0-1 η Νίκη Βόλου χάρη στο γκολ του Τζιώρα

22:31

ΤΕΛΙΚΟ στο ΕΑΚ!

22:30

90'+9: Σουτ του Τζιώρα η μπάλα ψηλά

22:27

Ο Αρετόπουλος καλεί τους πάντες να αποχωρήσουν από τον αγωνιστικό χώρο για να συνεχιστεί ο παιχνίδι

22:26

Οι οπαδοί που μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο επέστρεψαν στην κερκίδα

22:25

Τώρα επιστρέφουν οι παίκτες της Νίκης Βόλου στον αγωνιστικό χώρο

22:24

Έγινε ένα ''ντου'' από περίπου 15 άτομα από την εξέδρα, οι παίκτες της Νίκης Βόλου έτρεξαν προς τα αποδυτήρια

22:24

Μικρή διακοπή στο ματς

22:24

Έχει μπει κόσμος στο γήπεδο!

22:23

90'+3: Από μια κάρτα σε Ιωάννου και Γεωργίου

22:23

'Εξαλλοι οι παίκτες του Ολυμπαικού Βόλου!

22:22

Ο Τζιώρας τώρα στο έδαφος, μεγάλη ένταση

22:22

90'+1: Κάρτα στον Αποστολίδη για καθυστερήσεις

22:22

90': Έξι λεπτά ο έξτρα χρόνος, λογικό...

22:18

87': Εκτελέστηκε, η μπάλα έφτασε στον Ρόκα στο ύψος της μεγάλης περιοχής, αυτός σούταρε δυνατά, πάνω στην γραμμή αμυντικός των φιλοξενούμενων διώχνει!

22:16

85': Σουτ του Αρβανίτη από κοντά, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ

22:15

84': Αλλαγή για τη Νίκη Βόλου, έξω ο Γιώτας, μέσα ο Μπακάλης

22:11

81': Στην αντεπίθεση η Νίκη βγαίνει όμορφα με δύο πάσες, ο Τζιώρας φτάνει απέναντι στον Γεωργίου, δεν εκτελεί αμέσως με αποτέλεσμα αμυντικός των γηπεδούχων να του βάλει την κόντρα

22:11

80': Παράλληλο γύρισμα του Μπρέσκα, ο Αποστλίδης απομακρύνει

22:10

79': Αλλαγή κάνει και η Νίκη Βόλου. Στην θέση του Ισαάκ ο Ρονκάτο

22:09

78': Έξω ο Κριστομπαλ, μέσα ο Ιωάννου για τον Ολυμπιακό Βόλου

22:08

78': Μεγάλη στιγμή για τον Ολυμπιακό. Σέντρα του Γκούρμα, ο Μόνχε πιάνει στην κίνηση το σουτ, η μπάλα λίγο άουτ

22:07

Και όλα αυτά ενώ έχουμε μπει στο τελευταίο τέταρτο

22:07

Πολλές διακοπές στο ματς, νέος παίκτης της Νίκης Βόλου στο έδαφος με κράμπα

22:02

72': Αλλαγή για τη Νίκη Βόλου. Στο ματς περνά ο Μπιτσάκος, εκτός ο Μανουσάκης

22:02

Καλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό Βόλου

22:01

71': Σέντρα Μπρέσκα από δεξιά, ο Μόνχε προσπαθεί να μπει στην φάση, ωστόσο υπό την πίεση του Ζουλιώτη αστοχεί από κοντά!

22:01

69': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου. Μέσα ο Μόνχε, έξω ο Δεινόπαπας

21:59

Ο Κατσίκης εκτελεί, η μπάλα απομακρύνεται, φτάνει στον Καρρά ο οποίος δοκιμάζει τα πόδια του, η μπάλα άουτ

21:58

68': Σέντρα του Μπρέσκα, πριν ο Ρόκας σκοράρει, ο Σουλιώτης διώχνει σε κόρνερ σωτήρια!

21:58

Φτάσαμε στο 67' ο Ολυμπιακός Βόλου πιέζει, η Νίκη Βόλου σε παθητικό ρόλο αντέχει

21:58

Οι του Ολυμπιακού Βόλου έχουν πολλά παράπονα αφού θεωρούν πως οι αντιπάλους τους κάνουν καθυστερήσεις

21:56

Ο Ρεπετσάς ήταν στο έδαφος με κράμπα και δέχτηκε ένα καπνογόνο από την κερκίδα, ευτυχώς αυτό πήγε δίπλα του

21:53

62': Κάρτα βλέπει ο Τζιώρας

21:51

Αρκετή ένταση γενικότερα στο ντέρμπι στα τελευταία λεπτά, ο Τζιώρας ήταν αυτός που έπεσε στο έδαφος

21:50

Παίκτης της Νίκης Βόλου πέφτει στον αγωνιστικό χώρο για κράμπα και οι του Ολυμπιακού ''φωνάζουν'' για καθυστερήσεις

21:48

58': Ο Κατσίκης εκτελεί, ο Αποστολίδης με γροθιές καθαρίζει ακόμα μια φάση

21:48

Φάουλ σε καλή θέση για ένα γέμισμα για τον Ολυμπιακό Βόλου

21:45

54': Μακρινό σουτ του Αρβανίτη, η μπάλα στην αγκαλιά του Αποστολίδη

21:43

52': Απειλεί η Νίκη με σουτ του Ισαάκ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα ψηλά

21:42

Εκτελέστηκε, ο γκολκίπερ των φιλοξενούμενων βγαίνει και ''καθαρίζει'' την φάση

21:41

51': Διαγώνιο σουτ του Μπρέσκα, ο Αποστολίδης σε κόρνερ

21:40

Οι ''ερυθρόλευκοι'' έχουν μπει δυνατά, πιέζουν τη Νίκη Βόλου που είναι σε παθητικό ρόλο

21:38

Ήρωας για τη Νίκη Βόλου ο γκολκίπερ της, έχει κάνει μεγάλες επεμβάσεις

21:38

Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό Βόου

21:37

47': Κεφαλιά του Μελίσση μετά από σέντρα από αριστερά, εξ επαφής απόκρουση του Αποστολίδη που κρατά το μηδέν!

21:37

46': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπρέσκα, ο Γιώτας βάζει το κεφάλι, η μπάλα κόρνερ. Εκτελέστηκε αλλά περνά ανεκμετάλλευτο...

21:35

46': Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

21:34

Οι δύο ομάδες έχουν επιστρέψει στον αγωνιστικό χώρο, όλα έτοιμα για την έναρξη της επανάληψης

21:18

ΗΜΙΧΡΟΝΟ, 0-1 η Νίκη Βόλου με το γκολ του Τζιώρα στις καθυστερήσεις του α' μέρους.

21:17

45'+2: Κάρτα στον Ρεπετσά

21:16

Ο Ανιέτε βρίσκει τον Τζιώρα μέσα στην περιοχή, αυτός χορεύει τον προσωπικό του αντίπαλο, πιάνει ένα διαγώνιο σουτ με το δεξί και ανοίγει το σκορ

21:16

45'+1: ΓΚΟΛ η ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ!

21:15

45': Δύο τα λεπτά του έξτρα χρόνοτ για το α μέρος

21:13

43': Αναγκαστική αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου, ο Καπετάνος δεν μπορεί να συνεχίσει τελικά. Στην θέση του περνά ο Κατσίκης

21:11

Στη συνέχεια της φάσης ο Ακασού δοκίμασε τα πόδια του από μακριά χωρίς αποτέλεσμα

21:11

Το εκτελεί ο Ανιέτε, ο Αρβανίτης απομακρύνει μακριά

21:11

41': Παράλληλο γύρισμα του Σοϊλέδη, αμυντικοί του Ολυμπιακού Βόλου διώχνουν σε κόρνερ

21:10

Πάντα στο 0-0 στο ντέρμπι του Βόλου

21:09

Εδώ μπορούσε να απειλήσει η Νίκη Βόλου αλλά το τελείωμα του αρχηγού της ήταν κάκιστο

21:09

39': Ο Μανουσάκης βγήκε σε καλή θέση, ωστόσο έπιασε κάκιστο σουτ και η μπάλα πέρασε άουτ

21:08

38': Μάλιστα δοκίμασε και ένα σουτ απο το ύψος της μεγάλης περιοχής, ήταν αδύναμο, η μπάλα άουτ

21:01

30': Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Σοϊλέδη, ο Γιώτας παίρνει την κεφαλιά, η μπάλα άουτ

21:01

Σηκώθηκε ο άσος της Νίκης Βόλου αφού δέχτηκε τις πρώτες βοήθειες, το ματς ξεκινά εκ νέου

20:59

Στο έδαφος ο Μανουσάκης, νέα διακοπή στο ντέρμπι

20:56

26': Κάρτα βλέπει ο Ακασού για τη Νίκη Βόλου, για σκληρό μαρκάρισμα στον Ρόκα

20:51

21': Στην αντεπίθεση η Νίκη Βόλου χάνει την πρώτη καλή της ευκαιρία με πλασέ του Τζιώρα, η μπάλα λίγο άουτ

20:51

21': Υπέροχη ενέργεια του Δεινόπαπα, γυρίζει την μπάλα παράλληλα στον Καπετάνο, αυτός πλασάρει από το ύψος του πέναλτι, ο Αποστολίδης με εντυπωσιακή επέμβαση κρατά το μηδέν

20:51

Μοναδική ευκαιρία για τον Ολυμπιακό Βόλου!

20:48

Παρατηρήσεις του Αρετόπουλου στον Ρόκα και σε όσους συμμετείχαν στις κοκορομαχίες

20:44

Οδηγίες του Βοσνιάδη στον Ανιέτε, ο τεχνικός της Νίκης Βόλου δεν είναι ικανοποιημένος με την απόδοση της ομάδας του

20:43

13': Ο Καπετάνος εκτελεί ξανά, ο Αποστολίδης ''καθαρίζει'' ξανά την φάση

20:43

Ο Καπετάνος εκτελεί, ο Αποστολίδης με γροθιές σε νέο κόρνερ

20:43

13': Κόρνερ κερδίζουν οι γηπεδούχοι μετά από σουτ του Μπρέσκα

20:41

11': Σέντρα Μπρέσκα από δεξιά, καρφωτή κεφαλιά του Καπετάνου, ο Αποστολίδης μπλοκάρει!

20:41

Νέα ευκαιρία για τον Ολυμπιακό Βόλου!

20:39

9': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπρέσκα, η μπάλα περνά μέσα από το τείχος και φτάνει στην αγκαλιά του Αποστολίδη

20:37

Καλύτερα έχει μπει στον αγωνιστικό χώρο ο Ολυμπιακός Βόλου

20:37

7': Υπέροχη κάθετη πάσα του Γκούρμα στον Μπρέσκα, ο Σλοβάκος δεν προλαβαίνει να γίνει κάτοχος της μπάλας, ο Αποστολίδης βγαίνει και μπλοκάρει την μπάλα

20:33

Με πάσα εκτελέστηκε, λάθος ο Καπετάνος, η μπάλα άουτ

20:33

3': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό Βόλου

20:31

Να θυμίσουμε πως ο Ολυμπιακός Βόλου στην πρεμιέρα των πλέι-οφ νίκησε 1-2 στην Κέρκυρα και έφτασε τους 9 πόντους. Στους δύο είναι η Νίκη που ηττήθηκε 2-3 από τον Αιγινιακό

20:30

1': Έγινε η σέντρα!