0
19:28

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

19:26

Η ΑΕΚ επικρατεί με 3-0 του Πανσερραϊκού κάνοντας το 10/10 στην Opap Arena και είναι με το... ενάμισι πόδι στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος. Την επόμενη Πέμπτη (26/1) στις Σέρρες η ρεβάνς.

19:18

Ελέγχεται από τους VARίστες η φάση για οφσάιντ.

19:18

Ο Λιβάι Γκαρσία ξεμαρκάρεται από τον Παντεκίδη, στρώνει στον Πινέδα που με άπιαστο σουτ από το ύψος του πέναλτι ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 3-0

19:16

89': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

19:14

87': Κι άλλη τελική για την Ένωση, με το σουτ του Μάνταλου μέσα από την περιοχή να φεύγει δίπλα από τη συμβολή των δοκών.

19:12

85': Σουτ του Αραούχο από τα αριστερά της περιοχής, αδύναμο, δεν έχει πρόβλημα να μπλοκάρει ο Γιαννίκογλου.

19:07

80': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Χαμηλή σέντρα του Χατζισαφί από τα αριστερά, ο Γιανναράκης κάνει «τσαφ», με τον Ρότα μόνο από το ένα μέτρο να αστοχεί.

19:04

77': Αλλαγή για τον Πανσερραϊκό. Ο Αλί Μπαμπά παίρνει τη θέση του Στίνα.

19:04

76’: Γύρισμα του Άμραμπατ από τα δεξιά για τον Αραούχο που σουτάρει με τη μία όμως σωστά τοποθετημένος ο Γιαννίκογλου μπλοκάρει.

18:56

68': Ρότα αντί Ραντόνια για την ΑΕΚ.

18:56

Διπλό λάθος από Λυμπεράκη και Παντεκίδη στην καρδιά της άμυνας του Πανσερραϊκού, η μπάλα στρώνεται στον Χατζισαφί, πάσα στον Λιβάι Γκαρσία που ανενόχλητος πλασάρει από κοντά γράφοντας το 2-0.

18:54

67': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

18:54

66': Διπλή αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Έξω ο Κολομπίνο, μέσα ο Ανάκογλου. Βγαίνει και ο Κατσαντώνης για να μπει ο Μπαΐροβιτς.

18:49

62': Τριπλή αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Άμραμπατ στη θέση του Φράνσον, ο Γιόνσον σε αυτή του Φερνάντες και ο Αραούχο σε αυτή του Τσούμπερ.

18:49

61': Λυμπεράκης αντί Πεταυράκη και Σοφιανός αντί Κανίς για τα «λιοντάρια».

18:47

59': Προσποιήσεις από τον Τσούμπερ και σουτ από το ύψος του πέναλτι, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

18:43

56': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Φαν Βέερτ έχει ενοχλήσεις και αντικαθίσταται από τον Λιβάι Γκαρσία.

18:42

Δυνατό σουτ του Πινέδα μέσα από το ημικύκλιο, ο Γιαννίκογλου το βγάζει όμως ο Μάνταλος παίρνει το «ριμπάουντ» και σκοράρει από κοντινή απόσταση για το 1-0.

18:42

55': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

18:39

52': Εκτελείται το κόρνερ από τα αριστερά, δεν φέρνει κάποιο όφελος.

18:38

Τσεκαρίστηκε στο VAR η φάση, δεν υπάρχει πέναλτι.

18:37

49': Σουτ Τσούμπερ από πλάγια θέση αριστερά μέσα στην περιοχή, σε κόρνερ ο Γιαννίκογλου. Φώναξαν πριν για χέρι του Πεταυράκη σε σουτ του Φράνσον οι «κιτρινόμαυροι».

18:35

48': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

18:32

46': Ξεκινάει το δεύτερο μέρος, δεν υπάρχουν αλλαγές από τους δύο προπονητές.