Στα πέναλτι θα κριθεί λοιπόν η κούπα του Γιουρόπα Λιγκ

Και ο Γκαράι στο έδαφος

24:18

Διακοπή στο ματς, ο Μπάκα στο έδαφος

24:16

120': Δύο τα λεπτα των καθυστερήσεων

24:14

118': Αλλαγή για την Μπενφίκα. Μέσα ο Καβαλέιρο, έξω ο Γκαϊτάν

24:11

Όλα δείχνουν πέναλτι στον τελικό, πέντε λεπτά ακόμα...

24:11

115': Ο Αντρέ Γκομες πλασάρει από την γωνιά της μεγάλης περιοχής, αλλά αστοχεί...

24:09

113': Γέμισμα προς τον Λίμα, ο φορ της Μπενφίκα δεν μπορεί να μπει στην φάση, η μπάλα περνά άουτ

24:07

Δέκα λεπτά ακόμα...

24:06

110': Στην θέση του Βιτόλο ο Φιγκουέιρας για την Σεβίλλη

24:05

109': Η Σεβίλλη κυκλοφορεί ωραία την μπάλα, αυτή φτάνει στον Γκαμεϊρό που σουτάρει από δύσκολη θέση, πλάγια δεξιά αλλά αστοχεί

24:03

107': Ο Αντρέ Γκόμες σουτάρει από το... σπίτι του, η μπάλα ψηλά

24:02

Άλλα 15' για να δούμε που θα κριθεί η κούπα του Γιουρόπα Λιγκ

24:01

105': Ξεκινίνησε η επανάληψη

24:01

Αν μείνει αυτό το 0-0 και στην επανάληψη της παράτασης, οι δύο ομάδες θα λύσουν τις διαφορές τους στην διαδικασία των πέναλτι

23:59

Τέλος ημιχρόνου

23:58

105': Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος στο πρώτο μέρος της παράτασης

23:57

104': Στην θέση του Μαρίν ο Γκαμεϊρό, αλλαγή στην αλλαγή ο Ουνάι Έμερι

23:54

101': Απίστευτη χαμένη ευκαιρία για την Σεβίλλη! Ο Μπάκα μετά από τρομερή πάσα του Ράκιτιτς φεύγει μόνος απέναντι από τον Όμπλακ, πλασάρει από πλάγια θέση, άουτ η μπάλα

23:53

Έχει γίνει αρκετά σκληρό το παιχνίδι πλέον

23:53

Την γλίτωσε εδώ ο μέσος της Μπενφίκα

23:52

100': Αγκωνιά του Αλμέιδα στον Κόκε, κίτρινη του δείχνει ο Μπριχ

23:52

Ο Λίμα τελικά εκτελεί, ο Μπέτο δύσκολα, κρατά το μηδέν!

23:51

99': Στην θέση του Σικουέιρα ο Καρντόζο που πάει να εκτελέσει και το φάουλ!

23:51

98: Κάρτα έχει δει ο Κόκε

23:51

Φάουλ σε καλή θέση κερδίζει η Μπενφίκα

23:50

90'+7: Επικίνδυνη εκτέλεση φάουλ, ο Γκαράι καλά κλεισμένος δεν μπορεί να πάρει την κεφαλιά

23:50

Στο 95' φτάσαμε χωρίς κάτι ιδιαίτερο μέχρι τώρα

23:46

Μετά από μια μικρή διακοπή, αφού ο Μ' Μπιά ήταν στο έδαφος, το ματς ξεκινά εκ νέου

23:43

90': Σέντρα στο α' μέρος της παράτασης!

23:42

Όρκο νίκης από την Σεβίλλη!

23:41

Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων δέχονται την βοήθεια των φυσιοθεραπευτών, σε λίγα λεπτά θα ξεκινήσει το πρώτο μέρος της παράτασης

23:36

Το κόρνερ εκτελέστηκε, η μπάλα μένει στα καρέ της Σεβίλλης, γυριστό δύσκολο σουτ του Γκαράι, ψηλά η μπάλα

23:35

90'+1: Κόρνερ για την Μπενφίκα

23:35

90': Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις

23:29

84': Σέντρα του Γκαϊτάν, ο Μπέτο κάνει άστοχη έξοδο, ο Γκαράι παίρνει την κεφαλιά, άουτ η μπάλα!

23:29

Κι αυτό περνά ανεκμετάλλευτο

23:29

Εκτελέστηκε, νέο κόρνερ για την Μπενφίκα

23:28

84': Ο Λίμα πιάνει ένα ξερό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή, με εντυπωσιακή επέμβαση ο Μπέτο σε κόρνερ!

23:27

Ήδη οι δύο μονομάχοι δείχνουν να προσέχουν περισσότερο τα νώτα τους

23:26

Για να δούμε πλέον αν παίξουν με τον χρόνο οι δύο ομάδες

23:25

Δέκα λεπτά ακόμα, το 0-0 παραμένει στο Τορίνο στον μεγάλο τελικό του Γιουρόπα Λιγκ

23:24

80': Ο Λίμα πατάει την μπάλα πίσω στον Ροντρίγκο, αφού ήταν καλά κλεισμένος, ο Ισπανός άσος της Μπενφίκα πλασάρει, η μπάλα κοντράρει στα πόδια του Φάτσιο

23:22

78': Αλλαγή για την Σεβίλλη. Στην θέση του Χοσέ Αντόνιο Ρέγιες που αποθεώνεται μπαίνει ο Γερμανός εξτρέμ Μάρκο Μαρίν

23:21

76': Ο Βιτόλο κάνει ωραία προσπάθεια από αριστερά, σπάει την μπάλα προς το πέναλτι, αλλά δεν βρίσκει συμπαίκτη του καθώς ο Μπάκα έχει κάνει κίνηση στο πρώτο δοκάρι

23:16

72': Στην αντεπίθεση η Μπενφίκα απειλεί, με τον Περέιρα να πασάρει παράλληλα στον Λίμα, αυτός κάνει τσαφ και δεν μπορεί να εκτελέσει τον Μπέτο από το ύψος του πέναλτι

23:16

71': Εκτέλεση φάουλ του Ράκιτιτς, κεφαλιά του Φάτσιο, ο Όμπλακ μπλοκάρει

23:15

Αν μείνει φυσικά αυτό το 0-0 μέχρι το φινάλε των 90 θα οδηγηθούμε σε παράταση κι αν δεν αλλάξει κάτι και εκεί θα πάμε στα πέναλτι

23:14

Τελευταίο 20λεπτο έχει πέσει κάπως ο ρυθμός εδώ και περίπου πέντε λεπτά

23:11

Με πάσα εκτελέστηκε, σεντράρει ο Ρεγιες, ο Όμπλακ με γροθιές απομακρύνει

23:11

67': Κόρνερ για την Σεβίλλη

23:10

Στο 65' φτάσαμε σε έναν ισορροπημένο τελικό, πάντα στο 0-0 η Σεβίλλη με την Μπενφίκα

23:05

61': Ο Ρέγιες πλασάρει με την μια απο το ύψος της μεγάλης περιοχής, ο Όμπλακ μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια

23:04

Πάνω κάτω η μπάλα πλέον

23:04

Με πάσα εκτελέστηκε, χάθηκε η μπάλα για τους Πορτογάλους

23:03

59': Κόρνερ για την Μπενφίκα

23:02

Απόλυτα μοιρασμένη η κατάσταση στον τελικό, στο δεύτερο μέρος το ματς έχει καλύτερο ρυθμό

23:01

57': Αυτή την φορά ο Γκαϊτάν, για λογαριασμό της Μπενφίκα, δοκιμάζει τα πόδια του από μακριά, ο Μπέτο σταθερά

22:59

55': Δυνατό σουτ του Ρέγιες από μακρινή απόσταση από τον άξονα, ο Όμπλακ με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει!

22:57

Σαφώς καλύτερο ματς στην επανάληψη

22:57

53': Απειλεί η Σεβίλλη! Ο Ράκιτιτς πασάρει κάθετα στον Ρέγιες, αυτός σουτάρει, η μπάλα λίγο άουτ

22:54

Κοντά στο γκολ εδώ οι ''Αετοί''

22:53

Στην συνέχεια της φάσης δύο παίκτες της Μπενφίκα δεν μπορούν να εκτελέσουν, και πάλι αμυντικοί της Σεβίλλης διώχνουν!

22:53

48': Στην αντεπίθεση η Μπενφίκα, σουτ του Λίμα, ο Παρέχα πριν η μπάλα περάσει την γραμμή απομακρύνει!

22:52

Εκτελέστηκε αλλά περνά ανεκμετάλλευτο

22:52

48': Κόρνερ κερδίζει η Σεβίλλη

22:50

45': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

22:35

Δύσκολη φάση πάντως, οι δύο ομάδες πάνε στα αποδυτήρια με το 0-0, ύστερα από ένα κλειστό παιχνίδι στο πρώτο μέρος

22:35

Ο αμυντικός της Σεβίλλης φαίνεται να έχει βρει μπάλα πριν ο Γκαϊτάν εκτελέσει

22:34

Λίγα δευτερόλεπτα πριν το φινάλε ο Γκαϊτάν δέχτηκε ένα μαρκάρισμα μέσα στην περιοχή, ο Φέλιξ Μπριχ έδειξε παίζετε

22:33

Τέλος ημιχρόνου και ενώ οι της Μπενφίκα φωνάζουν για πέναλτι

22:32

45'+1: Και δεύτερη ευκαιρία για την Μπενφίκα στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, σουτ του Γκαϊτάν με το δεξί, ο Μπέτο του λέει όχι

22:31

45'+1: Κοντά στο γκολ η Μπενφίκα, ο Μάξι Περέιρα βγήκε εξαιρετικά στην πλάτη της άμυνας και ο Μπέτο έδιωξε!

22:31

45': Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος για το α' μέρος

22:26

40': Εκτέλεση κόρνερ για την Μπενφίκα, ο Λουιζάο πιο ψηλά απ' όλους παίρνει την κεφαλιά, άουτ η μπάλα

22:26

Πέντε λεπτά ακόμα για το φινάλε του πρώτου μέρους, τώρα πάει να ανοίξει κάπως ο ρυθμός

22:25

39': Η μπάλα μένει στα καρέ της Μπενφίκα, ο Μπάκα προσπαθεί πεσμένος κάτω να σουτάρει, το κάνει αλλά η μπάλα κοντράρει σε αμυντικούς

22:23

Καλή στιγμή εδώ για τους Ανδαλουσιάνους

22:22

37': Η Σεβίλλη βγάζει εξαιρετικά την αντεπίθεση, ο Ρέγιες βρίσκει τον Μορένο, αυτός πλασάρει με το αριστερό μέσα από την περιοχή, ο Όμπλακ του λέει όχι

22:18

Συμπληρώσαμε μισή ώρα στον τελικό, κυριαρχούν οι μάχες στην μεσαία γραμμή

22:15

30': Κάρτα στον Σικουέιρα για σκληρό μαρκάρισμα στον Μ' Μπιά

22:10

24': Τώρα η αλλαγή. Εκτός ο Σουλεϊμανί που υποφέρει απο τα δύο σκληρά μαρκαρίσματα που δέχτηκε, μέσα ο Αντρέ Αλμέιδα

22:06

21': Τρομερή προσπάθεια του Ράκιτιτς, γυρίσει παράλληλα με το αριστερό, στην περιοχή ωστόσο δεν βρίσκεται κάποιος συμπαίκτη τους

22:01

14': Εκτέλεση φάουλ του Γκαϊτάν, ο Μπέτο χάνει την μπάλα, πλασέ του Γκαράι, ο γκολκίπερ της Σεβίλλης σε κόρνερ

21:58

12': Και στον Αλμπέρτο Μορένο κάρτα!

21:57

11': Κάρτα βλέπει ο Φάτσιο για σκληρό μαρκάρισμα στον Σουλεϊμανί

21:53

Ο Ράκιτιτς εκτελεί, ο Φάτσιο δεν μπορεί να πάρει την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι

21:52

7': Κόρνερ για την Σεβίλλη

21:51

Πρώτο πεντάλεπτο χωρίς κάτι ιδιαίτερο, αναγωριστικό παιχνίδι

21:46

1': Ξεκίνησε ο τελικός!

21:39

Να θυμίσουμε εδώ πως η Μπενφίκα έφτασε και στον περσινό τελικό του Γιουρόπα Λιγκ, χάνοντας το τρόπαιο από την Τσέλσι στις καθυστερήσεις (2-1 το τελικό σκορ υπέρ των «μπλε»).

21:39

Η Σεβίλλη μετρά δύο κατακτήσεις του τροπαίου (2006, 2007), έναντι καμίας της Μπενφίκα

21:38

Η Μπενφίκα, από την μεριά, της, θέλει να σπάσει την κατάρα του Μπέλα Γκούντμαν και να σηκώσει Ευρωπαϊκό τρόπαιο για πρώτη φορά μετά από το 1962 κι ενώ έχουν μεσολαβήσει 7 χαμένοι τελικοί