-
0
21:28

21:25

Η ΑΕΚ παίρνει τελικά μια εύκολη νίκη, είναι η 6η σερί και με την οποία παραμένει με 24 βαθμούς στο -6 από τον πρωτοπόρο Παναθηναϊκό. Η Ένωση, βέβαια, σπάει και την άσχημη παράδοση που είχε κόντρα στον ΠΑΟΚ, πρώτη εντός έδρας νίκη μετά από 5 χρόνια, πρώτη γενικότερα μετά από 13 ανεπιτυχείς προσπάθειες ενάντια στους Θεσσαλονικείς. Ο ΠΑΟΚ με 16 πόντους στην 5η θέση έχει χάσει πια κάθε επαφή με την κορυφή.

21:24

90'+5: Λήξη του αγώνα, 2-0.

21:20

90'+1: Ο Κουαλιάτα εκτελεί κόρνερ από δεξιά, πολύ άστοχη η κεφαλιά του Κουλιεράκη.

21:20

90': Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:18

89': Ολοκληρώνονται οι αλλαγές της ΑΕΚ, Μήτογλου αντί Βίντα, Γαλανόπουλος αντί Αραούχο.

21:12

83': Μάνταλος αντί Γκατσίνοβιτς, Άμραμπατ αντί Ελίασον, δύο αλλαγές για την ΑΕΚ.

21:10

81': Κίτρινη στον Ελίασον, τραβά τον Μπίσεσβαρ.

21:09

79': Κουαλιάτα αντί Κωνσταντέλια, τέταρτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ.

21:08

78': Καλό σουτ στην κίνηση του Γκαρσία, μπλοκάρει ο Κοτάρσκι.

21:05

76': Γιόνσον αντί Πινέδα, πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ.

21:03

74': Εύκολα διαχειρίζεται το καθαρό της προβάδισμα η ΑΕΚ, φλυαρεί ο ΠΑΟΚ όταν έχει την μπάλα στα πόδια.

20:56

66': Σβαμπ αντί Ντάντας, Ελ Καντουρί αντί Κούρτιτς, Μπίσεσβαρ αντί Νάρεϊ, τρεις αλλαγές για τον ΠΑΟΚ.

20:53

63': Κίτρινη στον Γκατσίνοβιτς.

20:51

Ο Γκατσίνοβιτς ξεκινά τη φάση από αριστερά, πασάροντας στον Ελίασον, ο οποίος αποφεύγει εύκολα τον Κουλιεράκη στα δεξιά της περιοχής και ο Γκατσίνοβιτς, έχοντας ακολουθήσει τη φάση, δέχεται την ασίστ, είναι αμαρκάριστος και με κοντινό πλασέ γράφει το 2-0.

20:50

61': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:49

59': Ο Γκατσίνοβιτς εκτελεί το κόρνερ, η μπάλα καταλήγει στον Μοχαμάντι, που πιάνει ένα μακρινό σουτ, αλλά είναι αδύναμο, μπλοκάρει εύκολα ο Κοτάρσκι.

20:48

59': Ο Μοχαμάντι κερδίζει κόρνερ για την ΑΕΚ.

20:46

56': Κίτρινη στον Σάστρε για φάουλ στον Γκατσίνοβιτς, πάτημα χαμηλά.

20:41

51': Κίτρινη στον Ολιβέιρα για αγκωνιά στον Βίντα.

20:36

46': Κάτι σαν σουτ του Γκατσίνοβιτς, πολύ άστοχο.

20:35

46': Έναρξη του β' ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

20:17

Με ένα από τα γνωστά της, πλέον, ξεσπάσματα η ΑΕΚ από το 35' και μετά... κατάπιε τον ΠΑΟΚ, βρήκε το γκολ με τον Γκαρσία, ενώ ο Κοτάρσκι απεσόβησε σε δύο περιπτώσεις ένα δεύτερο τέρμα.

20:17

45'+1: Λήξη α' ημιχρόνου, 1-0.

20:16

45': Ένα το λεπτό των καθυστερήσεων.

20:13

43': Ο Γκαρσία αποφεύγει υπέροχα τον Ίνγκασον, σουτάρει από αριστερά της περιοχής, άλλη μία σπουδαία απόκρουση του Κοτάρσκι.

20:11

41': Κίτρινη στον Ντάντας, σταματά με φάουλ τον Ελίασον σε αντεπίθεση.

20:09

38': Λάθος του Κούρτιτς, ο Πινέδα κλέβει την μπάλα, μπαίνει στην περιοχή και κάνει το κοντινό σουτ, τρομερή απόκρουση του Κοτάρσκι σε κόρνερ! Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

20:07

Ο Κουλιεράκης κάνει την πάσα εντός περιοχής στον Ντάντας, ο Αραούχο κλέβει την μπάλα, αυτή καταλήγει στον Ελίασον, που γυρίζει από δεξιά στον αφύλακτο Γκαρσία και εκείνος με δυνατό σουτ από κοντά ανοίγει το σκορ, 1-0. Μεγάλο λάθος στην άμυνα του ΠΑΟΚ, το εκμεταλλεύθηκε δεόντως η Ένωση.

20:06

36': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!