1
20:54

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr..

20:53

Κροατία και Τσεχία αναδεικνύονται ισόπαλες με σκορ 1-1. Πρώτος βαθμός στο τουρνουά για τους Κροάτες, πηγαίνουν στους 4 οι Τσέχοι.

20:53

Τέλος στο ματς.

20:52

90+3': Κίτρινη κάρτα στον Χλόζεκ.

20:50

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

20:48

89': Κόρνερ για την Κροατία από τα δεξιά, σε νέο κόρνερ η άμυνα της Τσεχίας που δεν αποφέρει κάτι.

20:47

87’: Αλλαγή για την Κροατία. Μπρόζοβιτς αντί Κόβατσιτς.

20:47

87’: Αλλαγή για την Τσεχία. Μπάρακ αντί Νταρίντα

20:42

82': Κίτρινη κάρτα στον Μπόριλ.

20:40

81': Γύρισμα του Γκβάρντιολ μέσα από την περιοχή και αριστερά αριστερά, πέφτει και μπλοκάρει ο Βάτσλικ.

20:34

74’: Διπλή αλλαγή για την Τσεχία. Φεύγει ο Γιάνκτο για να μπει ο Σέβτσικ, έξω και ο Σικ αφήνοντας τη θέση του στον Κρμέντσικ.

20:33

72’: Απειλεί η Κροατία! Ο Πέρισιτς στρώνει με το κεφάλι στον Βλάσιτς, που σουτάρει από θέση βολής εκτός εστίας.

20:25

65': Κόρνερ για την Κροατία από τα αριστερά, κάνει την έξοδο ο Λιβάκοβιτς και μαζεύει.

20:23

63’: Διπλή αλλαγή για την Τσεχία. Χλόζεκ αντί Μάζοπουστ και Κραλ αντί Χόλες.

20:21

62': Τρίτη αλλαγή για την Κροατία. Ο Βλάσιτς αντικαθιστά τον Κράμαριτς.

20:21

61': Εκτελείται από τον Νταρίντα το κόρνερ, κεφαλιά του Σικ στο δεύτερο δοκάρι, έξω.

20:20

61': Κόρνερ για τους Τσέχους από τα αριστερά

20:17

57’: Σουτ του Ιβάνουσετς εκτός περιοχής και αριστερά, πολύ κακό και άουτ.

20:12

52’: Μακρινό καλοτραβηγμένο συρτό σουτ του Σούτσεκ, η μπάλα φεύγει λίγο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Λιβάκοβιτς.

20:10

50': Κίτρινη κάρτα στον Μάζοπουστ.

20:08

Από τα αριστερά ο Πέρισιτς μπαίνει στη μεγάλη περιοχή και με δεξί σουτ στην απέναντι γωνία νικάει τον Βάτσλικ ισοφαρίζοντας σε 1-1.

20:07

47’: ΓΚΟΛ για την ΚΡΟΑΤΙΑ!

20:06

46': Μακρινό σουτ από τον Κόβατσιτς, καμία ανησυχία για τον Βάτσλικ.

20:05

20:05

Διπλή αλλαγή για την Κροατία. Πέτκοβιτς αντί Ρέμπιτς. και Ιβάνουσετς αντί Μπρέκαλο.

19:49

Η Τσεχία προηγείται με 0-1 της Κροατίας χάρη στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σικ στο 37'.

19:49

Τέλος πρώτου μέρους.

19:48

45+3': Απευθείας η εκτέλεση του φάουλ από τον Σικ, εκτός εστίας.

19:48

45+3’: Φάουλ του Κόβατσιτς στον Σικ, 3 περίπου μέτρα έξω από την περιοχή και λίγο αριστερά.

19:45

19:44

44’: Ο Κράμαριτς σουτάρει με το δεξί έξω από την περιοχή, πέφτει στη δεξιά του γωνία και μπλοκάρει εύκολα ο Βάτσλικ.

19:39

38': Ευκαιρία για την Κροατία! Κάθετη του Μπρέκαλο στον Ρέμπιτς ο οποίος πλασάρει σχεδόν από τη γωνία της μικρής περιοχής και αριστερά, άουτ. Κάκιστο τελείωμα από τον Κροάτη επιθετικό.

19:38

Αυτό είναι το τρίτο γκολ του Σικ στη διοργάνωση.

19:38

Ο Σικ εκτελεί το πέναλτι αριστερά, πέφτει από την άλλη ο Λιβάκοβιτς και… 0-1.

19:37

37': ΓΚΟΛ για την ΤΣΕΧΙΑ!

19:36

35': Και κίτρινη κάρτα στον Λόβρεν για το μαρκάρισμα.

19:35

35': Και δίνει ΠΕΝΑΛΤΙ ο Ισπανός διαιτητής. Σωστή απόφαση...

19:34

Πάει να δει το VAR ο Ντελ Θέρο Γκράντε.

19:34

34’: Μικρή διακοπή καθώς ο Σικ έχει πέσει στο έδαφος και αιμορραγεί κάτω από το μάτι. Δέχθηκε αγκωνιά από τον Λόβρεν ο Τσέχος επιθετικός.

19:32

33': Κόρνερ για τους Τσέχους από τα δεξιά, εκτελείται με πάσα αλλά δεν αποφέρει κάτι.

19:29

28': Ο Γκβάρντιολ κάνει το γύρισμα από αριστερά, η μπάλα κοντράρει και παίρνει ύψος, μέχρι που μαζεύει ο Βάτσλικ.

19:24

23': Ωραία κομπίνα στο κόρνερ... Ο Μόντριτς το εκτελεί με πάσα, δέχεται ξανά τη μπάλα και σεντράρει χαμηλά, ο Πέρισιτς σουτάρει στην κίνηση λίγο πίσω από το σημείο του πέναλτι όμως ο Βάτσλικ μπλοκάρει.

19:23

23’: Κόρνερ για την Κροατία από τα αριστερά.

19:22

21' Ο Βάτσλικ προσπαθεί να απομακρύνει, η μπάλα χτυπά πάνω στο σώμα του Ρέμπιτς και η μπάλα καταλήγει άουτ.

19:19

18': Ο Τσούφαλ από τα δεξιά της μεγάλης περιοχής γυρίζει χαμηλά στο ύψος του πέναλτι για τον Σικ που σουτάρει χωρίς δύναμη αλλά ο Λιβάκοβιτς μπλοκάρει.

19:15

14': Οφσάιντ ο Γιάνκτο, σωστό.

19:13

12’: Σέντρα του Τσούφαλ από τα δεξιά, προς τα πίσω διώχνει ο Λόβρεν, μονοκόμματο σουτ του Γιάνκτο, εντελώς άστοχο.

19:10

10': Εκτελεί απευθείας το φάουλ ο Λόβρεν, ψηλά άουτ.

19:09

9': Φάουλ για την Κροατία σε καλή θέση. Περίπου 5 μέτρα έξω από το ημικύκλιο και στην ευθεία με την εστία του Βάτσλικ έχει στηθεί η μπάλα...

19:06

7': Κόρνερ για τους Κροάτες από τα αριστερά. Εκτελείται πλασαριστά, σέντρα Μόντριτς, βγαίνει και μαζεύει ο Βάτσλικ.

19:04

4': Καλή στιγμή για την Τσεχία! Ο Γιάνκτο εκτελεί το κόρνερ, κεφαλιά του Σούτσεκ από το ύψος της μικρής περιοχής, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

19:03

4': Κόρνερ για την Τσεχία από τα δεξιά.

19:01

1': Ξεκινάει ο αγώνας.

18:55

Και τώρα η ώρα των εθνικών ύμνων. Πρώτα θα ακουστεί της τυπικά φιλοξενούμενης Τσεχίας, θα ακολουθήσει αυτός της Κροατίας.

18:54

Η διαιτητική τριάδα και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

18:53

Στις 22:00 θα ακολουθήσει το έτερο ματς του ομίλου ανάμεσα στην Αγγλία και τη Σκωτία.

18:51

Δύο νεοσύστατα σχετικά κράτη, η Τσεχία και η Κροατία, έχουν αναμετρηθεί μεταξύ τους μόλις τρεις φορές. Πιο πρόσφατη η αναμέτρηση στους ομίλους του Euro 2016. Έως τώρα, οι Κροάτες έχουν επικρατήσει μία φορά και έχουν σημειωθεί ακόμη δύο ισοπαλίες.

18:49

Αντίθετα συναισθήματα άφησε στις δύο ομάδες το εναρκτήριο παιχνίδι τους στο τουρνουά. Οι «βατρένι» ηττήθηκαν με 1-0 από την Αγγλία και πλέον θέλουν μόνο το τρίποντο για να έχουν ελπίδες για τη συνέχεια. Οι Τσέχοι, από την άλλη, υπέταξαν με 2-0 τη Σκωτία και βλέπουν με αισιοδοξία το μέλλον.

18:45

Το παιχνίδι ξεκινά στις 19:00 και διεξάγεται στο «Χάμπντεν Παρκ» της Γλασκώβης.

18:42

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα δούμε την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στην Κροατία και την Τσεχία για τη 2η αγωνιστική του 4ου ομίλου του Euro 2020.