1
21:59

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:58

Μεγάλη νίκη για τον Ατρόμητο ο οποίος ξεκινά με το... δεξί τις υποχρεώσεις του στο νέο πρωτάθλημα. Οι Περιστεριώτες νίκησαν με 3-1 τον ΟΦΗ έχοντας ως μεγάλο πρωταγωνιστή τον Κλωναρίδη που έδωσε τρεις ασίστ. Μάλιστα η νίκη ήρθε με ανατροπή καθώς ο ΟΦΗ προηγήθηκε στο 34' με τον Νέιρα, ο Τζαβίδας στο 39' έκανε το 1-1 και ο Μουνίθ στο 45+3' το 2-1. Το τελικό 3-1 έκανε ο Κιάρτανσον στο 73' για τον Ατρόμητο που έχασε και πέναλτι με τον Μουνίθ στο 52ο λεπτό.

21:57

Λήξη της αναμέτρησης, Ατρόμητος - ΟΦΗ 3-1.

21:55

90+4': Ο Λάρσον εκτελεί το κόρνερ, κακή εκτέλεση...

21:55

90+4': Ωραία ενέργεια του Θεοδοσουλάκη και σουτ, διώχνει σε κόρνερ από τα δεξιά ο Γιαννιώτης.

21:53

90+2': Κόρνερ για τον ΟΦΗ, εκτελεί ο Λάρσον, προς τα πίσω ο Χατζηισαΐας, η μπάλα μπλοκάρεται από τον Γιαννιώτη.

21:52

90+1': Κίτρινη κάρτα στον Έρλινγκμαρκ για φάουλ στον Θεοδοσουλάκη.

21:52

Διαδικαστικά τα τελευταία λεπτά στο γήπεδο του Περιστερίου.

21:52

Συμπληρώθηκαν τα 90 λεπτά, 5 θα είναι οι καθυστερήσεις.

21:50

88': Τελική μετά από 30 λεπτά για τον ΟΦΗ, σουτ του Νέιρα, πάνω από την εστία η μπάλα.

21:45

Έχει πέσει αισθητά ο ρυθμός του ματς, κάνει άψογη διαχείριση του 3-1 ο Ατρόμητος.

21:43

81': Αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Θεοδοσουλάκης περνά στο ματς αντί του Ντίκο.

21:42

80': Ο Κούεν εκτελεί το φάουλ δεν μπορεί να φτάσει στην πορεία της μπάλας ο Κιάρτανσον.

21:41

79': Κίτρινη κάρτα στον Βούρο για μαρκάρισμα στον Κιάρτανσον.

21:40

78': Διπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Κλωναρίδης καταχειροκροτούμενος αποχωρεί από το ματς για να περάσει στη θέση του ο Ροτάριου και ο Τζοβάρας αντί του Ρομπάιγ.

21:39

77': Φάουλ σε καλή θέση για τον ΟΦΗ, λίγο έξω από την περιοχή και στον άξονα, ο Νέιρα εκτελεί χαμηλά, η μπάλα φτάνει στον Στάικο που δεν κάνει καλή σέντρα...

21:37

Τρίτη ασίστ του Κλωναρίδη που είναι ο απόλυτος πρωταγωνιστής του Ατρομήτου στο αποψινό ματς.

21:36

Τρίτο γκολ για τον Ατρόμητο, κόντρα επίθεση των Περιστεριωτών με τον Κλωναρίδη από τα δεξιά να φεύγει μπροστά, πασάρει στον Κιάρτανσον ο οποίος στο δεύτερο δοκάρι κάνει την προβολή για το 3-1.

21:35

73': ΓΚΟΛ για τον ΑΤΡΟΜΗΤΟ!

21:34

72': Ο Ρομπάιγ για τον Ατρόμητο εκτελεί κόρνερ κεφαλιά του αμαρκάριστου Σουάρεθ που δεν είναι καλή διώχνει ο Νέιρα.

21:32

Άρχισε ξανά το ματς μετά το cooling break...

21:32

70': Διπλή αλλαγή ξανά για τον ΟΦΗ. Ο Στάικος στη θέση του Μεγιάδο και ο Θοράρινσον στη θέση του Μπαλογιάννη.

21:31

Και ο Γκουστάβο Πογέτ στο γήπεδο για να δει την αναμέτρηση.

21:30

Ώρα για το cooling break του δευτέρου ημιχρόνου.

21:30

68': Ο Κούεν εκτελεί το φάουλ από τα δεξιά και κοντά στο κόρνερ, η μπάλα στο δεύτερο δοκάρι, η φάση σταματά για φάουλ του Έρλινγκμαρκ στον Λάρσον.

21:28

66': Πολύ ωραία ενέργεια του Κλωναρίδη παίρνει φάουλ από τον Ντιουσέ.

21:28

66': Δεύτερη αλλαγή για τον Ατρόμητο, ο Έρλινγκμαρκ αντί του Μουνίθ.

21:27

65': Εκτελεί ο Νέιρα, ο Ντίκο προσπαθεί να βρει την μπάλα, διώχνουν οι γηπεδούχοι.

21:26

64': Κίτρινη κάρτα στον Μπαλογιάννη.

21:26

64': Ο Νέιρα από τα δεξιά κερδίζει κόρνερ.

21:23

61': Ο Κλωναρίδης από τα δεξιά κάνει ωραία προσπάθεια και σέντρα προς τον Κιάρτανσον, βγαίνει και μπλοκάρει την μπάλα ο Στέφενς.

21:21

59': Αντεπίθεση του ΟΦΗ ο Τοράλ για τον Ντίκο αυτός από τα δεξιά κάνει τη σέντρα, η μπάλα κοντράρει και ο Κουέν την απομακρύνει.

21:20

58': Πρώτη αλλαγή για τον Ατρόμητο, ο Κιάρτανσον στη θέση του Τζαβίδα που τραυματίστηκε στη φάση του πέναλτι.

21:20

58': Ωραία αλλαγή μπάλας των παικτών του ΟΦΗ, ο Ντίκο για τον Λάρσον που κάνει ωραίο σουτ από θέση μέσα δεξιά, περνά άουτ από το δεξί δοκάρι του Γιαννιώτη.

21:18

56': Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Μαρινάκης στη θέση του Μπουζούκη και ο Βούρος στη θέση του αρνητικού πρωταγωνιστή Γιοχού.

21:13

52': Ο Μουνίθ εκτελεί το πέναλτι με την μπάλα να σταματά στο δεξί δοκάρι του Στέφενς που πάντως έπεσε στη σωστή γωνία. Παραμένει το 2-1.

21:12

Φυσικά η φάση εξετάζεται και από το VAR, δεν αλλάζει κάτι.

21:11

50': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΑΤΡΟΜΗΤΟ! Από εκτέλεση πλαγίου και γύρισμα του Μουνίθ, ο Γιοχού ανατρέπει τον Τζαβίδα που πήγε πρώτος στην μπάλα. Ξανά αρνητικός πρωταγωνιστής ο Γιοχού.

21:08

47': Και στην εξέλιξη της φάσης, ο Μπουζούκης για τον ΟΦΗ κάνει τη σέντρα προς τον Ντίκο είναι δυνατή δεν προλαβαίνει ο φορ των Κρητικών.

21:08

47': Αντεπίθεση του Ατρόμητου με τον Μουνίθ από τα αριστερά να κάνει το γέμισμα προς τον Κλωναρίδη ο οποίος στο δεύτερο δοκάρι δεν βρίσκει την μπάλα.

21:07

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές για τις 2 ομάδες.