1
16:41

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

16:40

Ο Λεβαδειακός κερδίζει με 0-1 τον Εργοτέλη χάρη στο γκολ του Πολέτο στο 80', φτάνει τους 7 βαθμούς και ανεβαίνει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Χωρίς βαθμό παρέμειναν οι Κρητικοί.

16:40

Λήξη του αγώνα.

16:38

Στο έδαφος τώρα ο Γκέκας, δέχεται τις πρώτες βοήθειες. Συνεχίζεται το ματς μετά από ένα λεπτό...

16:36

90+2': Ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Ο Μανουσάκης σουτάρει μέσα από την περιοχή αλλά ο Γκέκας κάνει τεράστια απόκρουση και διώχνει σε κόρνερ που περνάει ανεκμετάλλευτο.

16:35

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

16:32

88': Τέταρτη αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Πολέτο αφήνει τη θέση του στον Θεοχάρη.

16:26

Λάθος στη μεσαία γραμμή του Εργοτέλη, ο Συμελίδης σεντράρει από τα αριστερά και ο Πολέτο με πλασέ από θέση μέσα δεξιά σκοράρει για το 0-1.

16:24

80': ΓΚΟΛ για τον ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ!

16:23

79': Εκτελείται το κόρνερ από τα αριστερά, γύρισμα του Νίκα, κεφαλιά Τζιώρα άουτ.

16:23

78': Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Τζιώρας μπαίνει στην περιοχή από τα αριστερά, πλασάρει αλλά ο Κατσιμήτρος αποκρούει σε κόρνερ.

16:20

76': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Εργοτέλης. Αλεξάκης αντί Μπουτσάκη και Ποζατζίδης αντί Σερβιλάκη.

16:17

73': Καλή στιγμή για τον Λεβαδειακό. Εκτέλεση φάουλ από τα αριστερά κοντά στην πλάγια γραμμή, κεφαλιά Καραχάλιου πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

16:15

69': Υποτονικός ο ρυθμός στο δεύτερο ημίχρονο.

16:13

67': Τρίτη αλλαγή για τους Βοιωτούς. Τζιώρας αντί Ενομό.

16:08

63': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα δεξιά, σε νέο κόρνερ η άμυνα των γηπεδούχων που δεν αποφέρει κάτι.

16:07

62΄: Κίτρινη κάρτα στον Μύγα.

16:05

60': Δεύτερη αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Νίκας αντικαθιστά τον Κονέ.

16:05

60': Τρίτη αλλαγή για τον Εργοτέλη. Άπι αντί Πέιου.

16:01

54': Διπλή αλλαγή για τον Εργοτέλη. Εκτός Κουατένγκ και Κωστανάσιος, μπαίνουν Κόνραντ και Μπότε.

15:59

53': Κίτρινη κάρτα στον Πολέτο.

15:57

51': Πέφτει στην περιοχή ο Συμελίδης, δεν υπάρχει πέναλτι λέει ο Γκάμαρης. Διαμαρτύρονται έντονα οι φιλοξενούμενοι... Δυστυχώς η ΕΡΤ δεν έχει ριπλέι στην μετάδοσή της συνεπώς δεν μπορούμε να εκφέρουμε άποψη για το αν υπήρχε παράβαση ή όχι.

15:54

49': Σέντρα του Πολέτο από τα δεξιά, βγαίνει ο Κατσιμήτρος και μαζεύει.

15:50

46': Οφσάιντ ο Μανουσάκης, σωστή υπόδειξη.

15:50

46': Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο.

15:49

Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Εκτός ο Μαρίνος, μέσα ο Συμελίδης.

15:32

Εργοτέλης και Λεβαδειακός πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλοι χωρίς γκολ. Από μία μεγάλη φάση είχαν οι δύο ομάδες, με τους Κρητικούς να απειλούν στο 7' με τον Κουατένγκ και τους φιλοξενούμενους να απαντούν στο 44' με τον Νίλι.

15:32

15:29

44': Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Ενομό αποφεύγει τον Μπάτζιο, σεντράρει από τα αριστερά μέσα στην περιοχή και γυρίζει στην απέναντι πλευρά στον Νίλι που σουτάρει με τη μία αλλά ο Κατσιμήτρος εκτινάσσεται και με μεγάλη επέμβαση παραχωρεί κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο.

15:25

40': Τρίτο κόρνερ για τον Εργοτέλη και αυτό από τα δεξιά, μαζεύει εύκολα ο Γκέκας.

15:24

37': Έχει ισορροπήσει το ματς ο Λεβαδειακός αλλά δεν μπορεί να γίνει απειλητικός για την εστία του Κατσιμήτρου.

15:20

35': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα δεξιά, κόβει ο Κονέ στο πρώτο δοκάρι.

15:12

26': Γέμισμα του Μεχία από εκτέλεση φάουλ, στην περιοχή του Εργοτέλη η μπάλα περνάει απευθείας άουτ.

15:11

25': Κίτρινη κάρτα στον Μανουσάκη.

15:05

Καλύτερος είναι ο Εργοτέλης στο πρώτο εικοσάλεπτο του αγώνα. Έχει την κατοχή και δείχνει διάθεση να πιέσει ψηλά.

14:59

14': Κόρνερ για τον Εργοτέλη από τα δεξιά, σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ του Μπάτζιου.

14:57

12': Εκτελείται το φάουλ από τον Μπουτσάκη, αναμπουμπούλα στην περιοχή του Λεβαδειακού, αλλά τελικά η μπάλα απομακρύνεται από την άμυνα.

14:56

11': Κίτρινη κάρτα στον Λιάγκα για ένα φάουλ στον Κωστανάσιο, κοντά στη γραμμή της μεγάλης περιοχής δεξιά.

14:54

9': Οφσάιντ ο Κωστανάσιος, ήταν εκτεθειμένος.

14:51

7': Ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Ο Κουατένγκ από το ύψος του πέναλτι και έχοντας πλάτη στην εστία, γυρίζει και σουτάρει αλλά ο Γκέκας αποκρούει με υπερένταση.

14:47

2': Μικρή διακοπή... Στο έδαφος ο Βήχος, έχει τραυματιστεί. Μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο το ιατρικό τιμ του Λεβαδειακού για να του προσφέρει τις πρώτες βοήθειες. Συνέχεια στο ματς στο λεπτό...

14:45

1': Έναρξη αναμέτρησης.

14:43

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

14:42

Αραιή συννεφιά στο Παγκρήτιο αυτή την ώρα.

14:37

Οι Κρητικοί είναι ουραγοί δίχως βαθμό βαθμολογικό πίνακα (μαζί με τη Δόξα Δράμας που ακόμα δεν έχει αγωνιστεί στο φετινό πρωτάθλημα), έχοντας και ένα παιχνίδι λιγότερο ενώ οι φιλοξενούμενοι βρίσκονται στη δεύτερη θέση με τέσσερις βαθμούς, όσους έχουν και οι Ξάνθη και Τρίκαλα.

14:31

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα Εργοτέλης - Λεβαδειακός για την 3η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας 2, η οποία ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.