-
0
21:29

21:28

Ο Παναθηναϊκός κερδίζει δίκαια τον Άρη με 1-0, το έψαξε το γκολ με υπομονή, το βρήκε στις καθυστερήσεις με τον Σπόραρ και κάνει το 9 στα 9, ισοφαρίζοντας το ρεκόρ της περιόδου 1994-95. Με 27 βαθμούς, λοιπόν, το «τριφύλλι» οδεύει ολοταχώς προς τον τίτλο, με τον Άρη να το παλεύει, αλλά οπισθοχώρησε πολύ μετά το 60'-65' και το πλήρωσε, παραμένοντας με 13 πόντους στην 6η θέση.

21:28

90'+10: Λήξη του αγώνα, 1-0.

21:23

90'+6: Και αποβάλλεται ο Πάλμα, σωστή η απόφαση.

21:22

90'+5: Ο Νταμπάνοβιτς θα δει και αυτή τη φάση στο VAR, ήταν πολύ σκληρό φάουλ με τις τάπες στο πόδι του Τσοκάι.

21:21

90'+4: Ο Πάλμα κάνει άσχημο φάουλ στον Τσοκάι.

21:19

Ο Βέρμπιτς εκτελεί από αριστερά το φάουλ, ο Σπόραρ αφύλακτος με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι ανοίγει το σκορ, 1-0.

21:19

90'+2: ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

21:18

90'+1: Πίρσμαν αντί Ματέο Γκαρσία, τέταρτη αλλαγή για τον Άρη.

21:18

90': Εννέα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:17

90': Ο Παναθηναϊκός πιέζει για να βρει το γκολ, ο Βέρμπιτς έχει κερδίσει φάουλ τώρα σε καλή θέση.

21:15

88': Ο Σπόραρ υποδεικνύεται ορθά σε θέση οφσάιντ.

21:13

86': Σέντρα του Χουάνκαρ από αριστερά, ο Σπόραρ δεν βρίσκει καλά την μπάλα, ο Βαγιαννίδης το σουτ από πλάγια δεξιά, άουτ.

21:11

84': Κίτρινη στον Κουέστα για καθυστέρηση.

21:10

83': Αλλαγή στην αλλαγή, λοιπόν, Βαγιαννίδης αντί Αϊτόρ.

21:08

81': Πρόβλημα τραυματισμού για τον Αϊτόρ! Μόλις δύο λεπτά προλαβαίνει να παίξει ο Ισπανός εξτρέμ και θα φύγει με θέμα στο γόνατο μάλλον.

21:07

80': Ντιοπ αντί Εμπακατά, τρίτη αλλαγή για τον Άρη.

21:06

79': Αϊτόρ αντί Παλάσιος, Τσοκάι αντί Μπερνάρντ, δύο αλλαγές για τον Παναθηναϊκό.

21:06

79': Ο Μπερνάρντ εκτελεί το κόρνερ από δεξιά, δυνατή κεφαλιά του Βέρμπιτς, άουτ.

21:05

78': Κόρνερ παραχωρεί ο Μαζικού για τον Παναθηναϊκό.

20:58

71': Ένα σουτ του Πάλμα εκτός περιοχής και αριστερά είναι πολύ άστοχο.

20:57

69': Δεν υπάρχει γκολ τελικά, φάουλ του Βέρμπιτς στον Ετέμπο είδε ο Νταμπάνοβιτς, το 0-0 παραμένει.

20:56

Ο Νταμπάνοβιτς πάει στο VAR για πιθανό φάουλ του Βέρμπιτς στον Ετέμπο.

20:54

Ο Μπερνάρντ το σουτ εντός περιοχής, κοντράρει η μπάλα στον Ενκουλού και 1-0. Μάλλον αυτογκόλ λογίζεται το τέρμα.

20:54

67': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

20:51

65': Κίτρινες σε Ρούμπεν Πέρεθ για φάουλ στον Νταμπό και Μπρινιόλι για διαμαρτυρία.

20:50

63': Σπόραρ αντί Ιωαννίδη, πρώτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό.

20:49

63': Πάλμα αντί Ζερβίνιο, Γκρέι αντί Ιτούρμπε, δύο αλλαγές για τον Άρη.

20:47

60': Ο Παλάσιος πέφτει στην περιοχή, κάποιες φωνές για πέναλτι από πλευράς ΠΑΟ, αλλά σωστά δεν δίνεται κάτι από τον Μαυροβούνιο διαιτητή Νταμπάνοβιτς.

20:45

58': Ιτούρμπε και Σένκεφελντ βλέπουν από μία κίτρινη κάρτα. Έγινε ένας μικρός... χαμός μετά το φάουλ του Ετέμπο στον Βέρμπιτς, αρπάχτηκαν οι δυο τους και τελικά κιτρινίστηκαν.

20:43

57': Ο Ετέμπο θα δει την κίτρινη για σκληρό φάουλ στον Βέρμπιτς.

20:38

51': Σέντρα του Παλάσιος από δεξιά, ανάποδο ψαλίδι χωρίς τύχη από τον Βέρμπιτς, άουτ.

20:33

46': Έναρξη β' ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

20:15

45': Λήξη α' ημιχρόνου, χωρίς καμία καθυστέρηση, 0-0.