0
21:59

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:58

Πρεμιέρα με το δεξί για τον Παναθηναϊκό ο οποίος επικράτησε πιο εύκολα από ότι δείχνει το τελικό 1-0 του Ιωνικού χάρις στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αϊτόρ στο 45+3'.

21:57

Λήξη της αναμέτρησης, Παναθηναϊκός - Ιωνικός 1-0.

21:57

90+6': Κάθετη πάσα στον Άοσμαν που βγαίνει απέναντι από τον Μπρινιόλι ο οποίος προλαβαίνει και διώχνει αλλά υπάρχει οφσάιντ.

21:54

90+3': Φάουλ από τα δεξιά περίπου 6 μέτρα από την περιοχή του Χουτεσιώτη, εκτελεί ο Τσέριν, η μπάλα περνά πλάγιο.

21:53

90+2': Ο Βέρμπιτς κάνει ωραία προσπάθεια και μπαίνει στην περιοχή, υπάρχει επαφή του Βαλεριάνου, ο Σιδηρόπουλος δεν δίνει κάτι. Υπάρχει πάντως επαφή.

21:51

Συμπληρώσαμε το 90λεπτο, 6 λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:50

89': Ο Τσέριν εκτελεί το κόρνερ, προσωρινή απομάκρυνση της μπάλας, αυτή φτάνει στον Παλάσιος, ο οποίος δοκιμάζει το σουτ από τα δεξιά και γωνιακά, η μπάλα πάνω από την εστία.

21:49

88': Ο Τσέριν από το ύψος του πέναλτι κάνει το σουτ, η μπάλα κοντράρει και περνά κόρνερ.

21:48

87': Και αναγκαστική αλλαγή για τον Ιωνικό, ο Ελευθεριάδης αντί του τραυματία Μάντζη. Στο ίδιο λεπτό ο Κοκκίνης αντικαθιστά τον Μασάς.

21:46

Μικρή διακοπή στο ματς έχει πέσει στον αγωνιστικό χώρο ο Μάντζης. Ας ελπίσουμε να μην έχει κάτι σοβαρό ο φορ του Ιωνικού.

21:45

84': Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκός, ο Ιωαννίδης στη θέση του Σπόραρ και ο Αλεξανδρόπουλος στη θέση του Κουρμπέλη.

21:44

83': Ο Μίλο μαρκάρει αντικανονικά τον Παλάσιος και βλέπει κίτρινη κάρτα.

21:38

77': Δεύτερη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό και πρώτη εμφάνιση του Βέρμπιτς που αντικαθιστά τον Αϊτόρ.

21:34

73': Επίθεση του Ιωνικού, ο Μίλο την πάσα για τον Άοσμαν, ο άσος των Νικαιωτών δεν μπορεί να πλασάρει και ο Μπρινιόλι μπλοκάρει την μπάλα.

21:34

Ξανά δράση στη Λεωφόρο...

21:31

Και η ώρα για το cooling break του δευτέρου ημιχρόνου.

21:31

70': Σέντρα του Αϊτόρ από τα δεξιά είναι εντελώς άστοχη.

21:31

70 λεπτά στη Λεωφόρο. Έχει πέσει αισθητά ο ρυθμός. Παιχνίδι υπομονής για τον Παναθηναϊκό που δεν είναι απειλητικός όσο στο πρώτο ημίχρονο, κυκλοφορεί την μπάλα και ανά πάσα στιγμή ο Ιωνικός μπορεί αυτό να το εκμεταλλευτεί για την ισοφάριση. Για αυτήν παλεύει η ομάδα του Σπανού, αλλά ούτε εκείνη έχει απειλήσει.

21:27

66': Φάουλ για τον Ιωνικό μετά από χέρι του Αϊτόρ. Ο Μασάς το εκτελεί, διώχνει την μπάλα ο Πέρεθ.

21:24

63': Βαθιά μπαλιά του Αϊτόρ από τα δεξιά προς τον Χουάνκαρ στα αριστερά, ο Ισπανός μπακ κάνει το σουτ με τον Χουτεσιώτη να μπλοκάρει σταθερά.

21:21

60': Διπλή αλλαγή για τον Ιωνικό, ο Μίλο περνά στο ματς αντί του Μεντόσα και ο Οφόσου αντί του Ιωαννίδη.

21:21

60': Σέντρα σουτ του Μύγα είναι απελπιστικά άστοχη...

21:20

59': Απειλεί με δεύτερο γκολ ο ΠΑΟ, ο Σπόραρ γίνεται αποδέκτης της μπάλας κάνει το πλασέ από δύσκολη γωνία, η μπάλα λίγο άουτ από το δεξί δοκάρι του Χουτεσιώτη.

21:15

Όλα καλά με τον Τσέριν σηκώνεται χωρίς κανένα πρόβλημα και επανέναρξη στο ματς.

21:13

52': Δυναμικό μαρκάρισμα του Ρομαό στον Τσέριν και μίνι διακοπή καθώς ο Σλοβένος είναι στο χορτάρι. Θα μπορούσε να δοθεί κάρτα εδώ.

21:09

48': Ο Αϊτόρ εκτελεί πλασαριστά το κόρνερ με τον Τσέριν, δεν αποφέρει κάτι.

21:09

48': Μεγάλη ευκαιρία για το 2-0. Ο Παλάσιος με νέα απίστευτη ενέργεια, πασάρει στον Τσέριν, πλασέ του Σλοβένου από τον ύψος της μεγάλης περιοχής, ο Χουτεσιώτης σωτήρια στην αριστερή του γωνία διώχνει σε κόρνερ.

21:07

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές για τις 2 ομάδες.

21:01

Στο γήπεδο βρίσκεται και ο ομοσπονδιακός τεχνικός Γκουστάβο Πογέτ, όπως και ο άλλοτε αρχηγός του Παναθηναϊκού και της Εθνικής, Γιώργος Καραγκούνης.

20:55

Ο Ερνάντεζ, το τελευταίο μεταγραφικό απόκτημα της ομάδας βόλεϊ του ΠΑΟ, βρίσκεται αυτή την ώρα στον αγωνιστικό χώρο της Λεωφόρου και αποθεώνεται από τον κόσμο.

20:50

Καλύτερος από τον Ιωνικό ο Παναθηναϊκός προηγείται 1-0 με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Αϊτόρ στο 45+3', πέναλτι που κέρδισε ο Σπόραρ από τον Χουτεσιώτη.

20:49

Λήξη του ημιχρόνου, Παναθηναϊκός - Ιωνικός 1-0.

20:48

45+3': Κίτρινη κάρτα στον Άοσμαν για διαμαρτυρία.

20:48

Ο Αϊτόρ εκτελεί εύστοχα το πέναλτι στην αριστερή γωνία του Χουτεσιώτη που πέφτει στη δεξιά και ανοίγει το σκορ, 1-0.

20:48

45+3': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

20:47

45+2': Κίτρινη κάρτα στον Χουτεσιώτη.

20:46

45+1': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ! Κάθετη του Πέρεθ στον Σπόραρ ο οποίος ανατρέπεται από τον Χουτεσιώτη.

20:45

Τρία λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις στο πρώτο ημίχρονο.

20:45

45': Ο Αιτόρ εκτελεί το κόρνερ με πάσα στον Κώτσιρα, σέντρα του τελευταίου δεν αποφέρει κάτι.

20:44

44': Κάθετη του Τσέριν για τον Παλάσιος, ο Αντούνες παραχωρεί κόρνερ πριν πλασάρει ο Αργεντινός.

20:43

43': Τρίτο σερί κόρνερ για τον ΠΑΟ, εκτελεί ο Αϊτόρ, διώχνει ο Τσιγκρίνσκι.

20:43

43': Ο Αϊτόρ ξανά στη γωνία, εκτελεί απευθείας, ο Χουτεσιώτης δεν αιφνιδιάζεται και έχουμε νέο κόρνερ.

20:42

42': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από την επιμονή του Σπόραρ, ο Αϊτόρ το εκτελεί και διώχνουν ξανά σε κόρνερ οι Νικαιώτες.

20:37

37': Ο Άοσμαν στο κόρνερ το εκτελεί με πάσα στον Βαλεριάνο ο οποίος πάει να βρει ξανά τον Σύριο, είναι δυνατή η πάσα.

20:36

36': Ο Μάντζης μπαίνει στην περιοχή κάνει το γύρισμα και ο Σάρλια παραχωρεί κόρνερ.

20:33

33': Σέντρα του Χουάνκαρ από τα αριστερά, προς τον Σπόραρ που δεν φτάνει στην μπάλα, αλλά υπάρχει οφσάιντ στον Ισπανό μπακ.

20:32

32': Πρόβλημα με τον Μάγκνουσον που ένιωσε σφίξιμο στον προσαγωγό και αναγκαστική αλλαγή για τον Παναθηναϊκό με τον Πούγγουρα να μπαίνει στο ματς,

20:32

32': Μαρκάρισμα του Τσιγκρίνσκι στον Τσέριν και φάουλ σε καλή θέση για τον Παναθηναϊκό. Ο Αϊτόρ το εκτελεί, ο Κουρμπέλης στην πλάτη της άμυνας του Ιωνικού πιάνει την κεφαλιά, η μπάλα περνά άουτ.