0
-
1
20:11

Αν και η Βέροια ήταν ανώτερη στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, ο Εργοτέλης εκμεταλλεύτηκε την αστοχία των γηπεδούχων και πήρε τη νίκη με το εύστοχο πέναλτι του Χαντί, αν και πέρασε δύσκολα στο τελευταίο τέταρτο

20:08

90'+5': Λήξη της αναμέτρησης

20:07

90'+4': Ο Μπαντιμπανγκά κάνει το δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή με την μπάλα να περνάει άουτ

20:05

90'+2': Κίτρινη κάρτα στον Χαντί

20:04

5 τα λεπτά των καθυστερήσεων

19:59

84': Ο Ορέστες επιχειρεί το δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή με τον Αθανασίου να διώχνει με δυσκολία

19:58

83': Ο Καλτσάς εκτελεί κόρνερ, ο Ορέστες πιάνει την κεφαλιά από ευνοϊκή θέση αλλά η μπάλα περνάει ψηλά άουτ

19:57

82': Κλείνει τις αλλαγές της και η Βέροια με τον Βεργώνη στη θέση του Μπάρμπα

19:55

81': Ολοκληρώνει τις αλλαγές ο Εργοτέλης με τον Μπουχαλάκη να αντικαθιστά τον Ρομάνο

19:49

75': Ο Μρντάκοβιτς κάνει το πλασέ από πλάγια αριστερά με τον Αθανασίου να διώχνει και στη συνέχεια της φάσης ο Μπαργκάν έκανε την κεφαλιά με τον Μεχία να απομακρύνει

19:49

75': Κίτρινη κάρτα στον Μπάρμπα

19:48

74': Κίτρινη κάρτα στον Πελέ

19:46

72': Ο Ντα Κόστα εκτελεί απευθείας φάουλ με την μπάλα να καταλήγει ψηλά άουτ

19:46

72': Διπλή αλλαγή για τη Βέροια με τον Μπαργκάν στη θέση του Ζεζίνιο και τον Ντα Κόστα στη θέση του Όστοϊτς

19:38

64': Δεύτερη αλλαγή για τους Κρητικούς με τον Πελέ να αντικαθιστά τον Καρντόζο

19:34

60': Αλλαγή για τον Εργοτέλη με τον Μπαντιμπανγκά στη θέση του Μπαμ Μπαμ

19:32

58': Ο Καλτσάς εκτελεί απευθείας φάουλ με την μπάλα να περνάει πάνω από τα δοκάρια του Αθανασίου

19:25

Ο Χαντί αναλαμβάνει την εκτέλεση του πέναλτι και νικώντας τον Αναστασόπουλο κάνει το 0-1

19:25

51': ΓΚΟΛ για τον Εργοτέλη

19:24

50': Κίτρινη κάρτα στον Ορέστες

19:23

50': Ο Ρομάνο κερδίζει πέναλτι για τον Εργοτέλη μετά από μαρκάρισμα του Ορέστες

19:21

48': Ο Καλτσάς επιχειρεί το δυνατό σουτ από πλάγια δεξιά με την μπάλα να περνάει άουτ

19:19

46': Έναρξη του δευτέρου μέρους

19:03

Με τη Βέροια να ξεκινά δυνατά και τον Εργοτέλη να ισορροπεί σταδιακά το ματς, το ημίχρονο έληξε χωρίς σκορ, με τις δυο ομάδες να έχουν από μια κλασική ευκαιρία και πολλά λάθη που δεν ευνοούσαν το θέαμα

19:02

45'+1': Λήξη του πρώτου μέρους

18:58

43': Κίτρινη κάρτα στον Κοζορώνη για δυνατό μαρκάρισμα στον Καλτσά

18:55

39': Ο Ζεζίνιο επιχείρεί το σουτ αλλά ο Αθανασίου είναι σωστά τοποθετημένος και μπλοκάρει εύκολα

18:52

37': Κίτρινη κάρτα στον Γεωργιάδη για "θέατρο" καθώς θέλησε να εκβιάσει το πέναλτι

18:50

Τα πολλά λάθη είναι το χαρακτηριστικό του αγώνα, με τις δυο ομάδες να μην μπορούν να απειλήσουν τις δυο εστίες

18:42

26': Ο Χαντί εκτελεί κόρνερ και ο Μεχία με κεφαλιά από το πρώτο δοκάρι στέλνει την μπάλα πάνω από το οριζόντιο του Αναστασόπουλου

18:41

25': Κίτρινη κάρτα στον Καλτσά

18:39

23': Η Βέροια απαντά στις ευκαιρίες, με τον Ορέστες να πιάνει την κεφαλιά και τον Αθανασίου να διώχνει δύσκολα σε κόρνερ

18:33

17': Ο Ρομάνο βρίσκεται απέναντι από τον Αναστασόπουλο αλλά το πλασέ του απομακρύνει με δυσκολία ο πορτιέρο της Βέροιας

18:29

13': Κίτρινη κάρτα στον Τζανακάκη

18:26

Με τη συμπλήρωση του πρώτου 10λέπτου η Βέροια έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων χωρίς να μπορεί να διασπάσει την άμυνα του Εργοτέλη

18:16

1': Έναρξη της αναμέτρησης