-
2
21:27

21:26

Ανέβασε την απόδοσή του ο Ολυμπιακός στο β' ημίχρονο, το γρήγορο γκολ του Μπιέλ τον ξεμπλόκαρε (σ.σ. μας εξέθεσε ο Ισπανός για το σχόλιο που κάναμε στο α' ημίχρονο ότι δεν βοηθά στα άκρα της επίθεσης) και πήρε σχετικά εύκολα, εντέλει, το τρίποντο. Με 17 βαθμούς οι πρωταθλητές προσπερνούν για την ώρα τον ΠΑΟΚ στην 4η θέση. Παραμένει 7ος ο Παναιτωλικός, που ήταν ακίνδυνος επιθετικά, με 11 βαθμούς.

21:26

90'+7: Λήξη του αγώνα, 0-2.

21:25

90'+6: Καλό σουτ του Γκάρι Ροντρίγκες από δεξιά της περιοχής, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

21:23

90'+4: Σουτ του Ελ Αραμπί, κόντρα στον Λιάβα, κόρνερ. Aυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

21:19

90': Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:18

89': Ολοκληρώνονται και οι αλλαγές του Ολυμπιακού, Φορτούνης αντί Χάμες Ροντρίγκες, Γκάρι Ροντρίγκες αντί Μπιέλ.

21:12

83': Φλόρες αντί Μλάντεν, Χατζηθεοδωρίδης αντί Σενγκέλια, ολοκληρώνονται οι αλλαγές του Παναιτωλικού.

21:11

Ο Βαλμπουενά το διαγώνιο σουτ από θέση μέσα δεξιά, η μπάλα ξανά στη δεξιά γωνία του Στεργιάκη για το 0-2.

21:11

82': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

21:08

79': Σουτ του Μπιέλ από θέση μέσα αριστερά, άουτ.

21:05

76': Ζοάο Πέδρο αντί Μόρσεϊ, τρίτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό.

21:01

72': Σαμασέκου αντί Παπασταθόπουλου, που έχει ενοχλήσεις, Βαλμπουενά αντί Μασούρα, δύο αλλαγές για τον Ολυμπιακό.

20:55

67': Δύο αλλαγές για τον Παναιτωλικό, Ντουάρτε αντί Ντίας, Λιάβας αντί Αποστολάκη.

20:54

65': Σουτ του Μόρσεϊ από θέση έξω αριστερά, πολύ άστοχο.

20:47

58': Ο Χάμες Ροντρίγκες εκτελεί από δεξιά, δύο διαδοχικά σουτ από τον Παπασταθόπουλο σταματούν στα σώματα των παικτών του Παναιτωλικού.

20:47

58': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό.

20:44

55': Ο Μασούρας σκοράρει, αλλά είναι σε θέση οφσάιντ.

20:42

53': Ελ Αραμπί αντί Μπακαμπού, πρώτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό.

20:39

Υπέροχο φαλτσαριστό πλασέ του Μπιέλ από θέση μέσα δεξιά, η μπάλα στη δεξιά γωνία του Στεργιάκη, 0-1.

20:39

50': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

20:34

46': Έναρξη β' ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.