0
17:53

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

17:51

Η Σουηδία επικρατεί με 1-0 της Σλοβακίας, φτάνει τους 4 βαθμούς στον 5ο όμιλο και είναι κοντά στην πρόκριση στους «16» του Euro 2020. Μένει στους 3 η ομάδα του Στέφαν Τάρκοβιτς.

17:51

Τέλος στο ματς.

17:50

90+5': Μακρινό σουτ του Κούτσκα, πάνω από τα δοκάρια του Όλσεν.

17:49

90+4': Κόρνερ για τους Σλοβάκους ξανά από τα δεξιά. Έχει προωθηθεί και ο Ντουμπράβκα, αλλά περνάει ανεκμετάλλευτο.

17:48

90+3’: Πέμπτη αλλαγή για τη Σουηδία. Ο Κραφτ παίρνει τη θέση του Φόρσμπεργκ.

17:47

90+2': Κόρνερ για την Σλοβακία από τα δεξιά, σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ του Κούτσκα.

17:45

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

17:43

88’: Σβένσον αντί Έκνταλ και Μπένγκτσον αντί Αουγκούστινσον για τη Σουηδία.

17:42

87': Κίτρινη κάρτα στον Βάις.

17:41

86': Κόρνερ για τους Σλοβάκους από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

17:40

85’: Διπλή αλλαγή για τη Σλοβακία. Έξω ο Χροσόβσκι μέσα ο Ντούρις, έξω και ο Χούμποτσαν για να μπει ο Χάντσκο.

17:37

82': Κόρνερ για τη Σουηδία από τα αριστερά, διώχνει ο Σκρίνιαρ.

17:35

80': Κίτρινη κάρτα στον Ντούντα για διαμαρτυρία.

17:32

Ο Φόρσμπεργκ εκτελεί το πέναλτι στην αριστερή γωνία του Ντουμπράβκα, που έπεσε σωστά αλλά δεν κατάφερε να αποκρούει. 1-0 για τους Σκανδιναβούς.

17:32

77': ΓΚΟΛ για τη ΣΟΥΗΔΙΑ!

17:31

77': Βάις αντί Μακ και Μπένες αντί Χάμσικ για τη Σλοβακία.

17:31

76': Βλέπει και την κίτρινη κάρτα ο Ντουμπράβκα.

17:31

75’: ΠΕΝΑΛΤΙ για τη ΣΟΥΗΔΙΑ! Ο Ίσακ πετάει τη μπάλα μπροστά για τον Κουάισον, που προλαβαίνει να τσιμπήσει τη μπάλα προ του Ντουμπράβκα που τον ανατρέπεται καθαρά.

17:29

75': Ανώτερη στο δεύτερο ημίχρονο η Σουηδία, βρίσκεται συνεχώς στην επίθεση και έχει χάσει σημαντικές ευκαιρίες.

17:26

71': Κι άλλη φάση για τη Σουηδία! Μαγική ατομική ενέργεια του Ίσακ που μπαίνει στην περιοχή από τα αριστερά, σουτάρει και στην κλειστή γωνία του ο Ντουμπράβκα του λέει «όχι».

17:23

67’: Ευκαιρία για τη Σουηδία! Ξανά ο Λούστιγκ από τα δεξιά βγάζει τη σέντρα, στο δεύτερο δοκάρι ο Ίσακ κερδίζει στον αέρα τον Σάτκα και του παίρνει την κεφαλιά, λίγο έξω.

17:20

64': Αλλαγή για τους Σλοβάκους με τον Χαρασλίν να αντικαθιστά τον Πέκαρικ.

17:19

64’: Διπλή αλλαγή για τη Σουηδία. Κλάεσον αντί Όλσον και Κουάισον αντί Μπεργκ.

17:17

62': Εκτελείται το κόρνερ αλλά περνά ανεκμετάλλευτο.

17:16

61': Νέα καλή στιγμή για τη Σουηδία. Χαμηλό σουτ του Ίσακ έξω από την περιοχή, κόντρα, και λίγο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Ντουμπράβκα η μπάλα.

17:15

60': Νέα ευκαιρία για τους Σουηδούς. Εκτελείται το κόρνερ, πρώτη κεφαλιά από τον Ίσακ, δεύτερη από τον Ντάνιελσον, άουτ.

17:15

59’: Ευκαιρία για τη Σουηδία! Ο Λούστιγκ σεντράρει από τα δεξιά, ο Αουγκούστινσον κάνει τη δυνατή κεφαλιά αλλά ο Ντουμπράβκα αποκρούει εντυπωσιακά σε κόρνερ.

17:14

58': Ο Όλσεν αποκρούει εντυπωσιακά κεφαλιά του Κούτσκα αλλά η φάση είναι ως μη γενόμενη καθώς ο Σλοβάκος μέσος ήταν εκτεθειμένος.

17:05

50': Ευκαιρία για τη Σλοβακία, με τον Ντούντα να σουτάρει από τα όρια της περιοχής και δεξιά, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

17:05

50': Κόρνερ για τη Σλοβακία από τα αριστερά, διώχνει ο Ντάνιελσον.

17:03

49': Κόρνερ για τη Σουηδία από τα δεξιά, απομακρύνει ο Κούτσκα.

17:03

47': Εκτελείται το κόρνερ, βγάζει έξω η άμυνα της Σλοβακίας, μακρινό σουτ του Φόρσμπεργκ πολύ ψηλά. Βρήκε σε αντίπαλο η μπάλα, ήταν κόρνερ αλλά ο ρέφερι έδειξε άουτ.

17:01

46': Κόρνερ για τους Σκανδιναβούς από τα δεξιά.

17:01

46': Ξεκινάει το δεύτερο μέρος.

16:45

Σουηδία και Σλοβακία πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλες στο 0-0 σε ένα κακό ματς που δεν έχει τη μεγάλη φάση.

16:45

16:43

43’: Απειλεί η Σλοβακία! Ο Χάμσικ δοκιμάζει ένα φαλτσαριστό σουτ λίγο έξω από το ημικύκλιο αλλά η μπάλα φεύγει περίπου δύο μέτρα πάνω από την εστία του Όλσεν.

16:37

37’: Κόρνερ για τη Σλοβακία από τα αριστερά, δεν φέρνει κάποιο όφελος.

16:30

30': Χαμηλή σέντρα Πέκαρικ από τα δεξιά, απομακρύνει ο Έκνταλ.

16:23

23’: Πρώτη κίτρινη κάρτα στο ματς. Τη βλέπει ο Όλσον για ένα μαρκάρισμα στον Κούτσκα.

16:21

21': Κόρνερ για τη Σουηδία από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.