Ευχαριστούμε, που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

20:52

Από την άλλη, η Ουαλία προκρίθηκε στους «16» ως δεύτερη και με 4 βαθμούς.

20:51

Δίκαιη νίκη και πρωτιά για την «σκουάντρα ατζούρα», που έκανε το τρία στα τρία και έφτασε τους 30 αγώνες αήττητη.

20:50

90'+3: Τέλος στο ματς. Ιταλία - Ουαλία 1-0.

20:49

90'+2: Ευκαιρία για την Ιταλία. Σουτ του Μπελότι έξω από την περιοχή, πέφτει και διώχνιε για ακόμη μία φορά ο Γουόρντ.

20:48

90': Τρία λεπτά καθυστερήσεων...

20:46

89': Αλλαγή τερματοφύλακα η Ιταλία. Σιρίγκου αντί Ντοναρούμα.

20:45

88': Ευκαιρία για την Ιταλία. Ο Μπελότι κάνει το σουτ έξω από την περιοχή, μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια ο Γουόρντ.

20:43

87': Αλλαγή και για την Ιταλία. Καστροβίλι στη θέση του Πεσίνα.

20:42

86': Τρεις αλλλαγές για την Ουαλία. Μπρουκς, Ν. Ντέιβις και Λέβιτ στις θέσεις των Μπέιλ, Ουίλιαμς και Άλεν.

20:40

83': Κόρνερ για την Ιταλία από τα δεξιά, νέο από την άλλη πλευρά έπειτα από την κόντρα στο σουτ του Κιέζα. Περνάει ανεκμετάλλευτο.

20:36

80': Κίτρινη κάρτα και στον Γκούντερ.

20:35

79': Βλέπει την κίτρινη κάρτα ο Πεσίνα.

20:32

76': Ευκαιρία για την Ουαλία. Ο Μπέιλ πιάνει σουτ στην κίνηση μέσα από την περιοχή, αλλά η μπάλα φεύγει πάνω από τα δοκάρια του Ντοναρούμα.

20:32

75': Διπλή αλλαγή για την Ιταλία. Κριστάντε και Ρασπαντόρι στις θέσεις των Ζορζίνιο και Μπερναρντέσκι.

20:31

74': Αλλαγή για την Ουαλία. Γούιλσον στη θέση του του Τζέιμς.

20:30

73': Κόρνερ για την Ιταλία από τα αριστερά με τον Βεράτι, κεφαλιά του Τολόι στο πρώτο δοκάρι, περνάει από όλους η μπάλα.

20:26

69': Εκτελείται το κόρνερ από τα αριστερά, βγαίνει για να μπλοκάρει την μπάλα ο Γουόρντ, που εν συνεχεία χάνει την μπάλα και οι αμυντικοί της Ουαλίας διώχνουν.

20:24

68': Σουτ του Έμερσον μέσα από την περιοχή, ο Ράμσεϊ βάζει την κόντρα και παραχωρεί κόρνερ.

20:23

66': Εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά ο Μπερναντέσκι, κεφαλιά ψαράκι του Τολόι στο πρώτο δοκάρι, η μπάλα άουτ.

20:21

65': Ευκαιρία για την Ιταλία. Ο Κιέζα γυρίζει από τα δεξιά στον Μπελότι, το σουτ από το ύψος του πέναλτι, αποκρούει με το πόδι σε κόρνερ ο Γουόρντ.

20:16

60': Αλλαγή για την Ουαλία. Μουρ αντί Μόρελ.

20:16

59': Σε θέση οφσάιντ ο Μπελότι. Σωστή απόφαση.

20:14

58': O Κιέζα πατάει περιοχή από τα δεξιά, σουτάρει με το αριστερό, μπλοκάρει ο Γουόρντ.

20:13

55': Ο Χάτεγκαν αποβάλλει με απευθείας κόκκινη κάρτα τον Αμπάντου για σκληρό πάτημα στον αστράγαλο του Μπερναντέσκι.

20:12

54': O Ατσέρμπι κάνει κακό γύρισμα με το κεφάλι στον Ντοναρούμα, ο Ράμσεϊ βγαίνει σε τετ α τετ με τον γκολκίπερ της Μίλαν, αλλά δεν προλαβαίνει να σουτάρει.

20:09

53': ΔΟΚΑΡΙ για την Ιταλία. Ο Μπερναντέσκι εκτελέι απευθείας το φάουλ και η μπάλα χτυπάει στο αριστερό δοκάρι του Γουόρντ.

20:08

51': Κίτρινη κάρτα στον Άλεν για σπρώξιμο πάνω στον Μπελότι. Φάουλ σε καλό σημέιο για τους Ιταλούς.

20:02

46': Αλλαγή για την Ιταλία. Ο Ατσέρμπι παίρνει τη θέση του Μπονούτσι.

20:02

46': Έναρξη στο δεύτερο μέρος.