Θριαμβευτικά οι Βέλγοι στους ''16'' του Μουντιάλ (αντιμετωπίζουν την Αμερική), η Νότια Κορέα πάει σπίτι της.

24:51

Τελικό αποτέσμα, 0-1 το Βέλγιο νικά τη Νότια Κορέα.

24:49

Εκτελέστηκε από τους Ασιάτες και το δευτερο κόρνερ, περνά ανεκμετάλλευτο ωστόσο.

24:48

90'+1: Κόρνερ για την Κορέα που ψάχνει το γκολ της τιμής. Εκτελέστηκε, τακουνάκι του Λι, σε νέο κόρνερ ο Κουρτουά με μεγάλη επέμβαση.

24:48

90': Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

24:47

90': Μεγάλη ευκαιρία για το Βέλγιο με τον Αζάρ να σουτάρει δυνατά μέσα από την περιοχή, ο Κιμ του λέει όχι!

24:44

87': Ολοκληρώνουν τις αλλαγές τους και οι Βέλγοι. Στην θέση του Μιραλάς που έκανε καλό παιχνίδι ο Εντέν Αζάρ.

24:37

80': Καλή στιγμή για τη Νότια Κορέα με πλασέ του Λι από κοντά, η μπάλα φεύγει άουτ.

24:37

Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο, αυτό το γκολ ουσιαστικά αποτελείωσε οριστικά τους Ασιάτες.

24:35

Οι Βέλγοι βγήκαν ωραία στην αντεπίθεση, ο Φελαϊνί καθυστέρησε να πασάρει, τελικά ο Οριτζί σουτάρει με δύναμη εκτός περιοχής, ο Κιμ Σέουνγκ-Γκιου του λέει όχι και ο Βερτόνγκεν που παίρνει το ριμπάουντ από κοντά γράφει το 0-1.

24:35

78': ΓΚΟΛ το ΒΕΛΓΙΟ!

24:32

Μπήκαμε στο τελευταίο τέταρτο, πάντα στο 0-0 η Νότια Κορέα με το Βέλγιο, με τους Ασιάτες να ψάχνουν... θαύμα για την δεύτερη θέση και ενώ μένει στο άλλο ματς το Αλγερία - Ρωσία 1-1.

24:30

73': Στην θέση του Σον ο Γι Ντονγκ-Γον για τη Νότια Κορέα.

24:30

73': Και νέο κόρνερ για τους Βέλγους που πιέζουν.

24:29

Εκτελέστηκε, κεφαλιά του Οριτζί, η μπαλα χτυπά σε Κορεάτη και φεύγει κόρνερ, άουτ δείχνει λανθασμένα ο διαιτητής Μπέντζαμιν Γουίλιαμς.

24:29

72': Κόρνερ για τους Βέλγους.

24:27

70': Μακρινό σουτ του Βερτόνγκεν με το αριστερό, η μπάλα ψηλά.

24:25

68': Ο Μιραλάς εκτελεί, η μπάλα φτάνει ακριβώς στο κεφάλι του Φελαϊνί που δεν μπορεί ωστόσο να εκτελέσει σωστά, αστοχεί απελπιστικά.

24:24

67': Κόρνερ για τους Βέλγους.

24:23

66': Στην θέση του Κιμ Σιν-Γουκ ο Κιμ Μπο-Κιουνγκ για τη Νότια Κορέα.

24:18

Στο άλλο ματς η Αλγερία έχει ισοφαρίσει την Ρωσία και παίρνει αυτή πλέον την 2η θέση και την πρόκριση.

24:18

Εκτελέστηκε, κεφαλια του Κιμ, ο Κουρτουά μπλοκάρει.

24:18

60': Κόρνερ για την Κορέα.

24:17

60': Στην θέση των Μέρτενς - Γιανουζάι οι Οριτζί και Τσαντλί για τους Βέλγους.

24:16

59': ΔΟΚΑΡΙ! Σέντρα σουτ του Σον, η μπάλα σταματά το ΔΟΚΑΡΙ του Κουρτουά!

24:16

59': Οβίδα του Μέρτενς από μακρινή απόσταση, δύσκολα ο Κιμ Σέουνγκ-Γκιου.

24:11

Εκτελέστηκε στο πρώτο δοκάρι, απομακρύνουν όπως όπως οι Βέλγοι.

24:11

54': Νέο κόρνερ για τους Ασιάτες που πιέζουν.

24:09

Εκτελέστηκε με πάσα, σέντρα από τα δεξιά, κεφαλιά του Λι υπό την πίεση του Φελαϊνί, η μπάλα ψηλά.

24:09

52': Κόρνερ για τη Νότια Κορέα.

24:08

51': Μακρινό, φιλόδοξο σουτ του Κι, η μπάλα ψηλά.

24:07

Προσπαθούν να πιέσουν από το ξεκίνημα οι Νοτιοκορεάτες, με το Βέλγιο να παίζει με παίκτη λιγότερο από το 45' λόγω της αποβολής του Ντεφούρ.

24:07

50': Κάρτα βλέπει ο Ντεμπελε.

24:02

46': Σέντρα στην επανάληψη.

24:01

46': Αλλαγή για τη Νότια Κορέα πριν την σέντρα στο δεύτερο μέρος. Στην θέση του Χαν Κουκ-Γιουνγκ ο Λι Κέουν-Χο.