0
19:56

Τελικό αποτέλσμα στο Καυταντζόγλειο. 1-0 ο Ηρακλής με το γκολ του Σαββίδη

19:53

90'+2: Εκτέλεση φάουλ του Μουστογιαννη, ο Ζιάμπαρης δεν μπορεί να πάρει την κεφαλιά, η μπάλα άουτ

19:51

90': Τέσσερα τα λεπτά του έξτρα χρόνου

19:49

89': Τώρα η αλλαγή. Εκτός ο Πουρτουλίδης, μέσα ο Σκόρτσα

19:48

Ο Σκόρτσα θα είναι η τελευταία αλλαγή του Όγιος, θα περάσει στο ματς σε λίγα λεπτά

19:45

84': Ωραία προσπάθεια του Σιατραβάνη από τον άξονα, πλασάρει από μακριά, ο Γιαννιώτης μπλοκάρει εύκολα

19:43

83': Στην θέση του Ονουάτσι ο Κουρδάκης για τον Ηρακλή

19:41

Ο Ηρακλής κρατά εύκολα το προβάδισμα αλλά δεν δείχνει πρόθεση να απειλήσει

19:40

80': Κάρτα βλέπει ο Πουρτουλίδης για δυνατό μαρκάρισμα

19:36

Ένα τέταρτο ακόμα, για να δούμε αν έχει αντίδραση ο ''Φονέας'' των δέκα παικτών

19:36

Επίσης για τον Φωστήρα, εκτός περνά ο Σεχολάρι, μέσα ο Τεγούσης

19:35

75': Στην θέση του Γκίνο ο Μουστογιάννης

19:34

Διπλή αλλαγή ετοιμάζει ο Τζάκι Ματάισεν για να αλλάξει τα δεδομένα

19:32

Μπήκαμε στο τελευταίο 20λεπτο, ο Ηρακλής έχοντας πλέον παίκτη παραπάνω κυκλοφορεί την μπάλα και ψάχνει το δεύτερο γκολ για να καθαρίσει το ματς

19:27

Ο Αχείμαστος βλέπει για θέατρο (ΣΩΣΤΑ) δεύτερη κίτρινη και αφήνει χωρίς κανέναν λόγο την ομάδα του με δέκα παίκτες

19:27

66': ΚΟΚΚΙΝΗ για τον ΦΩΣΤΗΡΑ!

19:25

65': Κάρτα βλέπει ο Παπαστεριανός

19:25

Ανέβασε ρυθμούς ο Ηρακλής, σε κατάσταση πανικου ο Φωστήρας

19:24

64': Σόλο του Πουρτουλίδη περνά έναν, δύο, τρεις παίκτες, σουτάρει διαγώνια, η μπάλα ελάχιστα άουτ

19:24

Τρομερή χαμένη ευκαιρία για τον Ηρακλή

19:23

63': Στην θέση του Τσιλιανίδη ο Σιατραβάνης

19:23

Πρώτο λάθος του Γιαννιώτη και 1-0 ο Ηρακλής! Μετά από εκτέλεση κόρνερ ο τερματοφύλακας του Φωστήρα κάνει άστοχη έξοδο, πιάνει αέρα και ο Σαββίδης με κεφαλιά από κοντά ανοίγει το σκορ

19:22

62': ΓΚΟΛ ο ΗΡΑΚΛΗΣ!

19:22

62': Εκτέλεση φάουλ του Κοντοδήμου, κεφαλιά του Παπαστεριανού ο γκολκίπερ του Φωστήρα σε κόρνερ

19:22

Μεγάλη επέμβαση του Γιαννιώτη!

19:21

61': Κάρτα βλέπει ο Γκίνο

19:18

Ανεβάζει ρυθμούς και την πίεση του σιγά σιγά ο Ηρακλής

19:16

54': Κόρνερ για τον Ηρακλή, εκτελέστηκε με πάσα, ο Τσιλιανίδης σέντραρε, ο Γιαννιώτης μπλοκάρει

19:10

Πρώτο πεντάλεπτο στην επανάληψη χωρίς κάτι ιδιαίτερο, ο Ηρακλής εξακολουθεί να έχει την μπάλα στην κατοχή του και να κάνει παιχνίδι

19:06

Άγνωστο, μέχρι στιγμής, αν η αντικατάσταση του Λύρα είναι αναγκαστική ή κίνηση τακτικής από τον Τζάκι Ματάισεν

19:06

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος

19:05

46': Αλλαγή για τον Φωστήρα. Στην θέση του Λύρα ο Λεοντίου

19:05

Όλα έτοιμα να ξεκινήσει η επανάληψη

18:49

Ημίχρονο στο Καυταντζόγλειο, 0-0.

18:48

45'+1: Ατομική ενέργεια του Πουρτουλίδη, μπαίνει από δεξιά, πλασαρει αδύναμα, ο Γιαννιώτης το πιάνει κι αυτό!

18:48

45': Ένα το λεπτό του έξτρα χρόνου

18:44

41': Σέντρα Κοντοδήμου από αριστερά, ο Ζάχορα σουτάρει στην κίνηση, η μπάλα άουτ

18:41

Ο ''Γηραιός'' πατά με ευκολία την αντίπαλη περιοχή, είναι σαφώς πιο απειλητικός, αλλά του λείπει η αποτελεσματικότητα στην τελική ενέργεια

18:40

38': Παράλληλο γύρισμα του Τσιλιανίδη, ούτε ο Ζάχορα, ούτε ο Ονουάτσι αλλά ούτε και ο Κοντοδημπος μπορούν να μπουν στην πορεία της μπάλας και να την σπρώξουν στα δίχτυα

18:38

Δέκα λεπτά ακόμα για το φινάλε του πρώτου μέρους

18:37

Φαίνεται να πονάει πάντως ο άσος του Ηρακλή, σήκωσε τον Σιατραβάνη ο Όγιος

18:37

Ξεκινά το παιχνίδι μετά από μια ολιγόλεπτη διακοπή, για τον τραυματισμό του Τσιλιανίδη

18:35

33': Ο Πουρτουλίδης εκτελεί έξυπνα και χαμηλά ένα φάουλ, η μπάλα κοντράρει σε πόδια αμυντικών του Φωστήρα, ο Γιαννιώτης δεν αιφνιδιάζεται και μπλοκάρει

18:34

32': Κάρτα βλέπει ο Αχείμαστος

18:33

31': Απειλεί ο Φωστήρας! Ο Σεχολάρι φεύγει ταχύτατα στην αντεπίθεση, φέρνει την μάλα στο αριστερό, πλασάρει, λίγο άουτ η μπάλα

18:33

Εκτελεί ο Πουρτουλίδης, ο Γιαννιώτης με γροθιές απομακρύνει

18:32

30': Κόρνερ για τον Ηρακλή

18:30

Φτάσαμε στο 27', πάντα στο 0-0 οι δύο ομάδες

18:29

Ο Φωστήρας κάνει άμυνα στο μισό γήπεδο πλέον και προσπαθεί να ''χτυπήσει'' στις κόντρε κυρίως με τον ταχύτατο Λύρα

18:29

72% υπέρ του Ηρακλή η κατοχή της μπάλας

18:25

Η φάση έχει ξεκινήσει από λάθος απομάκρυνση του Γιαννιώτη ο οποίος ουσιαστικά έδωσε την μπάλα στον Ονουάτσι αλλά αυτός δεν... άνοιξε το ''δώρο''

18:24

22': Ο Ονουάτσι βρέθηκε τετ-α-τετ με τον Γιαννιώτη, ωστόσο έκανε... τσαφ και η μπάλα κατέληξε στην αγκαλιά του Γιαννιώτη

18:24

Νέα χαμένη ευκαιρία για τον Ηρακλή που πιέζει

18:19

17': Πλασέ του Τσιλιανίδη, δύο μέτρα περίπου έξω από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Γιαννιώτη

18:17

Καλό ρυθμό έχει το παιχνιδι σ' αυτό το πρώτο τέταρτο

18:17

Αυτό εκτελέστηκε, ο Ονουάτσι διώχνει με το κεφάλι

18:16

14': Απαντα ο Φωστήρας στις ευκαιρίες. Εκτέλεση φάουλ του Κακαρά, η μπάλα χτυπά στον Κοντοδήμο, αλλάζει πορεία και φεύγει κόρνερ

18:15

13': Νέα ευκαιρία για τον Ηρακλή. Κακή απομάκρυνση από τους αμυντικούς του Φωστήρα, ο Πουρτουλίδης στον οποίο έφτασε η μπάλα σουτάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής, αστοχεί για λίγο!

18:11

9': Ο Ονουάτσι βγήκε επικίνδυνα από αριστερά, μπήκε στην περιοχή, αλλά έκανε κακό γύρισμα και χάθηκε η ευκαιρία για τον Ηρακλή

18:08

Ο μικρός είναι εξαιρετικός όχι μόνο στο αποψινό ματς αλλά γενικότερα στην χρονιά

18:07

5': Σέντρα από αριστερά, ο Γιαννιώτης και πάλι με σιγουριά και γροθιές απομακρύνει τον κίνδυνο

18:06

Το κόρνερ εκτελέστηκε, ο Γιαννιώτης βγαίνει και ''καθαρίζει'' την φάση

18:06

4': Δυνατό σουτ του Ζαχόρα, ο Γιαννιώτης με εντυπωσιακή επέμβαση διώχνει σε κόρνερ!

18:06

Μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρακλή!

18:02

1': Σέντρα στο παιχνίδι

18:02

Όρκο νίκης δίνουν οι παίκτες του Ηρακλή

17:59

Μόλις τώρα οι δύο ομάδες κάνουν την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές