1
21:07

Τελικό αποτέλεσμα στο Πανθεσσαλικό... Νίκη Βόλου - Ατρόμητος 0-1.

21:05

90+2' Πλασέ του Τάτου, του είπε όχι ο Ταμπάκης.

21:04

90': Κίτρινη Κάρτα στον Κοτσαρίδη.

21:03

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις του ματς.

21:01

87': Κίτρινη Κάρτα στον Σωτηράκο.

20:59

87': Τρίτη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Ναπολεόνι, ο Λαζαρίδης.

20:55

82': Κίτρινη κάρτα στον Φυτανίδη.

20:54

81': Σουτ του Μέτσε για τη Νίκη Βόλου, πέρασε άουτ η μπάλα, κανένα προβλημα για τον Τσέναμο.

20:52

80': Σουτ του Τάτου λίγο έξω απ' την περιοχή, μπλόκαρε ο Ταμπάκης. Πιέζει για να ''καθαρίσει'' το παιχνίδι με ένα δεύτερο τέρμα ο Ατρόμητος.

20:51

79': Ακόμα μια χαμένη ευκαιρία για τον Ναπολεόνι που φεύγει μόνος του, όμως ο Ιταλός δεν καταφέρνει να πλασάρει τον Ταμπάκη.

20:51

77': Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Δημούτσος εκτός, μέσα ο Τάτος.

20:49

Και στην επανάληψη ο Ατρόμητος είναι σαφώς ανώτερος από τη Νίκη Βόλου και σίγουρα πιο απειλητικός.

20:48

Ο ταχύτατος Ιταλός φορ πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας, προσπάθησε να νικήσει τον Ταμπάκη αλλά δεν τα κατάφερε.

20:48

76': Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Ατρόμητο και πάλι με τον Ναπολεόνι!

20:44

72': Οι Βολιώτες κλείνουν τις αλλαγές τους. O Σταμπολζίεφ στη θέση του Νικλητσιώτη.

20:44

71': Αλλαγή για τη Νίκη Βόλου. O Κοτσαρίδης αντικαθιστά τον Μουζακίτη.

20:43

Οι Περιστεριώτες είχαν δοκάρι και στο 25' με τον Ναπολεόνι. Διπλά άτυχος, λοιπόν, ο Ιταλός φορ.

20:43

Τρομερό σουτ του Ναπολεόνι, σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι της Νίκης και του Ταμπάκη.

20:42

70': ΔΟΚΑΡΙ, δεύτερο στο ματς, για τον ΑΤΡΟΜΗΤΟ!

20:39

66': Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Μπρίτο ο Μπάλλας.

20:35

64': Κίτρινη κάρτα στον Μουζακίτη για τη Νίκη Βολου.

20:35

63': Αλλαγή για τη Νίκη Βόλου. O Ροτζεριο Μάρτινς στο ματς, εκτός ο Γιαννιτσάνης.

20:32

59': Ο Ατρόμητος σκοράρει με τον Παπάζογλου αλλά το γκολ έχει ακυρωθεί για οφ σάιντ.

20:29

Και όλα αυτά ενώ συμπληρώσαμε το πρώτο δεκάλεπτο στην επανάληψη, πάντα στο 0-1 οι Περιστεριώτες.

20:28

Η Νίκη Βόλου είναι αυτή που έχει περισσότερη ώρα τη μπάλα στα πόδια της αλλά δεν απειλεί. Αντίθετα ο Ατρόμητος μοιάζει επικίνδυνος στην κόντρα.

20:27

Πολλές μονομαχίες, με λάθη και και παιχνίδι κέντρου στην επανάληψη.

20:25

52': Επικίνδυνη σέντρα του Νικλητσιώτη, έδιωξαν οι αμυντικοί του Ατρόμητου.

20:22

50': Καλή στιγμή για τη Νίκη Βόλου με σουτ του Γιαννιτσάνη, μπλοκάρει ο Τσέναμο

20:18

47': Ο Πίτου Γκαρσία εκτέλεσε το κόρνερ, κεφαλιά του Παπάζογλου, δεν είναι καλή και απομακρύνουν όπως όπως οι της Νίκης Βόλου.

20:17

46': Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

20:01

Τέλος πρώτου ημιχρόνου... Νίκη Βόλου - Ατρόμητος 0-1.

19:59

45' Κίτρινη κάρτα για τη Νίκη Βόλου. Τη βλέπει ο Μαρινάκης.

19:58

Επιθετικός μονόλογος του Ατρόμητου αυτά τα 40' λεπτά στο Πανθεσσαλικό με τη Νίκη Βόλου να μην βγάζει αντίδραση ούτε μετά το 0-1.

19:54

39': Ένα σουτ του Παπάζογλου δεν ανησυχεί, αυτή την φορά, τον Ταμπάκη.

19:52

Αγγίζει το δεύτερο γκολ ο Ατρόμητος που εδώ είναι άτυχος.

19:52

Η βαθιά μπαλιά απ' τον Πίτου Γκαρσία, βγάζει σε θέση τετ α τετ τον Ναπολεόνι. Ο Ταμπάκης, ωστόσο, απέκρουσε το πλασέ του Ιταλού και η μπάλα, εν συνεχεία, σταμάτησε στο δοκάρι!

19:51

35': ΔΟΚΑΡΙ για τον Ατρόμητο!

19:47

46%-54% η κατοχή υπέρ του Ατρόμητου.

19:47

30': Ο Λάουξ δοκιμάζει τα πόδια του για τη Νίκη Βόλου αλλά αστοχεί...

19:46

29': Νέα καλή στιγμή για τον Ατρόμητο με τον Νάστο που έπιασε το σουτ μέσα στην περιοχή, όμως η μπάλα περνάει άουτ.

19:42

Να δούμε πλέον αν μπορεί να αντιδράσει η Νίκη Βόλου, η οποία πλέον είναι αναγκασμένη να αλάξει τακτική και να βγει μπροστά.

19:41

Φυσική εξέλιξη σε ένα παιχνίδι όπου ο Ατρόμητος έψαχνε με μεγαλύτερη διάθεση το γκολ χάνοντας ορισμένες καλές φάσεις.

19:41

Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Πίτου Γκαρσία ο Φυτανίδης πιο ψηλά απ' όλους πήρε την κεφαλιά και ανοίγει το σκορ.

19:40

26': ΓΚΟΛ ο ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ!

19:35

21': Αγγίζει το γκολ ο Ατρόμητος. Ο Ναπολεόνι φάτσα με τον Ταμπάκη πλασάρει αλλά αστοχεί!

19:33

Ο ρυθμός έχει πέσει κάπως στο Πανθεσσαλικό, με τον Ατρόμητο, πάντως, να έχει την κατοχή της μπάλας.

19:32

16': Αυτή την φορά ο Νάστος έπιασε ένα σουτ αλλά η μπάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια του Ταμπάκη.

19:30

14': Ο Μπρίτο δοκιμάζει τα πόδια του αλλά αστοχεί για τον Ατρόμητο.

19:25

Πρώτο δεκάλεπτο στο Πανθεσσαλικό, πάντα στο 0-0 οι δύο ομάδες, με τον Ατρόμητο να είναι πιο επιθετικός.

19:24

8': Μετά από εκτέλεση κόρνερ για τον Ατρόμητο, ο Παπάζογλου κινήθηκε μέσα στη μικρή περιοχή, πήρε την κεφαλιά, αλλά οι αμυντικοί της ομάδας του Βόλου έδιωξαν όπως όπως τελευταία στιγμή.

19:20

4': Πρώτο σουτ για τους γηπεδούχους στο ματς με τον Μουζακίτη, αρκετά μέτρα άουτ η μπάλα.

19:19

Με διάθεση να πιέσουν ψηλά έχουν μπει οι Περιστεριώτες στο ματς.

19:17

1': Επικίνδυνη στιγμή για τον Ατρόμητο. Ο Ναπολεόνι κινήθηκε ωραία στην καρδιά της άμυνας της Νίκης , αλλά δεν πρόλαβε να πλασάρει.

19:15

1': Ξεκίνησε το παιχνίδι!

19:15

Εντυπωσιακή η ατμόσφαιρα στο γήπεδο από τους φίλους της Νικης Βόλου.

19:13

Σε λίγα λεπτά η σέντρα στο Πανθεσσαλικό.

19:13

Οι δύο ομάδες κάνουν την επίσημη είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο, με τη Νίκη να φορά την μπλε φανέλα και ο Ατρόμητος τη λευκή

19:09

Να θυμίσουμε πως στην πρεμιέρα της στη Σούπερ Λίγκα η Νίκη Βόλου ηττήθηκε 3-1 από τον Ολυμπιακό στο ''Γ. Καραϊσκάκης'', ενώ ο Ατρόμητος επικράτησε 1-0 του Πλατανιά.

19:07

Αρκετός είναι ο κόσμος που βρίσκεται στις εξέδρες του γηπεδου, με την προσέλευση να συνεχίζεται.

19:02

Σε περίπου ένα τέταρτο έχουμε σέντρα στο Πανθεσσαλικό, στην αναμέτρηση της Νίκης Βόλου με τον Ατρόμητο, για την 2η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
Ταμπάκης, Μαρινάκης, Σωτηράκος, Ίβενς, Μαχλελής, Λάουξ, Μέτσε, Μουζακίτης, Γιαννιτσάνης, Νικλητσιώτης, Σκούρτης.
Αναπ: Ταΐρης, Καρασαλίδης, Ροτζέριο, Κυζιρίδης, Κοτσαρίδης, Σταμπολζίεφ, Αργύρης.
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ
Τσέναμο, Ταυλαρίδης, Φυτανίδης, Μπρίτο, Ναπολεόνι, Παπάζογλου, Νάστος, Γιαννούλης, Καραμάνος, Δημούτσος, Πίτου Γκαρσία.
Αναπ: Γκουρμπούνοφ, Κούρος, Γεωργίου, Τάτος, Ταβάρες, Μπάλλας, Λαζαρίδης.
Διαιτητής: Αριστομένης Κουτσιαύτης (Άρτας). Βοηθοί: Γουργιώτης, Καλφόγλου. 4ος: Μήτσιος.