': Πέναλτι για την ΑΕΚ. Ο Ζόριτς έχει ανατραπεί σε διεκδίκηση με τον Κύργια. Ο αμυντικός του Απόλλωνα βρίσκει τον παίκτη της Ένωσης, σωστή η απόφαση του διαιτητή.

19:40

82': Μικρή διακοπή καθώς βρίσκεται στο έδαφος ο Ηρακλής, ο οποίος πιάνει το πόδι του. Το ματς αρχίζει ύστερα από ένα λεπτό.

19:40

Λιγότερο από 10 λεπτά απομένουν για να ολοκληρωθεί η αναμέτρηση, με την ΑΕΚ να εντείνει τις προσπάθειές της για να γυρίσει το ματς.

19:36

79': Κόρνερ για την ΑΕΚ. Εκτελέστηκε με πάσα από τον Μπαρμπόσα στον Μάνταλο, η μπάλα γύρισε αρκετά έξω από την περιοχή του Απόλλωνα, σουτ Πλατέλλα, άουτ.

19:35

77': Φάουλ για την ΑΕΚ με τον Μάνταλο από τα αριστερά, κεφαλιά Μπακάκη, στην αγκαλιά του Κουτσόπουλου.

19:34

76': Φάουλ σε καλό σημείο για την ΑΕΚ. Εκτελεί ο Μάνταλος, η μπάλα χτυπά στο τείχος και απομακρύνεται.

19:33

75': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Γεωργέας αντί του Κολοβέτσιου.

19:29

71': Σέντρα Μάνταλου από τα αριστερά διώχνει με τις γροθιές ο Κουτσόπουλος.

19:27

70': Κίτρινη κάρτα στον Πεταυράκη.

19:27

Υπάρχει πολύς χρόνος ακόμα, η ΑΕΚ έχει κλείσει στο μισό γήπεδο τον Απόλλωνα και αυτό που απομένει είναι να δούμε αν οι φιλοξενούμενοι θα αντέξουν.

19:26

68': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Ζόριτς αντί του Ντούνη.

19:25

67': Καλή ευκαιρία για την ΑΕΚ. Σέντρα Μπακάκη από τα δεξιά, προσπαθεί να σουτάρει υπό πίεση ο Μάνταλος, η μπάλα ψηλά πάνω από την εστία του Κουτσόπουλου.

19:21

63': Κίτρινη κάρτα στον Μάνταλο.

19:20

Εκτέλεση φάουλ από τα αριστερά με τον Μάνταλο, κεφαλιά Ντακόλ από το ύψος του πρώτου δοκαριού, η μπάλα στα δίχτυα, για να ισοφαρίσει σε 1-1 η Ένωση.

19:20

62': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

19:19

61': Κίτρινη κάρτα στον Κυριάκο.