2
-
1
20:56

Τελικό αποτέλεσμα! Η Ολλανδία νικά 2-1 το Μεξικό με επική ανατροπή και είναι στα προημιτελικά. Επόμενος αντίπαλος ο νικητής του ζευγαριού Ελλάδα - Κόστα Ρίκα.

20:55

90'+6: Σέντρα σουτ του Ακουΐνο, ο Τσίλεσεν είναι εκεί!

20:54

Αν μείνει αυτό το σκορ οι ''οράνιε'' είναι στα προημιτελικά.

20:53

Ο Χούντελαρ από τα 11 βήματα νικά τον Οτσόα και γράφει το 2-1! Απίστευτη εξέλιξη στο ματς!

20:53

90'+3: ΓΚΟΛ η ΟΛΛΑΝΔΙΑ!

20:53

Κάρτα και στον Γκουαντράντο για διαμαρτυρία.

20:51

Μαρκάρισμα του Μάρκεζ στον Ρόμπεν, πέναλτι λέει ο Προένσα, είδε και κάρτα ο Μεξικανός αμυντικός.

20:51

90'+2: ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΟΛΛΑΝΔΙΑ!

20:50

90': Έξι λεπτά ο έξτρα χρόνος.

20:48

Λύτρωση για τους ''οράνιε'' για να δούμε τι άλλο επιφυλάσσει το ματς, αν μείνει αυτό το 1-1 πάμε σε παράταση.

20:47

Το κόρνερ εκτελέστηκε, ο Χούντελαρ πασάρει με το κεφάλι προς τα πίσω και εκεί έρχεται σαν τρέιλερ ο Σνάιντερ που πιάνει ξερό σουτ με το δεξί και ισοφαρίζει σε 1-1.

20:47

88': ΓΚΟΛ για την ΟΛΛΑΝΔΙΑ!

20:47

87': Νέο κόρνερ για την Ολλανδία.

20:44

85': Γέμισμα στα καρέ του Μεξικού προβολή του Χούντελαρ, ο Οτσόα του λέει όχι, υπάρχει οφ σάιντ ωστόσο.

20:44

Ο Ρόνπεν εκτελεί, οι Μεξικανοί απομακρύνουν.

20:43

84': Κόρνερ για την Ολλανδία.

20:43

Έχουμε μπει στο τελευταίο δεκάλεπτο, όλα για όλα από την Ολλανδία, στο μισό γήπεδο αμύνεται πλέον το Μεξικό για να κρατήσει το 1-0.

20:40

Συστάσεις του Προένσα στον προπονητή του Μεξικού Μιγκέλ Ερέρα ο οποίος ζητούσε κάρτα για ένα μαρκάρισμα πάνω στον Ακουϊνο.

20:39

79': Ωραια προσπάθεια του Σαλσίδο που κερδίζει και τις κόντρες, σουτάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα ψηλά.

20:38

Τώρα ξεκινά εκ νέου το ματς με ελεύθερο του Οτσόα, του κορυφαίου παίκτη των Μεξικανών για ακόμα ένα ματς!

20:36

Τάιμ άουτ για 3 λεπτά, προκειμένου να δροσιστούν οι παίκτες.

20:35

76': Αλλαγή για την Ολλανδία. Στο ματς ο Χούντελαρ, εκτός ο Φαν Πέρσι!

20:34

76': Το κόρνερ εκτελέστηκε από τον Ρόμπεν, κεφαλιά του Φλάαρ, η μπάλα ψηλά.

20:34

75': Στην θέση του Περάλτα ο Ερνάντεζ για το Μεξικό.

20:33

74': Τεράστια ευκαιρία για την Ολλανδία. Ο Ρόμπεν περνά σαν σταματημένο τον Μάρκεζ, πλασάρει με το δεξί, ο Οτσόα στο τετ-α-τετ βγαίνει νικητής και κρατά το 1-0 διώχνοντας σε κόρνερ.

20:31

72': Οβίδα του Σνάιντερ εκτός περιοχής, η μπάλα ψηλά!

20:31

71': Ωραία ατομική προσπάθεια του Ερέρα από αριστερά, κάνει κάτι σαν σέντρα-σουτ, δεν υπάρχει κάποιος Μεξικανος, ωστόσο, στην περιοχή των Ολλανδών.

20:30

Ο Ρόμπεν εκτελεί, ο Οτσόα με γροθιές αυτή την φορά.

20:29

70': Κόρνερ για τους Ολλανδούς.

20:28

69': Κάρτα στον Αγκουϊλάρ, χάνει το επόμενο παιχνίδι.

20:27

68': Πέναλτι ζητούν οι Ολλανδοί σε νέο πέσιμο του Ρόμπεν στην περιοχή. Σ' αυτή την περίπτωση δεν υπάρχει καμία παράβαση, ο επιθετικός των ''οράνιε'' πάει και πέφτει πάνω στα πόδια του Λαγιούν, είναι θέατρο μπορούσε να δει και κάρτα.

20:26

67': Ο Περάλτα σκοράρει αλλά έχει υποδειχθεί οφ σάιντ, δεν υπάρχει φάση για τους Μεξικανούς.

20:24

Ο Ρόμπεν και πάλι στην εκτέλεση, απομακρύνουν οι Μεξικανοί, εν συνεχεία στο μακρινό σουτ του Μπλιντ η μπάλα περνά ψηλά.

20:24

64': Κόρνερ για την Ολλανδία.

20:23

64': Σέντρα-σουτ του Ρόμπεν, ο Σνάιντερ δεν μπορεί για λίγο να μπει στην φάση και η μπάλα φεύγει ελάχιστα άουτ.

20:23

55% η κατοχή της μπάλας υπέρ της Ολλανδίας.

20:21

Το κόρνερ εκτελέστηκε, η μπάλα στην άλλη μεριά στον Κάιτ που δεν μπορεί να σεντράρει.

20:20

61': Πριν την εκτέλεση αλλαγή για το Μεξικό. Στο ματς ο Ακουΐνο, εκτός ο σκόρερ Ντος Σάντος.

20:20

61': Κόρνερ για την Ολλανδία που πιέζει.

20:17

Μεγάλη επέμβαση Οτσόα, η μπάλα και στο ΔΟΚΑΡΙ! Το κόρνερ εκτελέστηκε, προβολή από κοντά του Ντε Βρι, ο Οτσόα με εξ επαφής επέμβαση απομακρύνει και εν συνεχεία η μπάλα χτυπά στο αριστερό δοκάρι.

20:16

57': Κόρνερ για την Ολλανδία.

20:15

56': Αλλαγή για την Ολλανδία. Εκτός ο Βερχάεγκ, μέσα ο Μέμφις Ντιπάι.

20:15

56': Ευκαιρία για το Μεξικό με τον Περάλτα να πιάνει ωραίο σουτ με το δεξί, ο Τσιλεσεν μπλοκάρει.

20:14

Ο Ρόμπεν εκτελεί, απομακρύνει ο Μάρκεζ, σουτ του Μπλιντ από μακρινή απόσταση, αστοχεί απελπιστικά.

20:13

Εκτελέστηκε, νέο κόρνερ από τον Περάλτα.

20:13

54': Κόρνερ για την Ολλανδία.

20:12

53': Ο Σνάιντερ στην εκτέλεση, στο τείχος η μπάλα!

20:11

52': Φάουλ για την Ολλανδία σε καλή θέση.

20:11

Οι Μεξικανοί κατάφεραν να αιφνιδιάσουν τους Ολλανδούς με το υπέροχο γκολ του Ντος Σάντος, με τους ''οράνιε'' πλέον να ψάχνουν αντίδραση.

20:10

51': Εκτέλεση φάουλ για το Μεξικό απο δεξιά, κεφαλιά του Ράφα Μάρκεζ, η μπάλα ψηλά.

20:08

Λάθος απομάκρυνση των Ολλανδών αμυντικών, η μπάλα φτάνει στον Ντος Σάντος ο οποίος πιάνει υπό πίεση ξερό αριστερό σουτ εκτός περιοχής, νικά τον Τσίλεσεν και ανοίγει το σκορ.

20:08

48': ΓΚΟΛ για το ΜΕΞΙΚΟ!

20:05

46': Τώρα ξεκινά το δεύτερο μέρος.

20:03

46': Ο Μορένο που τραυματίστηκε στην φάση του 45'+2 με το μαρκάρισμα στον Ρόμπεν δεν μπορεί να συνεχίσει. Στην θέση του περνά ο Ρέγιες για το Μεξικό.