2
-
2
24:18

Οι Πειραιώτες νικούν στα πέναλτι 5-4 την Σίτι, 2-2 η κανονική διάρκεια του αγώνα.

24:18

ΓΚΟΛ ο Παπάζογλου και 5-4 ο Ολυμπιακός.

24:17

Χάνει το πέναλτι ο Ρίτσαρντς για την Σίτι, μένει το 4-4. Στις εξέδρες έστειλε την μπάλα.

24:17

ΓΚΟΛ ο Μπουχαλάκης που νικά τον Χαρτ και ισοφαρίζει, 4-4.

24:16

ΓΚΟΛ ο Γκουιντέτι, νίκησε τον Ρομπέρτο, 4-3 η Σιτι μπροστά.

24:15

Χάνει το πέναλτι ο Παπαδόπουλος και το 3-3 παραμένει. Το έβγαλε με το ποδι ο Χαρτ.

24:14

ΓΚΟΛ, ισοφαρίζει ο Ζουκουλίνι, έστειλε από την άλλη γωνια τον Ρομπέρτο.

24:14

ΓΚΟΛ, ο Γκαζαριάν νίκησε τον Χαρτ από τα 11 βήματα, 3-2 ο Ολυμπιακος.

24:13

Ο Ρομπέρτο πιάνει δεύτερο πέναλτι, αυτή την φορά νικά τον Σινκλέρ.

24:12

ΓΚΟΛ, ο Κολοβός νικά τον Χαρτ και ισοφαρίζει, 2-2 η διαδικασία των πέναλτι.

24:12

Απάντηση Ρομπέρτο, νικά τον Μίλνερ και το 2-1 μένει.

24:11

Το έχασε ο Ντοσεβί, ο Χαρτ πέφτει στη γωνιά του και λέει όχι στον παίκτη του Ολυμπιακού.

24:10

ΓΚΟΛ, 2-1 η Σίτι με τον Κολάροφ να νικά τον Ρομπέρτο που έπεσε καλά.

24:10

ΓΚΟΛ, 1-1 ο Ολυμπιακός με τον Σάμαρη να νικά τον Χαρτ.

24:09

ΓΚΟΛ, 1-0 η Σιτι, εύστοχος ο Σίλβα.

24:08

Ο Σίλβα ο πρώτος που θα εκτελέσει πέναλτι.

24:07

Ρομπέρτο και Χαρτ παίρνουν σιγά σιγά τη θέση τους.

24:05

Ο Ολυμπιακός μετά την ισοπαλία δεν έχει, πλέον, ελπίδες συμμετοχής στον τελικό του τουρνουά.

24:04

Τέλος κανονικής διάρκειας, στο 2-2 ο Ολυμπιακός με την Σίτι. Ακολουθούν πέναλτι.

24:02

90': Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

24:02

90': Ο Σινκλέρ σουτάρει με δύναμη από το ύψος της περιοχής αλλά αστοχεί.

23:58

Αν μείνει αυτό το 2-2 ακολουθεί η διαδικασία των πέναλτι.

23:57

Πέντε λεπτά ακόμα, πιέζει την Σίτι ο Ολυμπιακός και ψάχνει το τρίτο γκολ!

23:55

85': Ο Κολοβός βγήκε φάτσα με τον Χαρτ μετά από υπέροχη κάθεση πάσα του Σάμαρη, ωστόσο καθυστέρησε να εκτελέσει και έχασε την ευκαιρία να απειλήσει.

23:49

78': Μεγάλη ευκαιρία για την Σίτι με πλασέ του Σίλβα μέσα από την περιοχή, ο Ρομπερτο του λέει όχι!

23:48

Τάιμ άουτ για να δροσιστούν οι παίκτες.

23:47

76': Ωραία σέντρα του Γκαζαριάν, ο Παπάζογλου δεν μπορεί να μπει στην φάση και η μπάλα περνά απευθείας άουτ.

23:46

74': Στην θλεση του Γιοβετιτς ο Σινκλέρ για την Σίτι.

23:39

68': Άλλες τρεις αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Σαλίνο, Κολοβός και Παπάζογλου στο ματς. Εκτός Μανιάτης, Ομάρ και Διαμαντάκος.

23:37

Εξαιρετική κάθετη πάσα του Γκαζαριάν στον Διαμαντάκο, αυτός βγαίνει φάτσα με τον Χαρτ, τον περνά και πλασάρει με το αριστερό για το 2-2.

23:37

66': ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακος!

23:36

64': Τρεις ακόμα αλλαγές για τον Ολυμπιακό με τους Γκαζαριάν και Μπουχαλάκη να παίρνουν τη θέση των Κασάμι και Ντομίνγκες. Στο ματς πέρασε επίσης ο Αυλωνίτης, εκτός ο Μανωλάς.

23:33

60': Ο Ολυμπιακός έβγαλε ωραία αντεπίθεσ, αλλά ο Κασάμι άργησε να δώσει την τελική πάσα και έτσι χάθηκε η ευκαιρία.

23:28

57': Απειλεί με τρίτο γκολ η Σίτι! Σουτ του Σίλβα με το αριστερό, ο Ρομπέρτο του λέει όχι με εντυπωσιακή επέμβαση.

23:28

56': Σέντρα του Ομάρ Ελαμπντελαουί που μπλοκάρεται από τον Χαρτ.

23:25

Πολλές οι διαμαρτυρίες από τους Πειραιώτες για την απόφαση του διαιτητή να δώσει πέναλτι.

23:25

Ο Κολάροφ νικά από τα 11 βήματα τον Ρομπέρτο και κάνει το 2-1.

23:24

53': ΓΚΟΛ η ΣΙΤΙ.

23:24

52': ΠΕΝΑΛΤΙ για την Σίτι, σε μαρκάρισμα του Μανωλά στον Σίλβα.

23:22

50': Κάρτα στον Μίλνερ για θέατρο.

23:22

Ο Μανουέλ Πελεγκρίνι έχει κάνει έξι αλλαγές στην ενδεκάδα της Σίτι στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου. Έχουν περάσει στον αγωνιστικό χώρο οι Μίλνερ, Σίλβα, Γκουιντέτι, Ζουκουλίνι, Ρίτσαρντς και Γκαρσία αντί για τους Νάβας, Κλισί, Τουρέ, Τζέκο, Φερνάντο και Νασρί.

23:19

47': Διπλή ευκαιρία με Γιόβετιτς και Σίλβα η Σίτι με Ρομπέρτο και αμυντικούς να αποκρούουν τρία διαδοχικά κοντινά σουτ!

23:18

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

23:18

46': Στην θέση του Σαβιόλα ο Ντοσεβί για τον Ολυμπιακό.

23:17

Τώρα επιστρέφουν σιγά σιγά οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο.

23:14

Περισσότεροι από 50 χιλ. φίλαθλοι στις κερκίδες.

22:58

Ημίχρονο στο ματς, στο 1-1 ο Ολυμπιακός με την Σίτι.

22:58

45: Ο Τσόρι εκτελεί,κεφαλιά-πάσα του Αβραάμ που μπλοκάρεται εύκολα

22:56

45': Κίτρινη στον Κολάροφ.

22:55

45': Φάουλ σε καλή θέση για τον Ολυμπιακό.

22:55

44': Κόρνερ για την Σίτι, περνά ανεκμετάλλευτο, απομακρύνουν οι του Ολυμπιακού.

22:53

42': Σέντρα από δεξιά, ο Ντζέκο πλασάρει από κοντά υπό την πίεση και του Μανωλά, αλλά αστοχεί.

22:48

Οι Πειραιώτες κυκλοφόρησαν και έκρυψαν την μπάλα έξω από την περιοχή της Σίτι με Σαβιόλα-Μανιάτη, αυτή έφτασε στον Διαμαντάκο και ο νεαρός Έλληνας φορ με ωραίο τελείωμα νικά τον Χαρτ!

22:47

36': ΓΚΟΛ ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ!

22:46

Ο Γιόβετιτς έκανε ωραία προσπάθεια από αριστερά, πέρασε τον Μανωλά και πλασαρε με το δεξί για το 1-0.

22:46

35': ΓΚΟΛ η ΣΙΤΙ!

22:44

33': Πολύ καλή απόκρουση του Ρομπέρτο στο επικίνδυνο σουτ του Κολάροφ.

22:43

Τώρα ξεκινά εκ νέου το παιχνίδι.

22:42

Μικρή διακοπή για να δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές.

22:38

27':Ωραίο φαλτσαριστό σουτ του Τουρέ, η μπάλα λίγο άουτ και ενώ ήλεγχε την πορεία της μπάλας ο Ρομπέρτο.

22:37

26': Επικίνδυνο παράλληλο γύρισμα των Άγγλων, ο Μανωλάς είναι εκεί και καθαρίζει.

22:35

25': Φωνάζει για πέναλτι ο Διαμαντάκος, φαίνεται να έχει δίκιο, τον ανατρέπει ο αμυντικός της Σίτι. Μάλιστα ο φορ του Ολυμπιακού ήταν σε θέση βολής και έτοιμος να πλασάρει τον Χαρτ.

22:33

Με πάσα εκτελέστηκε, κακή σέντρα από τον Νασρί, η μπάλα απευθειας άουτ.

22:32

22': Κόρνερ για τη Σίτι.

22:29

18': Ωραία ανάπτυξη για την Σίτι με πλασέ του Γιόβετιτς από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα ψηλα.

22:24

13': Αναγκαστική αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Εκτός ο τραυματίας Σιόβας, μέσα ο Αβραάμ Παπαδόπουλος.

22:23

13': Νέο μακρινό, φιλόδοξο σουτ, αυτή την φορά από τον Ντομίνγκεζ, δεν ανησυχεί ο Χαρτ.

22:21

10': Μακρινό σουτ του Κασάμι, η μπάλα ψηλά, πάνω από τα δοκάρια του Χαρτ.

22:17

7': Καλή στιγμή για την Σίτι με τον Νασρί να πλασάρει με το αριστερό μέσα από την περιοχή, η μπάλα άουτ.

22:17

Πρώτο πεντάλεπτο, ο Ολυμπιακός στέκεται καλά μέχρι στιγμής.

22:14

Οι Πειραιώτες μπήκαν επικίνδυνα στην περιοχή με τον Σαβιόλα αλλα αυτός δεν τελείωσε σωστά την φάση.

22:12

2': Ο Ολυμπιακός σκοράρει με πλασέ του Ντομίνγκεζ αλλά το γκολ έχει ακυρωθεί σωστά ως οφ σάιντ.

22:11

1': Σέντρα στο παιχνίδι.

22:07

Τώρα η είσοδος των δύο ομάδων στο γήπεδο.

22:06

Σε λιγότερο από τρία λεπτά ξεκινάει το ματς στη Μινεάπολη.

22:01

Η διάταξη του Ολυμπιακού: Ρομπέρτο κάτω από τα γκολπόστ, Ομάρ Ελαμπντελαουί δεξιά στην άμυνα, Μαζουάκου αριστερά, οι Μανωλάς και Σιόβας στο κέντρο της άμυνας, οι Μανιάτης, Σάμαρης και Κασάμι στον άξονα, ο Τσόρι επιτελικός χαφ και στην κορυφή της επίθεσης οι Σαβιόλα και Διαμαντάκος.

21:56

Οι Πειραιώτες συμμετέχουν στο β' γκρουπ του ICC και και θέλουν μόνο νίκη απέναντι στους πανίσχυρους ''πολίτες'' έτσι ώστε να ελπίζουν σε πρόκριση στον τελικό.