2
-
3
21:28

Πολύ σημαντική νίκη για τον Πλατανιά που έβαλε σε μπελάδες την Ξάνθη και όχι μόνο. Οι Χανιώτες βρίσκονται και πάλι σε θέση που δίνει την σωτηρία.

21:27

Τέλος του αγώνα.

21:27

90'+9': Κίτρινη στον Γιαχία.

21:26

Καθυστερήσεις στις καθυστερήσεις, καθώς υπήρξε μικρή διακοπή λόγω τραυματισμού του Δημήτρη.

21:25

90'+7': Κίτρινη στον Γιωργαλλίδη.

21:23

90'+4': Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Αγκιλέρα που βρίσκεται στον πάγκο του Πλατανιά.

21:18

Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος.

21:17

90': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του και ο Αναστασιάδης. Βγάζει τον Κάταϊ και βάζει τον Σιαλμά.

21:15

87': Κίτρινη και στον Γουνδουλάκη.

21:14

86': Τελευταία αλλαγή για τους γηπεδούχους. Ο Νάκας στη θέση του Σολτάνι.

21:10

82': Ευκαιρία για τον Πλατανιά, με τον Κάταϊ να φεύγει στην κόντρα, να περνάει και τον Κυριακίδη, αλλά τον Χοσέμι να του βάζει την κόντρα στο πλασέ και να σώζει τους γηπεδούχους.

21:08

80': Κίτρινη στον Τετέ.

21:07

Εκτελεί εύστοχα το πέναλτι ο Σολάρι και μειώνει σε 2-3.

21:07

79': ΓΚΟΛ για την Ξάνθη!

21:06

Σε σέντρα του Κάλβο η μπάλα βρήκε στο σώμα του Θέρα. Ο Τριτσώνης είδε χέρι και υπέδειξε πέναλτι!

21:06

78': Πέναλτι κερδίζει η Ξάνθη!

21:05

Τραγικό λάθος του Χοσέμι που σε γέμισμα του Γουνδουλάκη προσπάθησε με ανάποδη κεφαλιά να γυρίσει στον Κυριακίδη, ο Κάταϊ παίρνει την μπάλα και «κρεμάει» τον τερματοφύλακα της Ξάνθης για το 1-3.

21:05

77': ΓΚΟΛ για τον Πλατανιά!

21:01

72': Κίτρινη κάρτα στον Ντε Γκουζμάν.

20:56

67': Δεύτερη αλλαγή και για τον Πλατανιά. Βγαίνει ο Αγκιλέρα και μπαίνει ο Γουνδουλάκης.

20:54

66': Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Ράνος στη θέση του Παΐτο.

20:54

66': Κίτρινη στον Αγκιλέρα.

20:53

63': Ωραία ενέργεια του Μάνταλου, ο οποίος μπαίνει στην περιοχή και από πλάγια θέση κάνει το σουτ για να στείλει την μπάλα δίπλα απ' το δοκάρι του Γιωργαλλίδη.

20:47

57': Κίτρινη κάρτα στον Χοσέμι.

20:46

56': Κίτρινη στον Μενδρινό.

20:45

55': Ευκαιρία για την Ξάνθη, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Κάλβο, αλλά ο Μπέρτος από κοντά δεν κατάφερε να πλασάρει και οι αμυντικοί του Πλατανιά απομάκρυναν.

20:39

50': Σουτ του Τετέ από το ημικύκλιο της περιοχής, μπλοκάρει ο Κυριακίδης.

20:37

Αποκτά νέο ενδιαφέρον το παιχνίδι.

20:36

Ωραία σέντρα του Τριάδη από δεξιά, ο Σολτάνι από το ύψος της μικρής περιοχής με πλασέ στην κίνηση μειώνει σε 1-2.

20:36

48': ΓΚΟΛ για την Ξάνθη!

20:35

46': Μία αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Θέρα στη θέση του Ζαραδούκα.

20:34

46': Έναρξη β' μέρους.

20:22

Η Ξάνθη είχε την υπεροχή, δημιούργησε ευκαιρίες, αλλά ο Πλατανιάς ήταν πιο ουσιαστικός σε αυτό το πρώτο 45λεπτο. Χάρη στα γκολ των Τόρες και Βλαχοδήμου οι Χανιώτες βρίσκονται κοντά σε μια νίκη που θα τους φέρει και πάλι πάνω από την ζώνη του υποβιβασμού.

20:19

Τέλος α' μέρους.

20:16

Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

20:14

43': Κίτρινη κάρτα στον Κάταϊ.

20:09

Κάνει πιο επιθετική την ομάδα του ο τεχνικός της Ξάνθης.

20:08

38': Αλλαγή από τον Νίκο Κεχαγιά. Βγάζει τον Μπαξεβανίδη και βάζει τον Τριάδη.

20:07

Οι φιλοξενούμενοι βάζουν τις βάσεις για ένα πολύ σημαντικό «διπλό».

20:06

Ο Ινκούμ κάνει την σέντρα από δεξιά, ο Βλαχοδήμος παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 0-2.

20:06

35': ΓΚΟΛ για τον Πλατανιά!

19:58

28': Κίτρινη κάρτα στον Δημήτρη.

19:51

21': Σουτ του Τόρες από πλάγια θέση, η μπάλα φεύγει δίπλα απ' το αριστερό δοκάρι του Κυριακίδη.

19:50

Πιέζουν πολύ οι γηπεδούχοι μετά το γκολ που δέχτηκαν.

19:47

17': Κεφαλιά του Μάνταλου από καλή θέση μέσα στην περιοχή έπειτα από σέντρα του Κάλβο, μπλοκάρει ο Γιωργαλλίδης.

19:42

12': Δυνατό σουτ του Μπαξεβανίδη από το ημικύκλιο της περιοχής, πάνω απ' την εστία των φιλοξενούμενων η μπάλα.

19:37

7': Ευκαιρία για την Ξάνθη με τον Σολτάνι να κάνει το σουτ μέσα απ' την περιοχή, αλλά η μπάλα φεύγει λίγο δίπλα απ' το δοκάρι του Γιωργαλλίδη.

19:35

Σέντρα του Κάταϊ, ο Χοσέμι δεν μπορεί να απομακρύνει και η μπάλα φτάνει στον Τόρες που με πλασέ μέσα απ' την περιοχή νικάει τον Κυριακίδη για το 0-1.

19:34

4': ΓΚΟΛ για τον Πλατανιά!

19:32

3': Ωραία συνεργασία Ντε Γκουζμάν με Μάνταλο, ο τελευταίος μπαίνει στην περιοχή του Πλατανιά από δεξιά και κάνει το σουτ, αποκρούει ο Γιωργαλλίδης. Στη συνέχεια της φάσης ο Μπαξεβανίδης σούταρε ψηλά άουτ.

19:30

ΞΑΝΘΗ
Κυριακίδης, Μπέρτος, Γούτας, Χοσέμι, Παΐτο, Μπαξεβανίδης, Ντε Γκουζμάν, Κάλβο, Μάνταλος, Σολτάνι, Σολάρι
Αναπ: Τσέμα, Σουάρες, Ράνος, Νάκας, Τριάδης, Μαρίν, Τσαμούρης
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
Γιωργαλλίδης, Ινκούμ, Γιαχία, Δημήτρης, Ζαραδούκας, Αγκιλέρα, Τετέ, Μενδρινός, Βλαχοδήμος, Κάταϊ, Τόρες
Αναπ: Περιστερίδης, Γουνδουλάκης, Θέρα, Σιαλμάς, Σιώπης, Ντεντάκης, Σουκιάς
Διαιτητής: Τριτσώνης (Αθηνών) - Βοηθοί: Ευθυμιάδης (Πιερίας), Τουμπακάρης (Αθηνών) - 4ος: Λιαχούδης (Μακεδονίας)