1
18:56

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

18:55

Ούτε τώρα μπόρεσε να φτάσει στη νίκη ο Ιωνικός που αναδείχτηκε ισόπαλος 1-1 με τον Παναιτωλικό στη Νεάπολη μένοντας στο 0 από νίκες και έχει πλέον 4 βαθμούς. Στους 12 πόντους οι Αγρινιώτες που επανήλθαν στα θετικά αποτελέσματα. Ο Μάντζης στο 6' το 1-0, ο Καρέλης με πέναλτι στο 30' το 1-1, δοκάρι με τον Ντουάρτε στο 59' και μεγάλες ευκαιρίες για το "2" είχαν οι "κυανοκίτρινοι"΄.

18:54

Λήξη της αναμέτρησης, Ιωνικός - Παναιτωλικός 1-1.

18:53

90+4': Σουτ του Λοβέρα, η μπάλα περνά άουτ.

18:51

90+2': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, ο Σενγκέλια γίνεται κάτοχος της μπάλας και φτάνει στην περιοχή από τα δεξιά, ωραίο σουτ υπό την πίεση του Αντούνες, λίγο άουτ από το δεξί δοκάρι του Χουτεσιώτη.

18:49

4 λεπτά οι καθυστερήσεις στη Νεάπολη.

18:49

90': Βιαστικό σουτ του Ντουάρτε από το ύψος της περιοχής, άουτ η μπάλα.

18:48

89': Διπλή αλλαγή για τον Παναιτωλικό, ο Πέδρο στη θέση του Καρέλη και ο Σενγκέλια στη θέση του Μόρσεϊ.

18:46

86': Πράγματι ο Αντούνες περνά στη θέση του Μύγα. Και ο Ιωαννίδης μπαίνει στο ματς αντί του Μάντζη.

18:43

Έχει τραυματιστεί ο Μύγας και δεν αποκλείεται να γίνει αναγκαστική αλλαγή.

18:43

83': Δεύτερη αλλαγή για τον Παναιτωλικό, στη θέση του Κολοβού περνά ο Νταγκό.

18:41

81': Φάουλ για τον Ιωνικό από τα δεξιά εκτελεί ο Λοβέρα και διώχνει ο Αποστολάκης.

18:39

79': Τεράστια ευκαιρία για τον Ιωνικό, ο Μεντόσα εκτελεί φάουλ εκτός περιοχής, ο Λοβέρα δεν μπορεί να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα, ο Στεργιάκης δεν την διώχνει, αυτή φτάνει στον Σεμπά που κάνει το σουτ από το ύψος της περιοχής, πάνω από την εστία.

18:37

77': Ο Σεμπά βγαίνει μπροστά από τα αριστερά, ψάχνει τον Μάντζη με το γύρισμά του, διώχνει σωτήρια ο Λάρσον.

18:35

76': Και πράγματι ο Μάρτενσον γίνεται αλλαγή μπαίνει ο Φλόρες στη θέση του.

18:33

Ευκαιρία να δροσιστούν οι παίκτες των 2 ομάδων.

18:32

Διακοπή στο ματς καθώς έχει τραυματιστεί ο Μάρτενσον που θα γίνει αλλαγή.

18:31

72': Σέντρα του Μύγα από τα δεξιά, απευθείας άουτ η μπάλα.

18:29

70 λεπτά συμπληρωμένα στη Νεάπολη πάντα στο 1-1 οι 2 ομάδες. Ψάχνουν το τέρμα που θα τους δώσει προβάδισμα νίκης Ιωνικός και Παναιτωλικός, πιο επικίνδυνοι οι φιλοξενούμενοι που είχαν και το δοκάρι με τον Ντουάρτε στο 59ο λεπτό.

18:29

70': Ωραία ενέργεια του Σεμπά τον κόβει ο Λάρσον πριν γίνει απειλητικός.

18:23

64': Ωραία ενέργεια του Μόρσεϊ από τα δεξιά και υπό την πίεση του Τσιγκρίνσκι κάνει το σουτ, στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

18:22

63': Κόρνερ για τον Ιωνικό, εκτελεί ο Μεντόσα, η μπάλα φτάνει στον Σεμπά στο δεύτερο δοκάρι, σέντρα και διώχνουν οι φιλοξενούμενοι.

18:21

62': Κίτρινη κάρτα στον Λάρσον,

18:21

62': Σέντρα του Χουχούμη από τα αριστερά, ωραίο σουτ του Καρέλη και ο Χουτεσιώτης αποκρούει την μπάλα.

18:20

61': Σέντρα του Μόρσεϊ από τα δεξιά με στόχο τον Καρέλη δεν μπορεί να απειλήσει ο Ηρακλειώτης φορ.

18:19

60': Κίτρινη κάρτα στον Μύγα.

18:18

59': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ! Ο Ντουάρτε αδειάζει ωραία τον Μύγα κάνει το δυνατό σουτ και η μπάλα τραντάζει το οριζόντιο του Χουτεσιώτη.

18:16

57': Κυκλοφορίας της μπάλας από τους γηπεδούχους στα καρέ του Στεργιάκη, τελικός αποδέκτης ο Μεντόσα που κάνει το σουτ και ο πορτιέρο του Παναιτωλικού μπλοκάρει.

18:15

56': Ο Φαντιγκά βρίσκει τον Σάκιτς που σεντράρει από τα αριστερά, διώχνει ο Λάρσον.

18:14

55': Διπλή αλλαγή για τον Ιωνικό. Ο Μεντόσα στη θέση του Άοσμαν και ο Σεμπά στη θέση του Ελευθεριάδη.

18:12

53': Κίτρινη κάρτα στον Ρομαό για φάουλ στον Μόρσεϊ.

18:11

Επανέναρξη του ματς...

18:10

Δεν υπάρχει ματς εδώ και λίγα λεπτά καθώς έχει τραυματιστεί ο Χουχούμης και του προσφέρονται οι πρώτες βοήθειες.

18:08

49': Φάουλ για τον Ιωνικό εκτελεί ο Άοσμαν, διώχνει ο Μάρτενσον, η μπάλα φτάνει στον Ελευθεριάδη που σκοράρει, αλλά είναι σε θέση οφσάιντ.

18:04

46': Αναγκαστική αλλαγή για τον Ιωνικό, ο Σόουζα δεν μπορεί να συνεχίσει, ο Κάνιας τον αντικαθιστά.

18:04

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

17:47

Ισορροπημένο το πρώτο 45λεπτο για Ιωνικό και Παναιτωλικό με τους γηπεδούχους να κάνουν στο 6' το 1-0 με τον Μάντζη και τον Καρέλη στο 30' με πέναλτι να ισοφαρίζει σε 1-1.

17:46

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, Ιωνικός - Παναιτωλικός 1-1.

17:45

Συμπληρώσαμε τα 45 λεπτά, 1 λεπτό επιπλέον καθυστέρηση.

17:44

Δεν υπάρχει καλός ρυθμός μετά το 1-1 και ενώ μπαίνουμε σε λίγο στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

17:40

40': Φάουλ για τον Ιωνικό σε μακρινή απόσταση και στον άξονα, ο Άοσμαν το εκτελεί, κεφαλιά του Σόουζα στο δεύτερο δοκάρι, η μπάλα άουτ.

17:39

39': Ο Λοβέρα βρίσκει ωραία τον Μύγα στα δεξιά εκείνος κάνει τη σέντρα και ο Άοσμαν δεν μπορεί να φτάσει στην μπάλα καθώς διώχνει ο Λάρσον σε πλάγιο.

17:38

38': Σέντρα του Κορνέλιους με στόχο τον Καρέλη δεν προλαβαίνει την μπάλα ο έμπειρος φορ.

17:36

36': Σέντρα του Ελευθεριάδη από τα αριστερά, ο Στεργιάκης μπλοκάρει την μπάλα.

17:35

35': Μακρινό σουτ του Άοσμαν είναι άστοχο και ενώ η μπάλα βρίσκει και στον Μάντζη.

17:34

34': Βαθιά μπαλιά του Φαντιγκά για τον Μύγα εκείνος από τα δεξιά κάνει τη σέντρα, κεφαλιά του Άοσμαν, λίγο πάνω από την εστία του Στεργιάκη.

17:30

Ο Καρέλης ευστοχεί στην εκτέλεση του πέναλτι στέλνει την μπάλα στα αριστερά και 1-1.

17:30

30': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

17:29

29': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ! Ο Μόρσεϊ από τον άξονα θέλει να βρει τον Κολοβό, ο Μύγας κάνει χέρι και πέναλτι. Αδιαμαρτύρητα το δέχεται ο αμυντικός του Ιωνικού, ξεκάθαρη παράβαση.

17:28

28': Ιδανική επίθεση των φιλοξενούμενων ο Καρέλης πασάρει στον Χουχούμη, παράλληλο γύρισμα για Μόρσεϊ, πλάγιο.

17:26

26': Κάθετη του Άοσμαν στον Ελευθεριάδη ο οποίος υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ.