2
-
0
23:24

Χωρίς να πιάσει υψηλά στάνταρ απόδοσης, ο Παναθηναϊκός πήρε εύκολα τη νίκη, καθώς ο Παναιτωλικός δεν έδειξε τίποτα ιδιαίτερο σε ολόκληρη τη διάρκεια του αγώνα.

23:21

Τέλος του αγώνα.

23:20

90'+2: Ωραίο μακρινό σουτ του Μπαϊράμι, η μπάλα περνά δίπλα από το δοκάρι του Ράφαελ.

23:18

Συμπληρώθηκαν τα 90'. Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

23:12

84': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Αμπεΐντ δίνει τη θέση του στον Μουζακίτη.

23:09

Μπήκαμε στο τελευταίο 10λεπτο και ο Παναθηναϊκός ελέγχει με άνεση το παιχνίδι.

23:04

75': Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Παπουτσογιαννόπουλος αντί Μπελόν.

23:01

73': Κίτρινη κάρτα στον Αμπεΐντ.

22:57

69' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Τριανταφυλλόπουλος παίρνει τη θέση του Σίλντενφελντ.

22:56

68': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό σε σουτ του Μπαϊράμι που πέρασε άουτ.

22:54

66': Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Μύγας μπαίνει αντί του Πασά.

22:53

Ο Μαρινάκης κάνει ωραία κίνηση και σέντρα από δεξιά και ο Σουηδός από κοντά «γράφει» το 2-0.

22:53

65': ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό με τον Μπεργκ!

22:48

60': Πρώτη αλλαγή και για τον Παναθηναϊκό. Ο Μπεργκ μπαίνει αντί του Καρέλη.

22:45

57': Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Θεοδωρίδης δίνει τη θέση του στον Γκόλια.

22:38

50': Απευθείας κόκκινη κάρτα στον Δάρλα για φάουλ πάνω στον Λαγό, ο οποίος έβγαινε τετ α τετ με τον Ράφαελ.

22:33

Έναρξη στο β' μέρος.

22:17

Κακό παιχνίδι στα πρώτα 45 λεπτά, χωρίς ρυθμό και με τις μεγάλες φάσεις να απουσιάζουν. Ο Παναθηναϊκός μπήκε καλύτερα στο ματς και ευτύχησε να προηγηθεί με πέναλτι στο ξεκίνημα. Ο Παναιτωλικός προσπάθησε να πιέσει από το 30' και μετά, αλλά δεν κατάφερε κάτι το ιδιαίτερο.

22:17

Τέλος α' μέρους.

22:07

37': Συρτό σουτ του Μπαϊράμι έξω από την περιοχή, η μπάλα φεύγει άουτ.

22:03

33': Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό. Ο Μπόγιοβιτς μπήκε στην περιοχή, «έσπασε» για τον Μπελόν, ο οποίος από το ημικύκλιο της περιοχής σούταρε πάνω από την εστία του Καπίνο.

22:01

31': Κίτρινη κάρτα στον Κουτρουμπή.

21:56

26': Κίτρινη κάρτα στον Μαρινάκη.

21:49

19': Επικίνδυνη εκτέλεση κόρνερ από τον Μπελόν, ο Καπίνο αποκρούει τελευταία στιγμή και πάλι σε κόρνερ.

21:45

15': Ο Παναθηναϊκός έχει τον έλεγχο του αγώνα και ψάχνει το δεύτερο γκολ που θα κάνει πιο εύκολο το έργο του.

21:33

3': ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό! Ο Νάνο κάνει το 1-0 εκτελώντας εύστοχα το πέναλτι.

21:32

2': Κίτρινη κάρτα και στον Δάρλα για διαμαρτυρία.

21:32

2': Κίτρινη κάρτα στον Μπόγιοβιτς, ο οποίος έκανε το πέναλτι «γκρεμίζοντας» τον Κουτρουμπή.

21:31

1': Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό!