4
19:10

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

19:09

Εύκολη επικράτηση του ΠΑΟΚ στα Γιάννενα, 4-0 τον ΠΑΣ. Οι "ασπρόμαυροι" έφτασαν τους 25 βαθμούς και είναι μόνοι τρίτοι στον βαθμολογικό πίνακα, ο ΠΑΣ παρέμεινε στους 22 που υποχώρησε στην τέταρτη θέση. Κούρτιτς με πέναλτι στο 31' και στο 63', Αουγκούστο στο 68' και Άκπομ στο 89' τα γκολ νίκης του ΠΑΟΚ.

19:08

Λήξη της αναμέτρησης, ΠΑΣ Γιάννινα - ΠΑΟΚ 0-4.

19:07

90+2': Ο Σάλιακας εκτελεί φάουλ για τον ΠΑΣ Γιάννινα από τα δεξιά, η μπάλα περνά από όλους τους παίκτες, ο Εραμούσπε δεν τη βρίσκει για λίγο για να την σπρώξει στα δίχτυα.

19:05

90 λεπτά στους "Ζωσιμάδες", 3 θα είναι οι καθυστερήσεις.

19:04

Αλλαγή παιχνιδιού του Ζίβκοβιτς από τα δεξιά, στον Μπίσεσβαρ από τα αριστερά, εκείνος πάσαρε στον Άκπομ πλασέ του Άγγλου επιθετικού, μέσα από την περιοχή η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και στα δίχτυα, 0-4.

19:03

89': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

19:02

88': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, εκτελεί ο Αουγκούστο, σέντρα προς τον Άκπομ που δεν μπορεί να βρει την μπάλα, άουτ.

19:01

87': Φάουλ για τον ΠΑΣ από τα αριστερά και λίγο έξω από την περιοχή, το εκτελεί ο Σάλιακας, κεφαλιά του Μίνα στο πρώτο δοκάρι, η μπάλα άουτ.

18:57

83': Κίτρινη κάρτα στον Εραμούσπε.

18:57

83': Κλείνει τις αλλαγές του ο Ηρακλής Μεταξάς για τον ΠΑΣ, ο Παναγιώτης Τριάδης αντί του Σνάιντερ.

18:53

79': Ωραία συνεργασία Αουγκούστο, Ζίβκοβιτς, Άκπομ, ο Ζίβκοβιτς την τελική πάσα για τον Άκπομ, παρότι ο ίδιος σε θέση βολής, ο Λοντίγκιν βγαίνει και μαζεύει την μπάλα.

18:51

Ακίνδυνος στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΣ, ο ΠΑΟΚ με δύο τέρματα μέσα σε πέντε λεπτά έχει καθαρίσει την υπόθεση νίκη.

18:48

74': Ο Σβαμπ αντί του Κούρτιτς στην τρίτη αλλαγή του ΠΑΟΚ.

18:46

72': Σέντρα του Μπρένερ, ο Λώλης πέφτει στην περιοχή επιχειρώντας να ξεγελάσει τον Φωτιά, κίτρινη κάρτα στον νεαρό άσο του ΠΑΣ.

18:45

71': Τριπλή αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Μπρένερ αντί του Μιλιντσεάνου, ο Σιόντης αντί του Γκαρντάφσκι και ο Λώλης αντί του Λιάσου.

18:43

Ιδανική αντεπίθεση του ΠΑΟΚ, ο Άκπομ από τον άξονα, πάσαρε στον Αουγκούστο, ο Βραζιλιάνος από τα αριστερά κάνει το διαγώνιο σουτ και το 0-3.

18:42

68': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

18:39

65': Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, ο Κρέσπο περνά εκτός και ο Ίνγκανσον στον αγωνιστικό χώρο.

18:38

Απλοποεί τα πράγματα ο ΠΑΟΚ φτάνοντας σε δεύτερο τέρμα. Ο Μπίσεσβαρ από τα αριστερά πάσαρε στον Αουγκούστο, εκείνος δεν πασάρει στον Λύρατζη που έκανε την κίνηση, αλλά στον Ζίβκοβιτς που ήταν στα δεξιά, έστρωσε στον Κούρτιτς και ο Σλοβένος με ωραίο συρτό σουτ κάνει το 0-2.

18:37

63': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

18:35

Χαμηλό τέμπο στα πρώτα 15 λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου.

18:34

60': Πρώτη αλλαγή και για τον ΠΑΟΚ, έξω ο Μουργκ και στη θέση του ο Μπίσεσβαρ.

18:33

59': Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα, ο Μίνα στη θέση του Μορέιρα.

18:33

59': Κίτρινη κάρτα στον Μουργκ για μαρκάρισμα στον Πίρσμαν.

18:28

54': Κίτρινη κάρτα στον Μιχάι για μαρκάρισμα στον Μιλιντσεάνου.

18:27

53': Ωραία ενέργεια και σέντρα του Σίντκλεϊ, ο Αουγκούστο κάνει το γυριστό σουτ, η μπάλα λίγο άουτ.

18:22

48': Ο Μορέιρα στο κόρνερ, ο Κάργας την πρώτη κεφαλιά, η μπάλα πάει προς τον Εραμούσπε, ο Πασχαλάκης προλαβαίνει τον αμυντικό του ΠΑΣ ο οποίος κάνει φάουλ.

18:21

47': Φάουλ για τον ΠΑΣ από τα αριστερά και πλάγια, εκτελεί ο Σάλιακας, η μπάλα από την κόντρα περνά κόρνερ.

18:20

Ίνγκανσον, Σβαμπ και Μπίσεσβαρ προθερμαίνονται από πλευράς ΠΑΟΚ.

18:20

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

18:04

Ισορροπημένο το ματς στο πρώτο 45λεπτο με τον ΠΑΟΚ να προηγείται 0-1 με το εύστοχο κτύπημα πέναλτι του Κούρτιτς στο 31ο λεπτό. Ανέβασε στροφές μετά το 0-1 ο ΠΑΣ και θα μπορούσε να ισοφαρίσει.

18:03

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ΠΑΣ Γιάννινα - ΠΑΟΚ 0-1.

18:01

Συμπληρώσαμε τα 45 λεπτά, 2 θα είναι οι καθυστερήσεις.

18:01

44': Ο Γκαρντάφσκι από τα αριστερά πασάρει στον Μορέιρα, αυτός με τη μία κάνει το γύρισμα στον Σνάιντερ, ο Γερμανός επιχειρεί το μονοκόμματο σουτ, η μπάλα λίγο άουτ από το δεξί δοκάρι του Πασχαλάκη.

17:56

41': Ο Μορέιρα εκτελεί το κόρνερ, ο Πασχαλάκης μπλοκάρει την μπάλα.

17:55

40': Σέντρα του Σάλιακα από τα δεξιά και έχουμε κόρνερ.

17:53

38': Σέντρα του Γκαρντάφσκι από τα αριστερά, εύκολα μπλοκάρει ο Πασχαλάκης.

17:50

35': Ξανά ο Μορέιρα στη γωνιά, διώχνει την μπάλα ο Σίντκλεϊ προ του Μιλιντσεάνου.

17:50

35': Εκτελεί το κόρνερ ο Γκαρντάφσκι, σουτ του Μορέιρα, τρίτο σερί κόρνερ παραχωρεί ο Πασχαλάκης.

17:49

34': Εκτέλεση κόρνερ του Μορέιρα από τα δεξιά, ο Κρέσπο παραχωρεί νέο κόρνερ από τα αριστερά.

17:47

Ο Κούρτιτς έστειλε την μπάλα στα δεξιά της εστίας του Λοντίγκιν, ο πορτιέρο του ΠΑΣ έπεσε στην αριστερή, 0-1.

17:46

31': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

17:45

30': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΟΚ! Σωστή η απόφαση καθώς το χέρι του Μολδαβού επιθετικού δεν είναι σε φυσική θέση.

17:44

Θα υπάρχει έλεγχος στο VAR για χέρι του Μιλιντσεάνου μετά τις διαμαρτυρίες των ανθρώπων του ΠΑΟΚ.

17:43

28': Εκτελείται το κόρνερ, η μπάλα φτάνει στον Άκπομ που πάει να πάρει κεφαλιά, ο Μιλιντσεάνου τη βρίσκει με το χέρι, φτάνει στον Ζίβκοβιτς που κάνει το σουτ, λίγο άουτ από το αριστερό δοκάρι του Λοντίγκιν.

17:43

28': Ο Άκπομ στην περιοχή, ο Εραμούσπε παραχωρεί κόρνερ.

17:40

Μέσα ο Εραμούσπε ξανά με 11 ο ΠΑΣ.

17:39

23': Ο Άκπομ πασάρει για τον Ζίβκοβιτς, ο τελευταίος σουτάρει, άουτ.

17:38

Εκτός αγωνιστικού χώρου ο Εραμούσπε, έχει σηκωθεί για προθέρμανση για παν ενδεχόμενο ο Παντελάκης.

17:37

Διακοπή στο ματς καθώς έχει ματώσει ο Εραμούσπε. Χτύπησε κεφάλι με κεφάλι με τον Άκπομ. Ας ελπίσουμε να μην είναι κάτι σοβαρό.

17:36

21': Γέμισμα του Σάλιακα, ο Πίρσμαν κάνει το γύρισμα από τα αριστερά, ο Πασχαλάκης βγαίνει και μπλοκάρει προ του Μιλιντσεάνου.