Τελικό στον Ταύρο, 1-0 ο Φωστήρας

19:47

Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος

19:47

90'+1: Αλλαγή για τον Φωστήρα. Μέσα ο Λεοντίου, έξω ο Τεγούσης

19:46

Έχει καταρρεύσει μετά την αποβολή ο Ολυμπιακός Βόλου

19:46

90': Δυνατό σουτ του Σεχολάρι, ο Γκίτκος μπλοκάρει

19:44

Τραγικό λάθος στην άμυνα του Ολυμπιακού Βόλου, ο Σεχολάρι αφήνει την μπάλα στον Σμυρλή και αυτός αφού φτάνει απέναντι στον Γκίτκο τον νικά με πλασέ και γράφει το 1-0

19:44

88': ΓΚΟΛ ο ΦΩΣΤΗΡΑΣ!

19:41

86': Άστοχο το σουτ του Γαρουφαλιά

19:40

Αυτό εκτελέστηκε αλλά περνά ανεκμετάλλευτο

19:39

84': Ευκαιρία για τον Φωστήρα. Παράλληλο γύρισμα του Σεχολάρι, πλασέ του Γκίνο από κοντά, ο Γκίτκος σε κόρνερ

19:37

81': Αλλαγή και ο Ολυμπιακός. Πινδώνης μέσα, Κριστομπαλ έξω

19:36

81': Αλλαγή για τον Φωστήρα. Έξω ο Μουστόγιαννης, μέσα ο Μπαστάνης

19:35

Το εκτελεί ο Γκίνο, μακριά ο Μελίσσης

19:34

79': Επικίνδυνα ο Σμυρλής μέσα στην περιοχή, τελευταία στιγμή ο Καρράς διώχνει σε κόρνερ

19:34

Ο Φωστήρας πλέον έχει το αριθμητικό πλεονέκτημα

19:33

Την βλέπει ο Δεινόπαπας που έσπρωξε με δύναμη τον αντίπαλο του (Αχείμαστο)

19:33

77': ΚΟΚΚΙΝΗ για τον Ολυμπιακό Βόλου

19:31

Μπήκαμε στο τελευταίο τέταρτο

19:30

74': Αλλαγή για τον Ολυμπιακο. Στην θέση του Μπρέσκα ο Δεινόπαπας

19:28

73': Διαγώνιο σουτ του Μόνχε, άουτ η μπάλα

19:27

72': Απειλεί ο Βόλος! Ο Γκούρμα πατά την μπάλα στον Κριστομπαλ, αυτός σουτάρει δυνατά από το ύψος της μεγάλης περιοχής αλλά αστοχεί

19:24

Και όλα αυτά ενώ φτάσαμε στο 68' με τον Ολυμπιακό Βόλου να έχει ανεβάσει ελαφρά την απόδοση του

19:23

Πατά καλύτερα πλέον ο Ρόκας και όλα δείχνουν πως ακυρώνεται η αλλαγή και ενώ ήταν έτοιμος να περάσει στο ματς ο Πινδώνης

19:15

60': Σουτ του Μπρέσκα από την γωνία της μεγάλης περιοχής, εντελώς άστοχο

19:14

59': Αλλαγή για τον Φωστήρα. Μέσα ο Σεχολάρι, έξω ο Λύρας

19:11

Εκτελεί ο Μπρέσκα, ο Ρουγκάλας απομακρύνει

19:11

56': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό Βόλου

19:10

54': Τραγική σέντρα του Μόνχε, ο Μοσχονάς σαν σε προπόνηση μπλοκάρει

19:08

Εξακολουθεί να παρουσιάζει κακή εικόνα ο Ολυμπιακός Βόλου ο οποίος είναι τυχερός που το ματς είναι ακόμα στο 0-0

19:08

53': Σουτ στην κίνηση του Τεγούση από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ελάχιστα έξω η μπάλα!

19:08

Κοντά στο γκολ ο Φωστήρας

19:07

52': Κίτρινη βλέπει και ο Τεγούσης για διαμαρτυρία

19:07

51': Κάρτα βλέπει ο Μελίσσης για ένα κράτημα στον Σμυρλή

19:04

Απειλεί εδώ ο Φωστήρας

19:04

48': Πρώτο σουτ στην επανάληψη, το επιχειρεί ο Τασουλής, η μπάλα λίγο άουτ

19:01

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

19:01

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος

19:01

Οι δύο ομάδες επιστρέφουν σιγά σιγά στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη της επανάληψης

18:45

Ημίχρονο στον Ταύρο

18:44

45'+1: Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό Βόλου! Εκτέλεση φάουλ του Μόνχε, κεφαλιά του Ιωάννου, ο Μοσχονάς μπλοκάρει

18:40

Εκτελεί ο Μόνχε, ο Μοσχονάς με γροθιές μακριά

18:40

41': Κερδίζει εδώ ένα κόρνερ μετά από κόντρες, για να δούμε...

18:36

Ο Ολυμπιακός Βόλου εξακολουθεί να δείχνει μπλοκαρισμένος

18:36

Έχασε μεγάλη ευκαιρία να απειλήει εδώ ο Φωστήρας

18:36

37': Ο Ρουγκάλας φεύγει μόνος από αριστερά, ωστόσο το γύρισμα που κάνει είναι κάκιστο και ενώ ο Τεγούσης ήταν μόνος μέσα στην περιοχή

18:34

35': Κάρτα στον Γαρουφαλιά για ένα μαρκάρισμα στον Μόνχε

18:32

Ο Φωστήρας είναι αρκετά πιεστικός και οδηγεί τους ''ερυθρόλευκους'', που δεν έχουν ηρεμία, στο εύκολο λάθος

18:31

Δεν πατά καλά στον αγωνιστικό χώρο ο Ολυμπιακός Βόλου

18:28

Εκτελεί το φάουλ ο Γκίνο, η μπάλα δεν του κάνει το χατίρι και σταματά στο οριζόντιο δοκάρι του Γκίτκου

18:28

29': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΦΩΣΤΗΡΑ!

18:27

Στο 28', ο Γκίνο είναι πάνω από την μπάλα

18:27

Φάουλ σε καλή θέση για τον Φωστήρα

18:24

26': Δοκιμάζει τα πόδια του από μακριά ο Μόνχε, ψηλά η μπάλα

18:22

Στα μισά του πρώτου μέρους στον Ταύρο, πάντα στο 0-0 οι δύο ομάδες

18:19

21': Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Λύρας

18:18

Χαμηλά εκτελεί ο Μπρέσκα, διώχνει ο Αχείμαστος

18:17

19': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό Βόλου

18:14

15': Κάρτα τον Κριστομπαλ

18:14

Εκτελέστηκε με πάσα χωρίς αποτέλεσμα για τους ''ερυθρόλευκους''

18:13

14': Πλασε του Ιωάννου από το ύψος του πέναλτι, ο Μοσχονάς δύσκολα σε κόρνερ!

18:13

Αγγίζει το γκολ ο Ολυμπιακός Βόλου

18:10

Πρώτο δεκάλεπτο στον Ταύρο χωρίς την μεγάλη ευκαιρία

18:07

9': Σέντρα Μπρέσκα, κεφαλιά ο Μόνχε, η μπάλα φεύγει άουτ

18:05

6': Κάρτα βλέπει ο Μπρέσκα

18:03

Δυνατό ξεκίνημα στο ματς και από τις δύο ομάδες

18:03

4': Στην άλλη μεριά, ο Μπρέσκα έφυγε απάναντι από τον Μοσχονά αλλά δεν πρόλαβε να πλασάρει

18:02

Όχι, βρίσκει μπάλα ο γκολκίπερ του Ολυμπιακού Βόλου, δεν υπάρχει επαφή με τον αντίπαλο φορ

18:02

3': ''Φωνάζουν'' για πέναλτι οι γηπεδούχου για ένα μαρκάρισμα του Γκίτκου στον Σμυρλή

17:59

1': Σέντρα στο ματς

17:57

Οι δύο ομάδες κάνουν την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο

17:55

Σε περίπου ένα πεντάλεπτο η σέντρα στον Ταύρο

ΦΩΣΤΗΡΑΣ
Μοσχονάς, Ρουγκάλας, Κακαράς, Τασουλής, Αχείμαστος, Γκίνο, Γαρουφαλιάς, Μουστόγιαννης, Λύρας, Τεγούσης, Σμυρλής.
Γκίτκος, Καρράς, Μελίσσης, Κωστούλας, Κατσιαρός, Μπρέσκα, Κριστόμπαλ, Μόνχε, Ρόκας, Γκούρμα, Ιωάννου.
Διαιτητής: Θάνος (Γρεβενών). Βοηθοί: Καρσιώτης (Κορινθίας), Κωσταράς (Αιτ/νίας). 4ος: Ανδρονικίδης (Πειραιά).