3
23:26

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

23:25

Η ΑΕΚ περνάει εύκολα με 0-3 από την έδρα της Λαμίας και κάνει νικηφόρα πρεμιέρα στο πρωτάθλημα.

23:24

Τέλος στο ματς.

23:22

Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

23:19

89’: Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ. Μοχαμάντι και Φράνσον μπαίνουν στο ματς στις θέσεις των Τσούμπερ και Άμραμπατ αντίστοιχα.

23:16

85': Οφσάιντ ο Άμραμπατ, σωστό.

23:14

84': ΔΟΚΑΡΙ για τη ΛΑΜΙΑ! Ο Τσούκαλος πιάνει ένα δυνατό σουτ έξω από την περιοχή όμως η μπάλα σταματά στη ρίζα της δεξιάς κάθετης δοκού του Στάνκοβιτς.

23:13

83’: Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ. Ρότα αντί Βίντα και Μήτογλου αντί Αραούχο.

23:13

82’: Αλλαγή για τους γηπεδούχους. Ο Σαραμαντάς παίρνει τη θέση του Μπάμπη.

23:06

76': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Έξω ο Πινέδα, μέσα ο Γκαρσία.

23:04

74': Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Τσούκαλος αντικαθιστά τον Ντε Βινσέντι.

23:04

Ο Βίντα πατάει περιοχή από τα δεξιά, πασάρει για τον Πινέδα που με υπέροχο σουτ μέσα από το ημικύκλιο νικάει τον Γκαραβέλη για το 0-3.

23:03

73': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

22:59

70': Συνεχίζεται το ματς.

22:57

68': Δεύτερη διακοπή για νερό και ανάσες...

22:55

Ο Αραούχο κλέβει τη μπάλα από τον Τζανετόπουλο, μπαίνει στην περιοχή και με δεξί πλασέ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-2.

22:55

65': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

22:52

62': Κίτρινη κάρτα στον Σιμάνσκι.

22:47

57’: Μανούσος αντί Προβυδάκη η πρώτη αλλαγή της Λαμίας.

22:43

54': Οφσάιντ ο Πινέδα, σωστή υπόδειξη.

22:40

50': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά με τον Μάνταλο, δεν αποφέρει κάτι.

22:39

49': Κίτρινη κάρτα στον Τζανετόπουλο για τράβηγμα στον Αραούχο.

22:36

47': Οφσάιντ ο Τσούμπερ, ήταν εκτεθειμένος.

22:34

46': Ξεκινάει το δεύτερο μέρος, χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες.

22:21

Με γκολ του Αραούχο στο 35' η ΑΕΚ προηγείται με 0-1 της Λαμίας που δύο λεπτά νωρίτερα είχε πέναλτι στο δοκάρι με τον Ντε Βινσέντι.

22:20

22:18

45+3’: Ο Τσούμπερ συγκλίνει προς τον άξονα από τα αριστερά, σουτ με φάλτσα, λίγο άουτ και αυτό.

22:17

45+1’: Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Άμραμπατ σεντράρει από τα δεξιά, μόνος του στο ύψος της μικρής περιοχής παίρνει την κεφαλιά ο Μάνταλος αλλά αστοχεί.