0
17:32

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

17:30

Σπουδαία νίκη για τον Διαγόρα που επικρατεί με 1-0 της Ξάνθης, φτάνει τους 14 βαθμούς και την προσπερνάει στην τρίτη θεση της βαθμολογίας όπου ισοβαθμεί με την Παναχαϊκή.

17:29

Λήξη του αγώνα.

17:28

90+2': Γύρισμα του Τάτου από τα αριστερά, κεφαλιά του Τ. Παπάζολγου στο ύψος του πέναλτι, ψηλά άουτ.

17:25

Τέσσερα λεπτά ο επιπλέον χρόνος.

17:24

89': Διπλή αλλαγή για τον Διαγόρα και πέμπτη συνολικά. Μανωλάκης και Κάκκο στις θέσεις των Μπαστακού και Σμυρλή αντίστοιχα.

17:22

87': Κίτρινη κάρτα στον Θυμιάνη.

17:20

84': Ο Τάτος φέρνει τη μπάλα στο αριστερό και εκτελεί έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Τσέλιος.

17:18

82': Κόρνερ για την Ξάνθη από τα αριστερά, σταματά η φάση για φάουλ πάνω στον Τσέλιο.

17:15

80': Πέμπτη αλλαγή για την Ξάνθη. Εκτός γηπέδου ο Σιατραβάνης για να μπει ο Μυστακίδης.

17:13

79': Κίτρινη κάρτα στον Σιατραβάνη για φάουλ στον Κοντοχρήστο.

17:12

78': Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους από τα δεξιά, διώχνει ο Ρουγκάλας.

17:10

75': Απειλεί ξανά η Ξάνθη, Εκτελεί το κόρνερ ο Έμπερτ, κεφαλιά του Τ. Παπάζογλου, μπλοκάρει πάνω στη γραμμή του τέρματος ο Τσέλιος.

17:09

74': Τρίτη αλλαγή για τον Διαγόρα. Σελινιωτάκης αντί Ντοριβάλ.

17:08

73': Ευκαιρία για την Ξάνθη. Σουτ του Έμπερτ από τα αριστερά μέσα στην περιοχή, με υπερένταση σε κόρνερ ο Τσέλιος

17:08

72': Σέντρα του Σανδραβέλη από τα δεξιά, ο Αυγενικού σε ρόλο κρυφού φορ παίρνει την κεφαλιά αλλά δεν βρίσκει στόχο.

17:02

68': Αλλαγή για τον Διαγόρα. Αυγενικού αντί Λινάρδου.

17:01

66': Διπλή αλλαγή για τους Θρακιώτες και τέταρτη συνολικά. Εκτός Τεσίγια και Σρόιχεν, μέσα Τάτος και Ντίνας.

16:57

61': Ευκαιρία για την Ξάνθη. Εκτελεί το κόρνερ ο Έμπερτ, μονοκόμματο σουτ του αφύλακτου στο ύψος του πέναλτι Θυμιάνη, άουτ.

16:57

61': Κόρνερ για την Ξάνθη από τα αριστερά.

16:54

59': Σουτ του Σιατραβάνη έξω από την περιοχή και δεξιά, αιφνιδιάζεται ο Τσέλιος αλλά μπλοκάρει με τη δεύτερη.

16:52

58΄: Διπλή αλλαγή για την Ξάνθη. Κέβιν αντί Παντελιάδη και Καπνίδης αντί Βόλτερς.

16:50

55': Γύρισμα του Σμυρλή από τα αριστερά, σε ετοιμότητα ο Ίτσο.

16:47

51': Σέντρα του Κοντοχρήστου από τα αριστερά, σουτ του Ντοριβάλ με τη μία από την απέναντι πλευρά, πολύ άστοχο.

16:43

Σέντρα του Σανδραβέλη από τα δεξιά, κεφαλιά πάσα του Μπαστακού στον Αλάεθ και ο μεσοεπιθετικός από την Ανδόρα πλασάρει με το εξωτερικό για το 1-0.

16:43

48': ΓΚΟΛ για τον ΔΙΑΓΟΡΑ!

16:40

46': Σέντρα στο β' ημίχρονο.

16:38

Αλλαγή για τον Διαγόρα. Ο Αλάεθ αντικαθιστά τον Κονέ.

16:24

Διαγόρας και Ξάνθη ισόπαλοι στο 0-0, με τους Ροδίτες να είναι εκείνοι που είχαν τις ευκαιρίες για να σκοράρουν.

16:23

Φινάλε στο πρώτο ημίχρονο, δίχως καθυστερήσεις.

16:22

45+1': Εκτελεί απευθείας το φάουλ ο Ντοριβάλ, χαμηλά, πολύ άουτ.

16:21

45': Κίτρινη κάρτα στον Τ. Παπάζογλου για αντικανονικό μαρκάρισμα στον Μπαστακό, έξω από τη μεγάλη περιοχή.

16:20

44': Οφσάιντ ο Σμυρλής, σωστή υπόδειξη.

16:15

39': Ευκαιρία για τον Διαγόρα. Σέντρα του Σανδραβέλη, γυριστό σουτ του Κονέ μέσα από την περιοχή, λίγο δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάτι του Ίτσο.

16:13

36': Κίτρινη κάρτα στον Έμπερτ.

16:06

29': Κόρνερ για την Ξάνθη από τα δεξιά, εκτελείται με πάσα, σουτ έξω από την περιοχή από τον Έμπερτ, πάνω στον Μπαστακό η μπάλα και στη συνέχεια απομακρύνεται.

16:01

24': Κίτρινη κάρτα στον Σανδραβέλη.

15:57

21': Ευκαιρία για τον Διαγόρα. Μακρινό σουτ του Ντοριβάλ, αποκρουει εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Ίτσο που δεν αποφέρει κάτι.

15:56

20': Ο Λινάρδος επιχειρεί ένα σουτ από μακριά και αριστερά, θέλοντας να αιφνιδιάσει τον Ίτσο που είχε βγει εκτός εστίας, αλλά ο γκολκίπερτ των φιλοξενούμενων μαζεύει.

15:47

11': Κόρνερ για τον Διαγόρα από τα αριστερά, το εκτελεί ο Λινάρδος, βγαίνει με τις γροθιές και απομακρύνει ο Ίτσο.

15:42

Χωρίς κάτι το αξιοσημείωτο το πρώτο πεντάλεπτο.

15:34

1': Έναρξη αγώνα.

15:31

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

15:23

Η αναμέτρηση είχε αρχικά οριστεί για τις 15:00 ωστόσο άλλαξε ώρα καθώς η πτήση των Θρακιωτών από την Αλεξανδρούπολη για την Αθήνα την Τρίτη (16/2) ακυρώθηκε με αποτέλεσμα να γύρισουν στη βάση τους και να μεταβούν ακολούθως στην Θεσσαλονίκη για διανυκτέρευση προκειμένου να πετάξουν αυθημερόν για τη Ρόδο.

15:15

Η σέντρα στο Δημοτικό Στάδιο Ρόδου είναι προγραμματισμένη για της 15:30.

15:11

Φίλες και φίλοι τους a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στον Διαγόρα και την Ξάνθη, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας 2.