1
-
0
21:20

Νίκη με κακή εμφάνιση για τον Ολυμπιακό, απέναντι σε έναν Άρη που ήταν πιο απειλητικός στο πρώτο ημίχρονο, αλλά στην επανάληψη κλείστηκε στην άμυνά του και τελικά δέχτηκε γκολ από τον Βαλντέζ.

21:19

Τέλος του αγώνα.

21:16

Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

21:13

86': Νταμαρλής αντί Καραγκούνη η τελευταία αλλαγή των φιλοξενούμενων.

21:12

Με 10 παίκτες στα λεπτά που απομένουν ο Άρης.

21:11

85': Απευθείας κόκκινη στον Ηρακλή για δυνατό τάκλιν με τα δύο πόδια στον Μανιάτη.

21:10

Σέντρα του Χολέμπας από αριστερά, ο Βαλντέζ πετάγεται στο πρώτο δοκάρι και με προβολή νικάει τον Διούδη για το 1-0.

21:10

84': ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!

21:07

81': Κίτρινη στον Παπαδόπουλο.

21:05

79': Δεύτερη αλλαγή για τον Άρη. Βγαίνει ο Μπακασέτας και μπαίνει ο Ψυχογιός.

21:03

77': «Κεραυνός» του Εντινγκά ένα μέτρο έξω απ' το ημικύκλιο της περιοχής του Διούδη, η μπάλα περνάει ξυστά απ' το δοκάρι.

21:01

74': Πρώτη αλλαγή για τους «κίτρινους». Στη θέση του Σουνά μπαίνει ο Καμινιώτης.

20:56

Συμπληρώθηκε το 70ο λεπτό και ο Ολυμπιακός εξακολουθεί να μην μπορεί να απειλήσει τους φιλοξενούμενους. Πολλά προβλήματα στη δημιουργία αντιμετωπίζουν οι γηπεδούχοι.

20:48

62': Κίτρινη κάρτα στον Διούδη.

20:47

Με δύο φορ πλέον ο Ολυμπιακός, αλλά το θέμα είναι ποιος θα δημιουργεί χωρίς τον Αργεντίνο στο ματς.

20:47

61': Τελευταία αλλαγή από τον Μίτσελ. Βγάζει τον Ντομίνγκεζ και βάζει τον Σέποβιτς.

20:38

52': Ο Κάμπελ δίνει στον Βαλντέζ που είναι στο ύψος της περιοχής του Διούδη, ο Παραγουανός κάνει μια κίνηση πίβοτ και σουτάρει για να στείλει την μπάλα ψηλά άουτ.

20:31

46': Διπλή αλλαγή από τον Μίτσελ. Έξω Σάμαρης, Βέργος, μέσα Μανιάτης, Κάμπελ.

20:31

46': Έναρξη στο β' μέρος.

20:16

Οι «ερυθρόλευκοι» έχουν μια ανούσια υπεροχή, κυκλοφορούν την μπάλα έξω απ' την περιοχή του Διούδη, αλλά κάνουν πολλά λάθη και δεν έχουν απειλήσει. Αντιθέτως, οι «κίτρινοι» είναι πιο επικίνδυνοι και θα μπορούσαν να έχουν σκοράρει σε κάποια απ' τις αντεπιθέσεις τους.

20:15

Αποδοκιμασίες από τους φιλάθλους του Ολυμπιακού.

20:15

Τέλος α' μέρους.

20:10

Τελευταίο πεντάλεπτο στο πρώτο μέρος, με τον Ολυμπιακό να μην έχει ούτε μια ευκαιρία!

20:02

30': Κίτρινη στον Καραγκούνη.

20:01

Μακρινή διαγώνια μπαλιά του Τριανταφυλλάκου από αριστερά, ο Μανιάς πετάγεται στην καρδιά της περιοχής του Ρομπέρτο και βάζει την προβολή, αλλά η μπάλα πάει στο οριζόντιο.

20:01

29': ΔΟΚΑΡΙ για τον Άρη!

19:56

27': Δυνατό σουτ του Χολέμπας με το δεξί λίγο έξω απ' την περιοχή, αποκρούει ο Διούδης.

19:52

Το κόρνερ πέρασε ανεκμετάλλευτο για τους φιλοξενούμενους.

19:51

21': Ευκαιρία για τον Άρη με τον Μανιά να μην μπορεί να νικήσει από κοντά τον Ρομπέρτο που απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ.

19:50

Συμπληρώθηκε το πρώτο 20λεπτο και οι «ερυθρόλευκοι» δεν έχουν καταφέρει να κάνουν κάποια αξιόλογη φάση.

19:43

13': Ο Πέρεζ αρκετά μέτρα έξω απ' την περιοχή και στον άξονα δοκιμάζει το πόδι του, αλλά στέλνει την μπάλα πάνω απ' την εστία.

19:31

Πριν την έναρξη του αγώνα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Σταύρου Νταϊφά.

19:30

19:06

Τίποτα το ιδιαίτερο στα πρώτα λεπτά, με τους γηπεδούχους να κυκλοφορούν την μπάλα και τους Θεσσαλονικείς να αμύνονται.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Ρομπέρτο, Σαλίνο, Παπάζογλου, Παπαδόπουλος, Χολέμπας, Σάμαρης, Εντινγκά, Πέρεζ, Ντομίνγκεζ, Βέργος, Βαλντέζ
Αναπ: Μέγιερι, Μανιάτης, Πελέ, Μαρκάνο, Κάμπελ, Σέποβιτς, Μπονγκ
ΑΡΗΣ
Διούδης, Καραγκούνης, Μπουγαΐδης, Γιαννίτσης, Βανγκέλι, Ηρακλής, Σουνάς, Τριανταφυλλάκος, Βλάχος, Μπακασέτας, Μανιάς
Αναπ: Γουναρίδης, Οικονομόπουλος, Αγγελούδης, Γκόλιας, Καμινιώτης, Νταμραλής, Ψυχογιός
Διαιτητής: Δελφάκης (Αρκαδίας) - Βοηθοί: Αναστόπουλος (Αρκαδίας), Πετρόπουλος (Αρκαδίας) - 4ος: Λαμπρόπουλος (Ηλείας)