Τελικό αποτέλεσμα... Βέροια - Λεβαδειακός 2-1.

20:09

Ήταν μεγάλη επέμβαση από τον Καντιμοίρη...

20:07

90'+3: Τεράστια ευκαιρία για τον Λεβαδειακό με κεφαλιά του Σοτέλο, έβγαλε δύσκολα ο Καντιμοίρης!

20:04

90': Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις. Το 2-1 παραμένει υπέρ της Βέροιας η οποία αμύνεται για να κρατήσει τη νίκη.

20:01

87': Αλλαγή για τον Λεβαδειακό, τρίτη και τελευταία. Ο Παππάς αντί του Βούκσεβιτς.

19:59

85': Νέα καλή στιγμή για τον Λεβαδειακό. Λάθος από την άμυνα της Βέροιας, Σοτέλο και Μάντζιος βγήκαν στην αντεπίθεση, ο δεύυερος σουτάρει πάνω στα χέρια του Καντιμοίρη.

19:57

Κοντά στην ισοφάριση οι φιλοξενούμενοι.

19:57

82': Απειλεί ο Λεβαδειακός! Ο Σοτέλο βρέθηκε σε καλή θέση μέσα στην περιοχή μετά από κεφαλιά-πάσα του Τομάς, σούταρε ωστόσο αστόχησε.

19:56

Δέκα λεπτά για το φινάλε στην Βέροια...

19:52

78': Δεύτερη αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Μάντζιος αντί του Μπορνταγκαράι.

19:51

77': Αριστερό σουτ από τον Σοτέλο έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Καντιμοίρης για την Βέροια και κρατά το 2-1.

19:46

72': Καλή στιγμή για την Βεροια. Εκτέλεση φάουλ του Βάσκες, η μπάλα ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Σηφάκη.

19:45

71': Κίτρινη στον Ζίτο.

19:44

58%-42% η κατοχή υπέρ της Βέροιας.

19:42

68': Aλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Αρμίτσε στο ματς, εκτός ο Γκόμες.

19:41

Στο 67' φτάσαμε με την Βέροια να κρατά το 2-1 και το προβάδισμα που έχει πάρει από το πρώτο μέρος.

19:38

64': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τη Βέροια. Ο Κατίδης αντί του Κάμπορα.

19:33

59' Ετοιμάζει και τον Κατίδη ο Γκρανέρο!

19:31

57': Εκτέλεση κόρνερ από τον Βούκτσεβιτς, σουτ του Γκόμες έξω από την περιοχή, η μπάλα φεύγει έξω.

19:29

56': Αλλαγή για τη Βέροια. Ο Μπεν αντί του Γεωργιάδη.

19:28

53': Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Καλτσά για την Βέροια, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

19:23

49': Απειλεί η Βέροια! Κόρνερ του Καλτσά, κεφαλιά του Μαλόν στο πρώτο δοκάρι, λίγο άουτ η μπάλα.

19:22

47': Ο Βούκσεβιτς εκτελεί το φάουλ για τον Λεβαδειακό, κεφαλιά του Τομάς, μπλόκαρε ο Καντιμοίρης.

19:19

46': Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

19:19

46': Αλλαγή για τη Βέροια πριν την έναρξη της επανάληψης. Ο Βάσκες αντί του Μπαλάφα.

19:03

Τέλος πρώτου ημιχρόνου... Βέροια - Λεβαδειακός 2-1.

19:01

45'+1: Κόρνερ του Βούκσεβιτς για τον Λεβαδειακό, κεφαλιά Μπορνταγκαράι, μπλόκαρε πάνω στη γραμμή ο Καντιμοίρης που κρατά το 2-1.

19:01

45': Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

18:59

Τελευταίες στιγμές στο πρώτο ημίχρονο.

18:58

43': Μετά από σέντρα και κεφαλιά του Κάμπορα ο Σηφάκης απομακρύνει για τον Λεβαδειακό.

18:56

41': Κίτρινη στον Κονέ.

18:55

Έχει πέσει ο ρυθμός μετά το 2-1 και το γκολ που πέτυχε ο Λεβαδειακός.

18:55

39': Εκτέλεση φάουλ από δεξιά του Καλτσά, η μπάλα περνά απ' όλους και φεύγει άουτ.

18:50

35': Καλή στιγμή για την Βέροια με κεφαλιά του Μαλόν, η μπάλα άουτ.

18:50

34': Κίτρινη και στον Σάντσες.

18:48

32': Κάρτα βλέπει ο Μπαλάφας.

18:45

Βροχή τα γκολ στη Βέροια!

18:43

Άμεση απάντηση από τους Βοιωτούς. Στην αμέσως επόμενη φάση, ο Μπορνταγκαράι μπήκε από δεξιά στα καρέ της Βέροιας, γύρισε παράλληλα για τον Σοτέλο και αυτός με πλασέ γράφει το 2-1.

18:41

26': ΓΚΟΛ ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ!

18:40

25': ΓΚΟΛ η ΒΕΡΟΙΑ! Από μπαλιά στην πλάτη της άμυνας του Λεβαδειακού, Τομάς και Σηφάκης δεν είχαν σωστή συνεννόηση, ο πρώτος με κεφαλιά άθελα του... πάσαρε στον Ντουμίτρου που έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα για το 2-0.

18:38

Ύστερα απο εκτέλεση φάουλ του Καλτσά, ο Μπατιόν μόνος στην καρδιά της αντίπαλης άμυνας, πρόλαβε την έξοδο του Σηφάκη και έγραψε το 1-0 με το κεφάλι.

18:37

22': ΓΚΟΛ η ΒΕΡΟΙΑ!

18:36

20': Παράλληλη σέντρα από τον Γεωργιάδη της Βέροιας, περνά από τους πάντες η μπάλα...

18:31

Αυτός είναι ο τροπος παιχνιδιού του Λεβαδειακού στα τελευταία λεπτά.

18:30

14': Μακρινή μπαλιά στην πλάτη της άμυνας της Βέροιας, αλλά προ του Σοτέλο, ο Βέρτζος απομακρύνει τελευταια στιγμή.

18:27

Λείπει η μεγάλη φάση στο πρώτο δεκάλεπτο.

18:22

6': Καλή στιγμή για την Βέροια. Σέντρα από αριστερά, κεφαλιά του Κάμπορα, μπλόκαρε ο Σηφάκης.

18:22

Πρώτο πεντάλεπτο στην Βέροια χωρίς κάτι αξιόλογο, αναγνωριστικό παιχνίδι από τις δύο ομάδες.

18:18

2' Σουτ του Ντουμίτρου, ο Σηφάκης μπλόκαρε για τον Λεβαδειακό.

18:15

1': Ξεκίνημα στο ματς!