4
20:55

Ευχαριστούμε, που μείνατε στο a-sports.gr, καλή συνέχεια.

20:53

Εντυπωσιακό και χορταστικό παιχνίδι στο Μόναχο, με τους Γερμανούς να «χαμογελάν». Η Πορτογαλία άνοιξε το σκορ με τον Ρονάλντο, αλλά με δύο αυτογκόλ η Γερμανία πήγε με το προβάδισμα στα αποδυτήρια. Στο δεύτερο μέρος συνέχισε σε υψηλές πτήσεις και έφτασε το σκορ μεχρι και το 4-1, με την Πορτογαλία να μειώνει για το τελικό 4-2 με τον Ζότα.

20:52

Λήξη αναμέτρησης. Πορτογαλία - Γερμανία 2-4.

20:52

90+3' Κόρνερ για την Πορτογαλία. Εκτελεί ο Μουτίνιο, η μπάλα απομακρύνεται με υπερένταση.

20:50

4 λεπτά έξτρα χρόνος.

20:46

88' Κόρνερ για την Γερμανία. Εκτελεί ο Μουτίνιο, απομακρύνει ο Γκορέτσκα.

20:44

Αλλαγή για την Γερμανία. Ο Γκνάμπρι αφήνει την θλεση του στον Σανέ.

20:43

Έχει παγώσει ο ρυθμός και η Γερμανία ελέγχει το παιχνίδι.

20:41

83' Εξαιρετικό σουτ του Γκορέτσκα έξω από την περιοχή, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και άουτ.

20:36

80' Φωτοβολίδα του Ρενάτο Σάντσεθ, τραντάζει το δεξί κάθετο δοκάρι του Νόιερ.

20:35

78' Κίτρινη για τους Γερμανούς στον Γκίντερ.

20:30

74' Διπλή αλλαγή για την Γερμανία. Ο Γκορέτσκα στη θεση του Χάβερτς και ο Σούλε στη θέση του Γκουντογκάν.

20:25

Το φάουλ εκτελέστηκε στο δεύτερο δοκάρι, ο Ρονάλντο γύρισε τη μπάλα και ο Ζότα σε κενή εστία μείωσε σε 2-4.

20:25

67' ΓΚΟΛ για την ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ!

20:19

62' Διπλή αλλαγή για την Γερμανία. Ο Γκόζενς αφήνει την θέση του στον Χάλστενμπεργκ και ο Γουντογκάν στον Τσαν.

20:19

Ο Γκόζενς με εύκολη κεφαλιά από κοντινή απόσταση νίκησε τον Ρούι Πατρίσιο, με την ασίστ να χρεώνεται στον Κίμιχ. Εξαιρετική ανάπτυξη και πάλι για την Γερμανία, που κάνει ότι θέλει στον αγωνιστικό χώρο. Το παινχίδι είναι στο 1-4.

20:18

60' ΓΚΟΛ για την ΓΕΡΜΑΝΙΑ!

20:16

57' Αλλαγή για την Πορτογαλία. Ο Ράφα Σίλβα στη θεση του Καρβάλιο.

20:12

54' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ρονάλντο από πολύ μακρινή απόσταση, δεν ανησυχεί τον Νόιερ που ελέγχει την πορεία της μπάλας.

20:09

Μετά από φανταστική ανάπτυξη των Γερμανών, ο εξαιρετικός σήμερα Γκόζενς γύρισε από αριστερά και ο Χάβερτς πλάσαρε σχεδόν προ κενής εστίας για το 1-3!

20:09

51' ΓΚΟΛ για την ΓΕΡΜΑΝΙΑ!

20:04

46' Σέντρα στο β΄μέρος.

20:03

Αλλαγή για την Πορτογαλία, με τον Ρενάτο Σάντσεθ να περνάει στη θεση του Σίλβα.

20:02

Επιστρέφουν οι ομάδες στον αγωνιστικό χώρο.

19:55

Η Γερμανία προηγείται με 2-1 αλλά δεν έχει κανένα παίχτη στο ρόστερ της που να έχει πετύχει γκολ σε τελική φάση Euro. Αυτό φυσικά οφείλεται στα αυτογκόλ των Πορτογάλων. Από τα πολύ παράδοξα του ποδοσφαίρου!