2
-
0
20:52

Τέλος αναμέτρησης. Η Γαλλία νικά 2-0 τη Νιγηρία και περνά στους ''8'' του Μουντιάλ όπου πλέον θα αντιμετωπίσει την ομάδα που θα περάσει από το ζευγάρι Αλγερία - Γερμανία.

20:51

Πράγματι, αυτογκόλ του Γιόμπο χρεώθηκε.

20:50

90'+3: Κλείνει τις αλλαγές της η Γαλλία. Στο ματς ο Σισοκό, εκτός ο Βαλμπουενά.

20:49

Ενδεχομένως να είναι και αυτογκόλ του Γιόμπο ο οποίος φαίνεται να βρίσκει τελευταίος την μπάλα, άρα μιλάμε για αυτογκόλ.

20:48

Το κόρνερ εκτελέστηκε με πάσα, ο Βαλμπουενά γυρίζει παράλληλα και ο Γκριζμάν που πετάχτηκε μπροστά από τους αμυντικούς γράφει το 2-0.

20:48

90'+2: ΓΚΟΛ η ΓΑΛΛΙΑ!

20:48

90'+1: Νέο κόρνερ για τους Γάλλους και πάλι με πάσα εκτελούν, ροκανίζουν τον χρόνο.

20:47

90': Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος.

20:46

90': Κόρνερ κερδίζουν οι Γάλλοι. Με πάσα εκτελέστηκε, κλέβουν οι Νιγηριανοί.

20:46

89': Αλλαγή για τη Νιγηρία. Εκτός ο Μόουζες, μέσα ο Νουοφόρ.

20:42

Εκτελεί ο Οντεμβιγκί, διώχνον οι Γάλλοι.

20:42

85': Κόρνερ για τη Νιγηρία.

20:41

84': Ο Γκριζμάν φάτσα με τον Ενγιεάμα, σουτάρει δυνατά, ο γκολκίπερ της Νιγηρίας εδώ κρατά το 1-0 και ζωντανή την ομάδα του.

20:37

Γκολ-δώρο του Ενγιεάμα στους Γάλλους που πάντως πίεζαν ασφυκτικά στα τελευταία λεπτά.

20:36

Το κόρνερ εκτελέστηκε, άσχτοχη έξοδος του Ενγιεάμα που ίσα ίσα άγγιξε την μπάλα, την έστειλε στον Πογκμπά και αυτός με κεφαλιά από κοντά κάνει το 1-0.

20:36

80': ΓΚΟΛ για την ΓΑΛΛΙΑ!

20:35

79': Νέα τεράστια ευκαιρία για την Γαλλία. Φάουλ του Βαλμπουενά, κεφαλιά του Μπενζεμά, ο Ενγιεάμα με εντυπωσιακή επέμβαση σε κόρνερ.

20:34

Το κόρνερ εκτελέστηκε, η μπάλα φτάνει στον Καμπάιγ που πιάνει έναν κεραυνό εκτός περιοχής, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Ενγιεάμα.

20:33

77': ΔΟΚΑΡΙ για την ΓΑΛΛΙΑ!

20:33

Εκτελέστηκε, κεφαλιά από Νιγηριανό αμυντικό και νέο κόρνερ.

20:32

76': Κόρνερ για τους Γάλλους.

20:30

73': Ο Μπενζεμά δοκιμάζει τα πόδια του από μακριά με συρτό σουτ, δεν ανησυχεί ο Ενγιεάμα.

20:28

Εδώ άγγιξαν το γκολ οι ''τρικολόρ'', 20 λεπτά απομένουν ακόμα, πάντα στο 0-0 Γαλλία και Νιγηρία. Αν μείνει αυτό το αποτέλεσμα ακολουθεί φυσικά παράταση.

20:26

70': Απίστευτη ευκαιρία για την Γαλλία. Μπενζεμά και Γκριζμάν παίζουν το ένα δύο, ο πρώτος βρίσκεται σε θέση τετ-α-τετ με τον Ενγιέαμα, πλασάρει, πάνω στην γραμμή ο Μόουζες απομακρύνει.

20:25

Άσχημα εκτελεσμένο από τον Οντεμβιγκί, η μπάλα στην άλλη πλευρά, πλάγιο άουτ για τους Γάλλους.

20:25

68': Στην άλλη πλευρά, κόρνερ για τη Νιγηρία.

20:23

67': Σέντρα του Βαλμπουενά από αριστερά, ο Ενγιεάμα κάνει κακή έξοδο, ο Πογκμπά δεν μπορεί να σουτάρει, η μπάλα φεύγει πλάγιο άουτ από την άλλη μεριά.

20:22

Καλή στιγμή για τους Νιγηριανούς.

20:21

63': Ωραία κίνηση του Οντεμβιγκί που συγκλίνει, σουτάρει δυνατά με το αριστερό, ο Γιορίς δύσκολα απομακρύνει!

20:19

62': Πρώτη κίνηση από τον Ντεσάμ, αναμενόμενη. Στην θέση του Ζιρού που δεν φάνηκε, ο Γκριζμάν.

20:18

Αγνώριστοι οι Γάλλοι μέχρι τώρα, ουσιαστικά οι Νιγηριανοί ελέγχουν απόλυτα το παιχνίδι.

20:17

60': Ο Εμενίκε δοκίμάζει τα πόδια του από μακριά, η μπάλα ψηλά, πάνω από τα δοκάρια του Γιορίς.

20:16

59': Τώρα η αναγκαστική αλλαγή για τη Νιγηρία. Στην θέση του τραυματία Ονάζι ο Γκάμπριελ.

20:15

Ο Οντεμβιγκί στην εκτέλεση, διώχνουν οι Γάλλοι με το κεφάλι.

20:14

58': Κόρνερ κερδιζουν οι Αφρικανοί.

20:14

Τώρα ξεκινά εκ νέου το ματς, με δέκα προσωρινά οι Νιγηριανοί μέχρι να γίνει η αλλαγή.

20:12

O Ονάζι δεν μπορεί να συνεχίσει από το μαρκάρισμα που δέχτηκε, αλλαγή ζητάνε προς τον πάγκο της Νιγηρίας.

20:11

54': Κάρτα στον Ματουϊντί για σκληρό μαρκάρισμα στον Οναζι.

20:09

52': Σέντρα Αμπρόουζ από δεξιά, κεφαλιά του Εμενίκε, η μπάλα κοντράρει σε αμυντικό και φεύγει κόρνερ, δεν υπάρχει ωστόσο φάση, οφ σάιντ ο φορ της Νιγηρίας.

20:07

Εκτελεί ο Βαλμπουενά, ο Ζιρού δεν μπορεί να πάρει την κεφαλιά, η μπάλα απομακρύνεται από τα αφρικανικά καρέ.

20:07

50': Κόρνερ για τους Γάλλους.

20:07

Σηκώθηκε ο αριστερός μπακ της Νιγηρίας, το ματς ξεκινά εκ νέου.

20:06

Στο έδαφος ο Οσανίβα από μαρκάρισμα του Ντεμπισί, μικρή διακοπή.

20:05

Εκτελεί ο Οντεμβιγκί, απομακρύνει με το κεφάλι ο Ζιρού.

20:04

47': Κόρνερ για τους Νιγηριανούς από παρέμβαση του Κοσιελνί.

20:02

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.