3
-
2
21:01

Πανηγυρίζουν οι φίλαθλοι του ΟΦΗ τη νίκη της ομάδας τους μαζί με τους παίκτες και τον Ρικάρντο Σα Πίντο, ενώ σε περιπέτειες μπλέκει η Ξάνθη, που μένει στους 35 βαθμούς.

21:01

Λήξη της αναμέτρησης. ΟΦΗ - Ξάνθη 3-2.

20:59

90'+7: Κίτρινη στον Ζε Εντουάρντο.

20:57

90'+5: Ο Ροβίθης μόνος απέναντι από τον Κυριακίδη σουτάρει, διώχνει με τα πόδια ο τερματοφύλακας της Ξάνθης.

20:56

90'+4: Κίτρινη κάρτα στον Φερνάντες.

20:52

Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:51

90': Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Σουάρες αντί του Χοσέμι.

20:49

87': Αποβάλλεται και ο Κεχαγιάς από τον πάγκο της Ξάνθης.

20:47

86': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ. Ο Μιλιάζες από τα 11 βήματα στέλνει την μπάλα στα δίχτυα και κάνει την ανατροπή. ΟΦΗ - Ξάνθη 3-2.

20:46

85': Κίτρινη κάρτα στον Βάλλα

20:46

85': Πέναλτι κερδίζει ο ΟΦΗ για χέρι του Βάλλα.

20:44

83': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΟΦΗ! Εκπληκτικό σουτ από τον Μπούρμπο, στο οριζόντιο δοκάρι του Κυριακίδη.

20:43

82': Ο Δασκαλόπουλος αποβάλλει το βοηθό του Ρικάρντο Σα Πίντο και τον προπονητή τερματοφυλάκων.

20:41

Ο Κουτσιανικούλης βγάζει τη σέντρα από τα αριστερά, ο Περογαμβράκης πιάνει την κεφαλιά για να στείλει την μπάλα στα δίχτυα για το 2-2.

20:40

79': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

20:39

78': Τελευταία αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Νούνιες αντί του Μπαρέιρο.

20:37

Έχει αυξήσει την πίεσή του ο ΟΦΗ, που προσπαθεί για την ισοφάριση, αλλά δεν καταφέρνει να απειλήσει την εστία της Ξάνθης, οι παίκτες της οποίας έχουν κλειστεί στην άμυνά τους για να κρατήσουν το αποτέλεσμα.

20:26

65': Πολύ κακή απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Μιλιάζες, πολλά μέτρα άουτ.

20:24

Συνεχίζονται οι σκληρές μονομαχίες στον αγωνιστικό χώρο του "Γεντί Κουλέ", η Ξάνθη έχει κερδίσει μέτρα σε σχέση με το πρώτο μέρος, ωστόσο καμία από τις δύο ομάδες δεν έχει φτάσει με αξιώσεις στην αντίπαλη περιοχή.

20:23

62': Κίτρινη κάρτα στον Κουτσιανικούλη.

20:18

57': Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Περογαμβράκης αντί του Ντουντού.

20:14

53': Κίτρινη κάρτα στον Μπούρμπο.

20:10

49': Κίτρινη κάρτα στον Γούτα.

20:10

49': Κίτρινη κάρτα στον Ροβίθη.

20:07

Έναρξη β' ημιχρόνου.

20:07

46': Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Βάλλας αντί του Κάλβο.

19:50

Λήξη α' ημιχρόνου.

19:49

45'+4: Ο Μιλιάζες εκτελεί το φάουλ, ο Ντουντού από τα δύο μέτρα πιάνει την κεφαλιά, με τα πόδια διώχνει σωτήρια ο Κυριακίδης.

19:48

45'+3: Κίτρινη κάρτα στον Χοσέμι.

19:47

45'+2: Ο Ζε Εντουάρντο βγάζει για τον Ροβίθη, που σουτάρει για να διώξει σε κόρνερ ο Κυριακίδης.

19:46

Εκτέλεση φάουλ από τα αριστερά του Κάλβο, ο Γούτας μέσα στην περιοχή πιάνει την κεφαλιά και γράφει το ΟΦΗ - Ξάνθη 1-2.

19:45

45'+1: ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!

19:42

41': Αποβάλλεται και ο γιατρός του ΟΦΗ.

19:40

40': Σουτ Παπάζογλου διώχνει ο Κυριακίδης.

19:39

Ο Παπάζογλου σουτάρει, απομακρύνει ο Κυριακίδης, η μπάλα φτάνει στον Ροβίθη που τη στέλνει στα δίχτυα της Ξάνθης για να φέρει το ματς στα ίσα.

19:38

39': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

19:37

37': Ο Κάλβο πιάνει αδύναμο σουτ, εύκολα ο Φερνάντες.

19:33

34': Αναγκαστική αλλαγή και για τον ΟΦΗ. Ο Ροβίθης αντί του Μπανούση.

19:30

30': Ο Κυριακίδης βρίσκεται στο έδαφος και δέχεται τις πρώτες βοήθειες ύστερα από σύγκρουση με τον Μπανούση.

19:28

Μετά το γκολ, ο ΟΦΗ έχει αναλάβει την πρωτοβουλία των κινήσεων, πιέζει, ενώ η Ξάνθη, που δεν έχει απειλήσει τους γηπεδούχους, προσπαθεί να κλείσει τους διαδρόμους προς την εστία της.

19:26

27': Αναγκαστική αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Σολάρι στη θέση του Μπαξεβανίδη.

19:23

24': Σέντρα του Μιλιάζες, ο Κουτσιανικούλης με τη μία με το αριστερό, μπλοκάρει ο Κυριακίδης.

19:18

18': Σέντρα Μπούρμπου από τα δεξιά, ο Παπάζογλου πιάνει την κεφαλιά, η μπάλα λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Κυριακίδη.

19:17

17': Ο Δασκαλόπουλος αποβάλλει από τον πάγκο του ΟΦΗ το γυμναστή της ομάδας Σωτήρη Ρούσση.

19:15

16': Κίτρινη κάρτα στον Μπέρτο.

19:11

12': Κίτρινη κάρτα στον Μπαξεβανίδη.

19:10

11': Ο Μπούρμπος πασάρει για τον Ζε Εντουάρντο, που βγάζει την μπαλιά στον Κουτσιανικούλη, η κεφαλιά του οποίου περνά άουτ.

19:07

8': Κίτρινη στον Περογαμβράκη στον πάγκο.

19:05

5': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ! Ο Κάλβο εκτελεί και οι φιλοξενούμενοι ανοίγουν το σκορ.

19:04

4': Πέναλτι για την Ξάνθη. Ο Ζόρο ανατρέπει τον Μάνταλο, που μπαίνει από τα αριστερά στην περιοχή του ΟΦΗ. Υπάρχει παράβαση, σωστή απόφαση.

19:01

Έναρξη της αναμέτρησης.

18:53

Κρίσιμο ματς για τους ακρίτες, που, έχοντας 35 βαθμούς, θέλουν το τρίποντο για να προλάβουν το τρένο της παραμονής.

18:50

Τελευταίο παιχνίδι για αυτή τη σεζόν των Κρητικών στην έδρα τους, που έχουν συγκεντρώσει μέχρι στιγμής 41 βαθμούς και επιχειρούν να πλασαριστούν στην 6η θέση.