3
-
1
24:04

Πανηγυρίζουν οι Σεβιγιάνοι, κοντράστ συναισθημάτων. Συγκλονιστική η εξέλιξη με τη Σεβίλλη να περνά στον τελικό.

24:02

Δεν μπορούν να το πιστέψουν παίκτες και φίλαθλοι της Βαλένθια και ξεσπούν σε κλάματα, έχασαν την πρόκριση μέσα από τα χέρια τους στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων!

23:57

Λήξη της αναμέτρησης. Τελικό αποτέλεσμα Βαλένθια - Σεβίλλη 3-1.

23:55

Εκτέλεση πλαγίου, κεφαλιά-πάσα του Φάτσιο και από κοντά ο Μ' Μπιά γράφει το 3-1 και δίνει σκορ πρόκρισης στη Σεβίλλη...

23:54

90'+4: ΓΚΟΛ για τη ΣΕΒΙΛΛΗ!

23:53

90'+3: Κίτρινη κάρτα στον Ματιέ.

23:51

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

23:50

90': Σέντρα-σουτ από τα αριστερά του Γκαμεϊρό, λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Άλβες.

23:46

86': Κίτρινη κάρτα στον Καρίσο.

23:45

85': Αλλαγή για τη Βαλένθια. Ο Μπαραγκάν αντί του Ζόνας.

23:43

83': Κίτρινη κάρτα στον Ντιέγκο Άλβες.

23:38

79': Αλλαγή και για τη Σεβίλλη. Ο Μαρίν αντί του Ρέγιες.

23:38

79': Αλλαγή για τη Βαλένθια. Ο Φουέγκο αντί του Παρέχο.

23:33

73': Κίτρινη κάρτα στον Φεγκουλί.

23:32

72': Αλλαγή για τη Σεβίλλη. Ο Μορένο αντί του Ναβάρο.

23:30

Κόρνερ από τα αριστερά με τον Καρτάμπια, ο Ρικάρντο Κόστα επιχειρεί το σουτ, η μπάλα κοντράρει και φτάνει στον Ματιέ, που με προβολή μόνος από τη μικρή περιοχή τη στέλνει για τρίτη φορά στα δίχτυα της Σεβίλλης.

23:29

70': ΓΚΟΛ για τη ΒΑΛΕΝΘΙΑ!

23:26

66': Πρώτη αλλαγή και για τη Σεβίλλη. Ο Γκαμεϊρό αντί του Μπάκα.

23:22

62': Πρώτη αλλαγή για τη Βαλένθια. Ο Καρτάμπια αντί του Πιάτι.

23:19

59': Κεφαλιά Ζόνας, άστοχη.

23:14

53': Κίτρινη κάρτα στον Μπερνάτ.

23:11

51': Πρώτο κόρνερ στο δεύτερο 45λεπτο και είναι για τη Σεβίλλη. Χωρίς αποτέλεσμα.

23:09

49': Εκτέλεση φάουλ με τον Παρέχο, διώχνει προσωρινά το τείχος, για να φτάσει η μπάλα στον Πιάτι, σουτ από θέση μέσα αριστερά, τρία μέτρα έξω από το δεξί δοκάρι.

23:06

47': Φάουλ σε καλό σημείο για τη Βαλένθια, λίγο μετά το ημικύκλιο. Εκτελεί ο Παρέχο, καμία τύχη.

23:05

Έναρξη β' ημιχρόνου.

22:56

Κυρίαρχη στο πρώτο μέρος, η Βαλένθια εκμεταλλεύτηκε τα αμυντικά λάθη της Σεβίλλης και δικαίως προηγείται.

22:50

Λήξη α' ημιχρόνου. Βαλένθια - Σεβίλλη 2-0.

22:49

45': Σέντρα-σουτ Μπερνάτ από τα αριστερά, διώχνει ο Μπέτο.

22:48

44': Διαγώνιο σουτ από τα αριστερά του Μπερνάτ, η μπάλα άουτ.

22:41

Ο Μπάκα με τακουνάκι έβγαλε στα αριστερά για τον Ρέγιες, που επιχειρεί την προβολή από τη μικιρή περιοχή, αλλά διώχνει σωτήρια ο Άλβες και κρατά το μηδέν.

22:41

36': Τεράστια ευκαιρία για τη Σεβίλλη.

22:39

34': Μακρινό σουτ Ματιέ, η μπάλα αρκετά μέτρα άουτ.

22:35

31': Σουτ Ράκιτιτς, δεν έχει πρόβλημα Ντιέγκο Άλβες.

22:34

Στο 30' και πλέον το 2-0 της Σεβίλλης στο πρώτο ματς έχει... εξαφανιστεί ήδη από το 26'! Όλα στα ίσα πλέον για το εισιτήριο στον τελικό του Γιουρόπα Λιγκ στον ισπανικό εμφύλιο.

22:30

Σέντρα από τα αριστερά του Μπερνάτ, κεφαλιά Ζόνας, οριζόντιο δοκάρι και μέσα...

22:30

26': ΓΚΟΛ για τη ΒΑΛΕΝΘΙΑ!

22:29

Πιέζει ψηλά η Βαλένθια, τη στιγμή που η άμυνα της Σεβίλλης έχει προβλήματα και πολλά ρήγματα ειδικά από τα αριστερά της επίθεσης των γηπεδούχων...

22:27

23': Πιάτι ταχύτατα σε Ματιέ, σουτ από πλάγια θέση (μέσα αριστερα), άουτ.

22:24

20': Καλή στιγμή για τη Βαλένθια. Φεγκουλί σε Πιάτι μέσα στην περιοχή (απο τα αριστερά) και ξανά στον πρώτο, σουτ απο κοντά, πεφτει και διώχνει σε κόρνερ ο Μπέτο.

22:22

Μεγάλο πλέον το ενδιαφέρον στο ματς, αφού το 1-0 για τη Βαλένθια έγινε νωρίς σε έναν αγώνα, που μέχρι τώρα έχει ρυθμό.

22:18

Ο Πιάτι άνοιξε στα δεξιά στον Φεγκουλί, ο οποίος αφού "άδειασε" μέσα στην περιοχή τον Φάτσιο, σούταρε και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Η άμυνα της Σεβίλλης κοιμήθηκε και το πλήρωσε!

22:18

14': ΓΚΟΛ για τη ΒΑΛΕΝΘΙΑ!

22:12

8': Ο Ράκιτιτς άνοιξε στα δεξιά για τον Μπακα, διαγώνιο σουτ μέσα απο την περιοχή, πάνω απο την εστία της Βαλένθια.

22:11

7': Πρώτο κόνερ στο ματς και είναι για τη Βαλένθια, περνά ανεκματάλλευτο...

22:10

6': Σουτ Ράκιτιτς έξω από την περιοχή η μπάλα άουτ.

22:06

2': Η Βαλένθια κυκλοφορεί την μπάλα έξω από την περιοχή της Σεβίλλης, συρτό σουτ Ζόνας, στα χέρια του Μπέτο.

22:06

Με νεύρα ξεκινά ο επαναλητικός... Το ματς μετά από λίγα δευτερόλεπτα με κοκορομαχίες μεταξύ των ποδοσφαιριστών αρχίζει ξανά.

22:05

1': Έναρξη αναμέτρησης...

22:05

Στη σέντρα οι Σεβίλλη.

22:03

Όλα έτοιμα στο κατάμεστο "Μεστάγια". Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες...

21:57

Στην πρώτη αναμέτρηση, στο "Σάντσεθ Πιθχουάν", η Σεβίλλη είχε νικήσει με 2-0 τη Βαλένθια.

21:56

Κάτι λιγότερο από δέκα λεπτά μένουν για τη σέντρα στο "Μεστάγια", στη ρεβάνς της Βαλένθια με τη Σεβίλλη για τα ημιτελικά του Γιουρόπα Λιγκ.