3
20:54

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr

20:53

Η Πορτογαλία επικράτησε με 3-0 της Ουγγαρίας, με πρωταγωνιστή των άνθρωπο ρεκόρ Κριστιάνο Ρονάλντο, ο οποίος απόψε έγινε ο πρώτος σκόρερ στην ιστορία του Euro.

20:52

Τέλος της αναμέτρησης.

20:49

Ο Ράφα βγάζει κάθετη στον Ρονάλντο, αυτός αποφεύγει τον Γκουλάτσι και σε κενή εστία πλασάρει για το 3-0

20:48

90+2' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ!

20:46

Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος.

20:45

89': Aλλαγή για την Πορτογαλια. Ο Μουτίνιο αντί του Φερνάντες.

20:44

88': Αλλαγή για την Ουγγαρία. Κέβιν Βάργκα αντί του Φιόλα.

20:43

87': ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ! Ο Ρονάλντο σκοράρει από την άσπρη βούλα και έγραψε ιστορία.

20:42

86': Πέναλτι για την Πορτογαλία. Ο Όρμπαν ανατρέπει τον Ράφα.

20:41

Ο Ράφα κάνει την σέντρα από τα δεξιά, η οποία κοντράρει και η μπάλα καταλήγει στον Γκερέιρο, ο οποίος σουτάρει από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα κοντράρει και πάλι και καταλήγει στα δίχτυα για το 0-1.

20:40

84': ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ!

20:37

81': Διπλή αλλαγή για την Πορτογαλία.Ο Ρενάντο Σάντσες αντί του Καρβάλιο και ο Αντρέ Σίλβα αντί του Ζότα.

20:37

80': H Ουγγαρία σκοράρει, αλλά ακυρώνεται. Κάθετη πάσα στον Σεν, ο οποίος βρίσκεται σε εμφανή θέση οφσάιντ, ο Ούγγρος συνεχίζει τη φάση, νικάει τον Πατρίσιο, αλλά υποδεικνύεται οφσάιντ.

20:36

80': Kίτρινη στον Νέγκο.

20:33

77': Διπλή αλλαγή για την Ουγγαρία. Έξω οι Ρόλαντ Σάλαϊ και Κλάινχαϊσλερ, μέσα οι Σεν και Σίγκερ.

20:33

Η φάση εξετάζεται από το VAR. Ο Τσεκίρ λέει παίζεται.

20:33

76': Ο Κριστιάνο Ρονάλντο φωνάζει για πέναλτι, για χέρι του Φιόλα.

20:29

Η ώρα περνάει και η Πορτογαλία δεν μπορεί να σκοράρει.

20:27

70': Αλλαγή για την Πορτογαλία. Ο Ράφα αντί του Μπερνάντο Σίλβα.

20:26

69': O Φιόλα βγάζει την σέντρα από τα δεξιά και ο Ρολάντ Σάλαϊ κάνει το πλασέ στη κίνηση, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι.

20:24

68': O Φερνάντες κάνει το σουτ από μακριά, αποκρούει ο Γκουλάτσι εντυπωσιακά.

20:22

65': Aλλαγή για την Ουγγαρία.Νέγκο αντί του Σέφερ.

20:21

65': Κόρνερ για την Πορτογαλία. Ο Φερνάντες εκτελεί, η μπάλα απομακρύνεται.

20:17

60' Συμπληρώθηκε μία ώρα αγώνα και το 0-0 παραμένει.

20:14

Η Ουγγαρία στο δεύτερο μέρος είναι πιο κυνική και προσπαθεί με την βοήθεια του κόσμου να απειλήσει.

20:13

57': Ο Ρόλαντ Σάλαϊ κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή, μπλοκάρει ο Πατρίσιο.

20:11

Η Πορτογαλία συνεχίζει να έχει την κατοχή, δεν μπορεί όμως να βρει χώρους για να απειλήσει την αντίπαλη εστία.

20:06

50': Ο Άνταμ Σαλάι κάνει το μακρινό σουτ, μπλοκάρει σταθερά ο Πατρίσιο.

20:03

47': Ο Φερνάντες εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά και ο Πέπε στην καρδιά της περιοχής πιάνει την κεφαλιά, ο Γκουλάτσι αποκρούει.

20:02

46': Κόρνερ για την Πορτογαλία. Ο Φερνάντες εκτελεί, περνάει ανεκμετάλλευτο.

20:02

46': Ξεκινάει το δεύτερο μέρος.

19:47

Ουγγαρία και Πορτογαλία πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλες στο 0-0

19:46

19:44

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

19:42

43': O Φερνάντες βγάζει την σέντρα από τα αριστερά και ο Ρονάλντο ερχόμενος σαν τρέιλερ από το ύψος του πέναλτι πλασάρει, αλλά η μπάλα καταλήγει ψηλά άουτ.

19:39

40': Ο Σεμέδο κάνει το συρτό γύρισμα από τα δεξιά, ο Ζότα κάνει το σουτ από το ύψος της περιοχής, αλλά ο Γκουλάτσι αποκρούει με το πόδι.