0
19:07

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

19:06

Καλύτεροι οι "πράσινοι" φτάνουν δίκαια στη νίκη με 2-0 κόντρα στον Ατρόμητο και πλέον έχουν 20 βαθμούς, περιμένοντας και τα υπόλοιπα αποτελέσματα της αγωνιστικής... Στους 9 πόντους παραμένουν οι Περιστεριώτες. Καρλίτος στο 31' και Παλάσιος στο 75' τα γκολ των νικητών.

19:05

Λήξη της αναμέτρησης, Παναθηναϊκός - Ατρόμητος 2-0.

19:04

Διαδικαστικά τα λεπτά των καθυστερήσεων...

19:03

90+1': Σουτ του Χατζηθεοδωρίδη, ο Γιαννιώτης μπλοκάρει την μπάλα.

19:01

Συμπληρώσαμε τα 90 λεπτά, 4 επιπλέον θα έχουμε...

18:59

88': Ο Τζαβίδας αντί του Γκαλβάο που δεν μπορεί να συνεχίσει, στην τελευταία αλλαγή του Ατρόμητου.

18:59

Ξανά παιχνίδι στο "Απ. Νικολαΐδης"...

18:57

Στο έδαφος ο Γκαλβάο από μονομαχία με τον Πέρεθ.

18:55

84': Βιτάλ αντί Παλάσιος στην τελευταία "πράσινη" αλλαγή.

18:52

81': Τέταρτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Σένκεφελντ αντί του Σάρλια. Επιστρέφει ξανά στη δράση ο Ολλανδός στόπερ.

18:52

81': Μακρινό σουτ του Νάτσου, πάνω από τα δοκάρια του Μπρινιόλι.

18:50

79': Νέα διπλή αλλαγή για τους Περιστεριώτες, ο Γκαλβάο αντί του Μουνίθ και ο Ντένιτς αντί του Σάλομον.

18:48

77': Παραλίγο το... 2-1, με τον Μπρινιόλι να σώζει προ του Κουλούρη.

18:46

Απλοποιεί τα πράγματα ο Παναθηναϊκός με το δεύτερο γκολ. Μετά το κόρνερ και την οριστική απομάκρυνση της μπάλας από τον Μαυρομμάτη, ο Παλάσιος την κέρδισε έκανε ωραία προσπάθεια και μπαίνοντας στην περιοχή με ωραίο σουτ στην κλειστή γωνιά του Γιαννιώτη, το 2-0. Δεύτερο τέρμα του Αργεντινού.

18:45

75': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

18:44

74': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, εκτελεί ο Χατζηγιοβάνης, διώχνει στο πρώτο δοκάρι ο Κουλούρης.

18:41

71': Ο Χατζηγιοβάνης εκτελεί το κόρνερ, η μπάλα φτάνει στον Μακέντα που δεν μπορεί να σουτάρει, ο Παλάσιος κάτοχος της μπάλας, σουτ πάνω στον Βασιλαντωνόπουλο.

18:41

71': Ωραία συνεργασία του Βιγιαφάνιες με τακουνάκι στον Παλάσιος, σέντρα σουτ από τα αριστερά, με υπερένταση σε κόρνερ ο Γιαννιώτης.

18:38

68': Διπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο, ο Νάτσος αντί του Χαρίση και ο Μπεντινέλι αντί του Στρούγγη.

18:36

65': Τριπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Αλεξανδρόπουλος αντί του Μαουρίσιο, ο Χατζηγιοβάνης αντί του Αϊτόρ και ο Μακέντα αντί του Καρλίτος.

18:35

Μικρή διακοπή στο ματς για τραυματισμό του Χατζηθεοδωρίδη.

18:33

62': Σέντρα του Χατζηθεοδωρίδη, κεφαλιά του Βέλεθ που δεν σημαδεύει γωνία, μπλοκάρει εύκολα ο Γιαννιώτης.

18:32

61': Φάουλ για τον Ατρόμητο, εκτελεί ο Σπιριντόνοβιτς, μπλοκάρει εύκολα ο Μπρινιόλι.

18:31

Μακράν ο καλύτερος του Ατρόμητου ο Σερραίος τερματοφύλακας.

18:29

58': Φάουλ κερδίζει ο Βιγιαφάνιες από τον Μουνίθ και κίτρινη κάρτα στον παίκτη του Ατρόμητου.

18:29

58': Νέα επιθετική ανάπτυξη του Παναθηναϊκού, από τα αριστερά αυτή τη φορά, σέντρα σουτ του Χατζηθεοδωρίδη, διώχνει εντυπωσιακά ο Γιαννιώτης.

18:26

55': Ωραία ανάπτυξη του Παναθηναϊκού, σέντρα του Σάντσες από τα δεξιά, κεφαλιά του Καρλίτος που είναι αμαρκάριστος, ο Γιαννιώτης μπλοκάρει την μπάλα.

18:24

53': Ο Παλάσιος από τα δεξιά κάνει το παράλληλο γύρισμα, μπλοκάρει ο Γιαννιώτης.

18:22

51': Κίτρινη κάρτα στον Βασιλαντωνόπουλο για μαρκάρισμα στον Βέλεθ.

18:20

49': Συρτό σουτ του Σπιριντόνοβιτς πέφτει και μπλοκάρει την μπάλα ο Μπρινιόλι. Πρώτη τελική του Ατρόμητου.

18:19

48': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, ο Αϊτόρ στην πλάτη της άμυνας του Ατρόμητου, τετ-α-τετ με τον Γιαννιώτη, ο Ισπανός καθυστερεί και χάνεται η ευκαιρία.

18:19

Όλα καλά με τον επιθετικό του Ατρόμητου και ξανά... ματς.

18:18

Διακοπή στο ματς για τραυματισμό του Κουλούρη από μαρκάρισμα του Σάρλια. Μπορούσε να δοθεί φάουλ εδώ.

18:17

Έχει δυναμώσει η βροχή...

18:17

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

18:02

Δίκαιο προβάδισμα με 1-0 του Παναθηναϊκού στο πρώτο ημίχρονο με το τέρμα του Καρλίτος στο 31'. Χωρίς φάσεις ο Ατρόμητος που αμύνονταν σωστά μέχρι το γκολ του Ισπανού.

18:01

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου χωρίς καθυστερήσεις.

17:58

42': Φάουλ για τον Παναθηναϊκό από τα αριστερά, εκτελεί φαλτσαριστά ο Βιγιαφάνιες, ο Γιαννιώτης μπλοκάρει την μπάλα.

17:56

40': Δυνατό μαρκάρισμα με τα δύο πόδια του Χαρίση στον Μαουρίσιο δεν δίνει κάρτα ο Διαμαντόπουλος.

17:55

39': Ωραία σέντρα του Αϊτόρ, κεφαλιά του Μαουρίσιο από τη μικρή περιοχή, η μπάλα ψηλά άουτ. Η φάση όμως σταματά για φάουλ του Παλάσιος.

17:53

37': Κίτρινη κάρτα στον Βιγιαφάνιες για φάουλ στον Χαρίση.

17:51

35': Ο Παλάσιος στην εκτέλεση του κόρνερ, δεν αποφέρει κάτι...

17:51

35': Ωραία προσπάθεια του Αϊτόρ από τα δεξιά, συρτή σέντρα προς τον Παλάσιος που κάνει το πλασέ, διώχνει με τα πόδια σε κόρνερ ο Γιαννιώτης.

17:47

Ο Αϊτόρ από τα δεξιά, καθώς έκανε εσωτερική αλλαγή με τον Παλάσιος που πέρασε στα αριστερά, έκανε τη σέντρα, ωραία κεφαλιά του Καρλίτος στο ύψος της μικρής περιοχής και 1-0. Επιστροφή στα γκολ για τον Ισπανό, που έφτασε τα 9.

17:47

31': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

17:42

Ξεκίνησε να βρέχει, ενώ συνεχίζει να έχει δυνατό αέρα.

17:41

26': Εκτελεί ο Αϊτόρ στο πρώτο δοκάρι, ο Καρλίτος με τακουνάκι θέλει να βρει τον Βέλεθ, ο δεύτερος δεν έρχεται σε επαφή με την μπάλα και διώχνει ο Μαυρομμάτης.

17:40

25': Ο Βασιλαντωνόπουλος παραχωρεί κόρνερ.

17:37

23': Ο Κουλούρης από τα δεξιά αποφεύγει τον Χατζηθεοδωρίδη, μετά από λάθος του Βέλεθ, κάνει τη σέντρα σουτ, η μπάλα άουτ.