2
20:56

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr

20:55

Οι Ουαλοί ανεβαίνουν προσωρινά στην πρώτη θέση του Group A και στους τέσσερις βαθμούς, ενώ η Τουρκία θα μείνει χωρίς πόντο. Την τελευταία αγωνιστική (20/6) η Ουαλία θα αντιμετωπίσει την Ιταλία και η Τουρκία την Ελβετία.

20:54

Η Ουαλία με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Γκάρεθ Μπέιλ, με δύο ασίστ, επικρατεί με 2-0 της Τουρκίας κρατώντας το μηδέν σε ενα χορταστικό ματς.

20:54

Τέλος της αναμέτρησης.

20:52

Φοβερή ατομική ενέργεια του Μπέιλ, ο οποίος κάνει το γύρισμα από τα δεξιά και ο Ρόμπερτς πλασάρει μέσα από την περιοχή και κάνει το 0-2.

20:51

90+5': ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΥΑΛΙΑ!

20:51

90+4': Aλλαγή για την Ουαλία. Ο Γουίλιαμς αντί του Τζέιμς.

20:50

90+3': O Γουίλσον βγαίνει τετ α τετ και σουτάρει, αλλά ο Τσελίκ με προβολή απομακρύνει

20:48

90+2': Κίτρινη στους Μέπαμ, Ντέιβις, Γιλμάζ και Τσαλχάνογλου.

20:48

Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

20:47

Αψιμαχίες των παικτών των δύο ομάδων. Υπάρχει ένταση και εκνευρισμός.

20:44

87': Ο Τσαλχάνογλου εκτελεί, το κόρνερ από τα αριστερά και ο Ντεμιράλ και πιάνει την κεφαλιά, ο Γουόρντ με ωραία απόκρουση κρατάει το μηδέν.

20:41

84': Αλλαγή για την Ουαλία. Ο Γουίλσον αντί του Ράμσει.

20:39

83': Aλλαγή για την Τουρκία. Ο Καχβετζί αντί του Ουντέρ.

20:36

79': O Ράμσει κάνει την γλυκιά σέντρα από τα δεξιά, ο Μπέιλ πιάνει την κεφαλιά μέσα στην περιοχή και μπλοκάρει ο Τσακίρ.

20:32

76': Κόρνερ για την Τουρκία. Ο Τσαλχάνογλου εκτελεί, περνάει ανεκμετάλλευτο.

20:31

75': Αλλαγή για την Τουρκία. Ντερβίσογλου αντί του Καραμάν

20:29

73': Αλλαγή για την Ουαλία. Ο Αμπάντου αντί του Άλεν.

20:29

73': Αλλαγή για την Τουρκία. Ο Μιουλντιούρ αντί του Μεράς.

20:28

71': Κεφαλιά του Γιλμάζ μέσα στην περιοχή, μπλοκάρει σταθερά ο Γουόρντ.

20:23

67': Κόρνερ για την Ουαλία. Ο Τζέιμς εκτελεί, περνάει ανεκμετάλλευτο.

20:21

Ίσως από τα καλύτερα παιχνίδια έως τώρα της φετινής διοργάνωσης με γρήγορο ρυθμό και πολλές φάσεις και στις δύο εστίες.

20:20

63': O Γιαζιτζί εκτελεί το κόρνερ απο τα αριστερά και ο Αιχαν πιάνει την κεφαλιά, μπλοκάρει ο Γουόρντ.

20:17

61': Ο Μπέιλ εκτελεί το πέναλτι και στέλνει την μπάλα ψηλά άουτ σε μια τραγική εκτέλεση.

20:16

60': Πέναλτι για την Ουαλία. Ο Μπέιλ ανατρέπεται από τον Τσελίκ στα όρια της περιοχής.

20:14

58': Ο Ρόμπερτς κάνει το γύρισμα από το δεξιά και ο Ράμσει μέσα από την περιοχή κοντρολάρει και σουτάρει, αλλά ο Τσακίρ αποκρούει με τα πόδια.

20:14

Παρατηρήσεις του Ντίας στον Γουόρντ γιατί κάνει καθυστερήσεις.

20:12

56': Kόρνερ για την Τουρκία. Ο Ουντέρ εκτελεί, περνάει ανεκμετάλλευτο.

20:11

54': Ο Γιλμάζ ανενόχλητος στο ύψος της μικρής περιοχής στέλνει την μπάλα ψηλά άουτ, με ένα γυριστό στην κίνηση.

20:10

53': O Mπέιλ κάνει ένα καλοζυγισμένο μονοκόμματο σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα περνάει ελάχιστα άουτ.

20:09

53': Κόρνερ για την Ουαλία. Ο Μπέιλ εκτελεί, ο Τσακίρ απομακρύνει.

20:06

50': O Τσαλχάνογλου κάνει το μακρινό σουτ, δεν ανησυχεί ο Γουόρντ, ο οποίος μπλοκάρει σταθερά.

20:04

48': Κόρνερ για την Ουαλία. Ο Τζέιμς εκτελεί, κοντράρει η μπάλα στα σώματα και ππομακρύνεται.

20:02

Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

20:01

46': Διπλή αλλαγή για την Τουρκία. Ντεμιράλ και Γιαζιτζί αντί των Γιοκουσλού και Τουφάν.