0
-
3
24:53

Τελικό αποτέλεσμα. Η Ολλανδία νικά 3-0 την Βραζιλία και κατακτά την 3η θέση στο Μουντιάλ.

24:50

90'+3: Κλείνει τις αλλαγές της η Ολλανδία, αλλάζει γκολκίπερ ο Φαν Γκάαλ. Για την συμμετοχή, ο Φορμ περνά στο ματς, εκτός ο Τσίλεσεν.

24:49

Ο Ρόμπεν πατάει δεξιά στον Γιάνμαατ, αυτός γυρίζει την μπάλα και ο Βαϊνάλντουμ με ωραίο πλασέ στην κίνηση γράφει το 0-3.

24:49

90'+1: ΓΚΟΛ η ΟΛΛΑΝΔΙΑ.

24:48

90': Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος.

24:47

90': Τώρα η δεύτερη, αναγκαστική κι αυτή, αλλαγή των ''οράνιε''. Εκτός ο Κλάσιε, μέσα ο Βέλτμαν.

24:47

Στο έδαφος ο Κλάσιε, μικρή διακοπή στο ματς. Αλλαγή ζητά ο Ολλανδός μέσος.

24:44

Ο Ρόμπεν στην εκτέλεση, κεφαλιά του Κάιτ, η μπάλα άουτ.

24:43

86': Από την άλλη μεριά, κόρνερ για την Ολλανδια.

24:42

Ο Χουλκ το εκτελεί με σέντρα, ο Βαϊνάλντουμ απομακρύνει με το κεφάλι.

24:42

84': Φάουλ για τη Βραζιλία, σε καλή θέση για ένα γέμισμα.

24:37

Τελευταίο δεκάλεπτο, οι Ολλανδοί κρατούν σχετικά εύκολα το 0-2.

24:36

79': Κόρνερ για τη Βραζιλία. Εκτελέστηκε με πάσα, σουτ του Όσκαρ με το δεξί, δεν ανησυχεί ο Τσίλεσεν.

24:32

75': Δυνατό σουτ του Χουλκ από πλάγια θέση, η μπάλα άουτ.

24:30

72': Κλείνει τις αλλαγές του ο Σκολάρι. Στην θέση του Ραμίρεζ ο Χουλκ.

24:27

70': Αναγκαστική αλλαγή για την Ολλανδία. Στη θέση του τραυματία Μπλιντ ο Γιάνμαατ.

24:26

Υπάρχει επαφή του Όσκαρ με τον αμυντικό, άρα και πέναλτι. Ακόμα ένα λάθος του Χαϊμουντί...

24:26

68': Κάρτα για θέατρο στον Όσκαρ που έπεσε στην περιοχή.

24:24

Πολλές οι αμφισβητούμενες φάσεις του μικρού τελικού.

24:23

66': Φωνάζουν για πέναλτι οι Βραζιλιάνοι για χέρι του Φλάαρ, παίζετε λέει ο Χαϊμουντί. Φαίνεται να υπάρχει χέρι του Ολλανδού αμυντικού.

24:21

63': Ο Νταβίντ Λουίζ εκτελεί, ο Τσίλεσεν μπλοκάρει εύκολα.

24:20

63': Φάουλ κερδίζουν οι Βραζιλιάνοι σε καλή θέση για απευθείας εκτέλεση.

24:17

60': Ευκαιρία για την Βραζιλία με τον Ραμίρεζ να κάνει ατομική προσπάθεια στον άξονα, να σουτάρει με το δεξί αλλά να αστοχεί για λίγο!

24:17

Φτηνά την γλίτωσε εδώ ο Ρόμπεν, αν τον είχε βρει γεμάτα ο αντίπαλος του θα του είχε κάνει μεγάλη ζημιά.

24:15

Πολύ σκληρό μαρκάρισμα του Ερνάνες στον Ρόμπεν, ο Βραζιλιάνος που μπήκε πριν λίγο στον αγωνιστικό χώρο δεν βλέπει ούτε κίτρινη!

24:14

57': Δεύτερη αλλαγή για την ''σελεσάο''. Εκτός ο Παουλίνιο, μέσα ο πιο επιθετικός Ερνάνες.

24:13

Πρώτο δεκάλεπτο στην επανάληψη, οι Βραζιλιάνοι είναι αυτοί που κυκλοφορούν την μπάλα και ψάχνουν ένα γκολ έτσι ωστε να μπουν και πάλι στο... κόλπο.

24:11

54': Κάρτα στον Φερναντίνιο για σκληρό μαρκάρισμα στον Φαν Πέρσι.

24:07

50': Ο Ρόμπεν μπήκε από αριστερά επικίνδυνα, σούταρε, η μπάλα κόντραρε και πήρε ύψος αλλά ο Βαϊνάλντουμ δεν μπορεί να πάρει σωστά την κεφαλιά και να σκοράρει από κοντά.

24:06

Το κόρνερ εκτελέστηκε με πάσα, παράλληλο γύρισμα του Γουίλιαν, διώχνουν οι Ολλανδοί.

24:06

49': Κόρνερ για τη Βραζιλία που έχει μπει με διάθεση να πιέσει.

24:03

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

24:02

46': Στην θέση του Λουίζ Γκουστάβο ο Φερναντίνιο για τη Βραζιλία. Όλα έτοιμα για την έναρξη της επανάληψης.

23:47

Τέλος πρώτου ημιχρόνου, 0-2 η Ολλανδία την Βραζιλία στον μικρό τελικό του Μουντιάλ.

23:45

45': Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος για το πρώτο μέρος.

23:44

Ο Όσκαρ το εκτελεί, η μπάλα στο τείχος, σουτ του Μάξγουελ από μακριά, δεν ανησυχεί ο Τσίλεσεν.

23:42

43': Νέο φάουλ σε καλή θέση για την Βραζιλία, ο Ραμίρεζ το κέρδισε.

23:41

41': Δυνατό, σκαστό σουτ του Φαν Πέρσι εκτός περιοχής, ο Ζούλιο Σέζαρ πέφτει και μπλοκάρει εύκολα.

23:39

Μετά από μια μικρή διακοπή για τραυματισμό του Κάιτ το ματς ξεκινά εκ νέου. Ο Ολλανδός χτύπησε στο κεφάλι και μάλιστα του έγιναν ράμματα.

23:37

38': Μετά από εκτέλεση φάουλ του Όσκαρ, ο Λουιζ Γκουστάβο παίρνει την ανάποδη κεφαλιά-πάσα στο πρώτο δοκάρι, ο Νταβίντ Λουίζ δεν μπορεί από κοντά να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα κι αυτή περνά άουτ.

23:36

36': Κάρτα στον Ντε Γκουζμάν, σωστή, για κράτημα στον Όσκαρ.

23:34

Ο Γουίλιαν το εκτέλεσε αλλά περνά ανεκμετάλλευτο για την ''σελεσάο''.

23:33

34': Ο Όσκαρ εκτελεί επικίνδυνα με σέντρα, η μπάλα βρίσκει στο κεφάλι του Βαϊνάλντουμ και φεύγει κόρνερ.

23:32

33': Οι Βραζιάνοι κερδίζουν φάουλ σε καλή θέση.