2
-
0
24:50

Τελικό αποτέλεσμα, η Κολομβία νικά 2-0 την Ουρουγουάη με δύο γκολ του Τζέιμς Ροντρίγκεζ και περνά στους ''8'' του Μουντιάλ όπου αντιμετωπίζει την Βραζιλία.

24:48

90': Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

24:45

88': Το φάουλ εκτελέστηκε από τον Ραμίρεζ, εύκολα ο Οσπινα, σαν σε προπονηση βγαίνει και μπλοκάρει.

24:45

Φάουλ κερδίζει ο συγκινητικός Καβάνι που παλεύει μόνος του για την Ουρουγουάη.

24:43

Το κόρνερ εκτελέστηκε, κεφαλιά του Γκοντίν, η μπάλα άουτ.

24:42

85': Στάντινγκ οβέισιον για τον Τζέιμς Ροντρίγκεζ που δίνει την θέση του στον Αντριάν Ράμος.

24:42

84': Κεραυνός του Καβάνι με το δεξί στην κίνηση, σε κόρνερ ο Οσπινα!

24:38

80': Αλλαγή για την Κολομβία. Στο ματς ο Γκουαρίν, εκτός ο Κουαντράντο.

24:37

79': Ευκαιρία για την Ουρουγουάη, ο Μάξι Περέιρα βρέθηκε φάτσα με τον Οσπινα, δεν μπορεί να πλασάρει σωστά και ο Κολομβιανός γκολκίπερ του λέει όχι.

24:36

78': Κάρτα είδε από την προηγούμενη ένταση και ο Αρμέρο.

24:35

Μπήκαμε στο τελεταίο τέταρτο.

24:34

Ένταση ανάμεσα σε Ραμίρεζ και Αρμέρο, μπήκαν στη μέση και οι υπόλοιποι, τελικά την πληρώνει ο Λουγκάνο που ήταν στον πάγκο!

24:32

Ο Ραμίρεζ στην εκτέλεση, κεφαλιά του Χιμένεζ στο πρώτο δοκάρι, δεν βρίσκει στόχο.

24:32

74': Επικίνδυνη σέντρα του Στουάνι, δύσκολα ο Οσπινα σε κόρνερ.

24:27

70': Γέμισμα του Καβάνι, ο Στουάνι δεν μπορεί να πάρει καλά την κεφαλιά, η μπάλα απευθείας άουτ.

24:26

69': Εκτελέστηκε το κόρνερ, κεφαλιά του Καβάνι στο πρώτο δοκάρι, η μπάλα ψηλά.

24:26

Το φάουλ εκτελέστηκε, η μπάλα φτάνει στον Ροντρίγκεζ που σουτάρει, κόρνερ για την Ουρουγουάη μετά από κόντρες.

24:25

68': Πριν την εκτέλεση αλλαγή για την Κολοβμία. Ο Μεχία στο ματς, έξω ο Τεόφιλο Γκουτιέρεζ.

24:25

67': Φάουλ σε καλή θέση για την Ουρουγουάη, για να δούμε.

24:24

67': Όλα για όλα από τον Ταμπάρεζ. Εκτός ο Γκονζάλες, μέσα ο Ερνάντεζ.

24:22

Στο τελευταίο 25λεπτο μπήκαμε, δεν δείχνει ικανή να αντιδράσει η Ουρουγουάη και ενώ τα περιθώρια όσο περνά ο χρόνος στενεύουν.

24:21

64': Δυνατό σουτ του Κριστιάν Ροντρίγκεζ από μακριά, ο Οσπίνα δύσκολα!

24:21

Ο Τζέιμς Ροντρίγκεζ στην εκτέλεση, απομακρύνουν οι Ουρουγουανοί.

24:20

63': Κόρνερ για την Κολομβία.

24:16

59': Δυνατό, συρτό σουτ του Γκονζάλες, εύκολα στην δεξιά γωνιά του ο Οσπινα πέφτει και μπλοκάρει.

24:12

55': Κάρτα στον Χιμένεζ για σκληρό μαρκάρισμα στον Τεόφιλο.

24:11

Πολύ δύσκολα πλέον τα πράγματα για τους Ουρουγουανούς που θέλουν δύο γκολ για να στείλουν το ματς στην παράταση.

24:10

53': Διπλή αλλαγή για την Ουρουγουάη. Εκτός οι Φορλάν, Άλβαρο Περέιρα μέσα Στουάνι, Ραμίρεζ.

24:08

5ο γκολ σε 4 ματς από τον Τζέιμς!

24:07

Οι Κολομβιανοί αλλάζουν ωραία, σέντρα του Αρμέρο από αριστερά, ο Κουαντράντο γυρίζει την μπάλα με το κεφάλι προς τα πίσω και ο Τζέιμς Ροντρίγκεζ με εύκολο πλασέ από κοντά σαν σε προπόνηση γράφει το 2-0.

24:07

50': ΓΚΟΛ η ΚΟΛΟΜΒΙΑ!

24:06

Εκτελέστηκε, με το κεφάλι ο Ρίος απομακρύνει.

24:05

48': Εκτέλεση φάουλ του Τζέιμς Ροντρίγκεζ, κεφαλιά του Γιέπες, η μπάλα βρίσκει και στον Κάσερες και φεύγει κόρνερ.

24:04

Ο Φορλάν εκτελεί, σταθερά ο Όσπινα βγαίνει και μπλοκάρει.

24:03

46': Κόρνερ για την Ουρουγουάη.

24:03

46': Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

24:01

Οι δύο ομάδες επιστρέφουν σιγά σιγά στον αγωνιστικό χώρο.

23:46

Ημίχρονο, 1-0 η Κολομβία την Ουρουγουάη με το φανταστικό γκολ του Τζέιμς Ροντρίγκεζ.

23:45

45': Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος με την Κολομβία να ελέγχει το παιχνίδι.